Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Informator podróżniczy > Azja

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2022, 21:15   #11
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Z tym wprowadzeniem motocykla do tureckiego obszaru celnego to coś dziwnego piszesz .. Byłem trzy razy w Turcji na moto, nawet na dwa bo żonka na swoim, i nikt nigdy nie pytał jak długo będziemy w Turcji na granicy... Każdy wjazd na innym przejściu granicznym...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2022, 08:49   #12
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Turek brał dowód rejestracyjny ? Wklepywał dane do kompa ? Ja dopytałem celnika w okienku .... permit na 15 dni.
Na powrocie przez Gruzję to samo dowód rejestracyjny i wklepywanie danych do systemu... nic nie tłumaczyli.
Jak czekałem w kolejce aby wjechać do Iranu to spotkałem Irańczyka który przekroczył przyznany limit o 5 dni... i czekał na wyznaczenie wysokości grzywny.
Przeciętny turysta nie wie że za każdym razem dostaje czas na wywiezienie pojazdu z Turcji... za każdym razem zwróciłem na to uwagę... też byłem zaskoczony.
Dodatkowo jest tak, że Turcy robią zdjęcie każdego wjeżdżającego pojazdu ...na 100% na granicy z Bułgarią.
U mnie było tak, że podjechałem pod same okienko i kamera nie objęła tablicy rej ze względu na rozmiar motocykla.
Turek poprosił mnie o inne ustawienie moto.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 09:46   #13
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Rozwalileś mi system ��. Dwa z moich wyjazdów były dłuższe niż 15 dni, choćby z 2020 gdzie wracaliśmy w 17 dniu i żadnych pytań czy problemów przy wjeździe czy wyjeździe... Dowody zawsze faktycznie biorą i klepią dane ale tu bardziejchyba chodzi o kwestie celne , żeby nie na sprzedać Moto i wrócić np. samolotem. Mój znajomy miał właśnie w takiej sytuacji bardzo duży problem bo będąc w Turcji musiał pilnie wrócić do Polski na kilka dni(zmarła mu mama) i na lotnisku w Ankarze nie przepuścić go przez kontrolę bo miał w systemie wbity wjazd na motocyklu... Dzień stracony, jakieś oświadczenia, depozyt celny musiał zostawić i dopiero mógł wsiąść do samolotu.
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 18:22   #14
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Dokładnie ... chodzi o cło. Następnym razem zapytaj celnika na ile czasu dostałeś permit. Z moich doświadczeń wynika że jest on określany na wjeździe.
Może dają różnie ... nie wiem. Po to jest ten wątek aby właśnie takie sprawy wyjaśniać...aby móc podróżować bezstresowo.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 20:04   #15
_dziadek_
 
_dziadek_'s Avatar


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Chełm
Posty: 24
Motocykl: nie mam AT jeszcze
_dziadek_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 min 7 s
Domyślnie

Dzięki. Wesna pryjde
.
_dziadek_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 20:19   #16
zbychuto
 
zbychuto's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Gdańsk
Posty: 28
Motocykl: CRF1000L, CRF300L
zbychuto jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 18 godz 54 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
To jest moje doświadczenie... ale poniekąd jeden z naszych kolegów był 2mc po mnie.
Doświadczenia kolegi są trochę inne ... ale poczekajmy może się ujawni
Do Iranu wjeżdżałem z plecaczkiem na początku czerwca 2022 więc może mnie masz na myśli. Malamu podpytywała na forum o sprawy wizowe

Dopowiem trochę do Twojej zacnej roboty

Wiza:
Istnieje możliwość przedłużenie wizy będąc już w samy Iranie. My zrobiliśmy to w Sziraz. Trzeba mieć 2 zdjęcia i 3 ksero paszportu oraz 3 ksero wizy. Papierologia zajęła nam 3 dni bo zaczęliśmy w czwartek po południu a piątek jest w Iranie dniem wolnym a w sobotę też było coś ie tak. Wiza do odbioru była w niedzielę. Koszt 1 600 000 Riali za 2 osoby

Noclegi:
Mieliśmy namiot ale średnio się przydał. Ceny noclegów w miastach oscylują w granicach 15 EURO za dwie osoby. Dużo noclegów spędziliśmy na stacjach benzynowych w pokojach modlitewnych. Nocleg jest bezpłatny a jedyną daniną jaką się płaci jest pozowanie do niezliczonej ilości zdjęć i gadanie do późnych godzin nocnych poprzez Google Translator. Niektóre stacje potrafią być głośne przez całą dobę więc stopery do uszu robią robotę

Internet:
Sporo rzeczy wyciętych, nie tylko Facebook, więc jak ktoś potrzebuje to dobrze mieć w zanadrzu jakiś VPN. My mieliśmy VPN Express i dawał radę

Granica Turecko – Irańska w Esendere.
Po stronie tureckiej luz i marazm. Przed nami były jeszcze tylko dwa auta, po odprawieniu których, WOPista wyszedł z budki i powędrował z nami załatwiać nasze papierki. Na koniec poprosił o fotkę z motocyklem. Atmosfera mega przyjazna.
Po stronie Irańskiej czekał na nas Hossein https://www.facebook.com/Hosseinsbnb , który ogarnął resztę papierów. Z granicy pojechaliśmy prosto do domu Hossein’a. Koszty noclegu ze śniadaniem i garść fajnej wiedzy o Iranie oraz ogarnięcie papierów na granicy + pomoc w wymianie kasy i ogarnięcie katy SIM to 60 EURO. Moim zdaniem dobrze wydane pieniądze. W razie „W” jest do kogo zadzwonić i skorzystaliśmy z tego

Granica Irańsko – Armeńska w Noordoz
Tutaj było tak jak opisuje to syncronizator
Dopowiem tylko, że na granicy po stronie Armeńskiej można kupić wymagane ubezpieczenie ale kwota była jakaś od czapy i nie potrafiłem jej zbić. W końcu kupiliśmy tutaj: 38°54'09.1"N 46°14'45.2"E Biuro jest na piętrze po schodkach

CDP:
Podbite dopiero po powrocie w Gdańsku. Nie obyło się bez telefonu do PZM i przekazania słuchawki celnikowi, który nie wiedział co ma zrobić z tymi papierami. Sprawdzali VIN więc dobrze mieć zapobiegliwie swoją latarkę co by przyświecić 😊

Policja:
Zatrzymali nas dwa razy. Raz za przekroczenie prędkości ale skończyło się na pogawędce. Drugi raz rutynowa kontrola ale jak zobaczyli moją minę po prośbie o wizę to machnęli ręką. Wizę miałem na dnie sakwy więc wystarczył paszport. Policja bardzo życzliwa i pomocna dla turystów
zbychuto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2022, 21:09   #17
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Ja spałem 50/50 Namiot/Hotele.
Brałem hotele w miastach głównie ze względu na ochronę motocykla.

Pewnego razu gdy kempingowałem i byłą już noc, podjechał samochód który zaczął mi oświetlać namiot .. nikt nie wyszedł i nikt nie podszedł... a byłem rozbity na pustkowiu.
Rozum podpowiadał mi spierdalać więc jak auto zgasiło światła to z zwinąłem mandźur i szybko odjechałem.

Wtedy właśnie nie mogłem znaleźć hotelu i wylądowałem w pokoju do modlitwy.
Ale niestety słabo to wspominam bo nie mogłęm spać. W nocy wchodzili ludzie i się modlili.
Obsługa stacji poprosiła mnie abym zwinął się przed 6.00... praktycznie całą noc nie spałem.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2022, 18:17   #18
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Czy orientujecie się, czy dostanę wizę do Iranu deklarując, że byłem rok wcześniej w USA?

Miałem być w Iranie ale bym wtedy nie poleciał do USA. Teraz bym chciał spróbować.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2022, 22:53   #19
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Wejdź na ten link i przejdz do końca formularz.
Luknij czy jest takie pytanie o USA.
Generalnie jeśli dostaniesz promesę to tak jakbyś miał już wizę w kieszeni.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran a Ban do USA Lakrua Kwestie różne, ale podróżne. 10 30.10.2019 21:08
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 08:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.