Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.10.2010, 11:15   #1
bobo971
 
bobo971's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 29
Motocykl: RD04
Przebieg: 47000
bobo971 jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 23 min 12 s
Domyślnie Gażnik, kompresja małe problemy prośba o pomoc

Witam Panowie potrzebuje kilku fachowych rad.
Mama Afrę RD04 91`.
W gaźniku mam główne dysze o różnych numerach i nie wiem które są prawidłowe 118 i 122. Jeszcze jedno czy ktoś może wie ile powinna wynosić kompresja na cylindrach i czy ma ktoś może przyżąd który pomoże zmierzyć kompresję. (urzyczyć na dzień dwa)

Mam problem z przednim garem i szukam przyczyn co się może dziać. Podpowiedzi mile widziane.
W gaźniku dysza główna na przedni gar ma numer 118 tylna 122. Miałem delikatne luzy zaworowe ale poprawione świece przedniego cylindra są cholernia zasyfione czarnym nalotem, tylne czyste (iskra nasuwa jak szalona, przewodów jeszcze nie sprawdzałem po złożeniu do kupy mam zamiar sprawdzić) oglnie to zachowuje się częśto jakby dostawala za bogatą mieszankę, co moge z tym fantem zrobić. Problem z regulacją przy różnych dyszach
Potrzebuje jeszcze zmierzyć kompresję ale nie mam czym i nie wiem jaka powinna być wartość kompresji potzrzebował bymn porzyczki manometru, jeżeli ktoś może urzyczyć będę wdzięczny.Jaki może byc odchył od kompresji fabrycznej. Narazie zawory wszystko wygląda ok.
Może jakies podpowiedzi za wszystkie rady dziękuję.
Pozdro
bobo971 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 11:27   #2
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Dysze są poprawne, wystarczy rzucić okiem do serwisówki Haynesa - dostępna na starym forum w dziale download.

Okopcona świeca i za bogata mieszanka to być może zacięta linka ssania. Silnik pali dużo paliwa?

"Odchył" od fabrycznej kompresji jest podany w serwisówce.

Z resztą w tej serwisówce jest wszystko .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 12:04   #3
bobo971
 
bobo971's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 29
Motocykl: RD04
Przebieg: 47000
bobo971 jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 23 min 12 s
Domyślnie

Próbowałem znaleść serwisówke ale nie udalo mi się. Silnik pali około 7,0 l/ 100 miasto a poza miastem przy spokojnej jeździe 6,3. pali tak po regulacji mieszanki(nie wiem czy na przednim garze była robiona regulacja). Czy mieszankę ustawia się odddzielnie dla każdego gaźnika w RD04. Prośba o przesłanie linku do tej serwisówki.
bobo971 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 12:52   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Temat założyłeś trochę nie w tym dziale. Problemy techniczne są w odpowiednim podforum. Serwisówka jest na starej stronie Puffa w dzialen download (link do niej masz na stronie głównej nowego forum).

Znajdziesz.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 16:33   #5
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Oprócz standardowych przyczyn takich objawów które podałeś, kolega miał kiedyś jedną świecę niedokładnie wkręconą i był podobne objawy. Nie wiedział o tym dopóki nie policzył ilości obrotów przy wkręcaniu tej świecy. Była nie dokręcona o chyba 5 obrotów - jakiś leciutko uszkodzony gwint. Zdjął głowice, przegwintował na nowo i objawy ustały.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 16:45   #6
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 19:11   #7
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bobo971 Zobacz post
Miałem delikatne luzy zaworowe ale poprawione świece przedniego cylindra są cholernia zasyfione czarnym nalotem, tylne czyste (iskra nasuwa jak szalona, przewodów jeszcze nie sprawdzałem po złożeniu do kupy mam zamiar sprawdzić) oglnie to zachowuje się częśto jakby dostawala za bogatą mieszankę, co moge z tym fantem zrobić. Problem z regulacją przy różnych dyszach
Potrzebuje jeszcze zmierzyć kompresję ale nie mam czym i nie wiem jaka powinna być wartość kompresji potzrzebował bymn porzyczki manometru, jeżeli ktoś może urzyczyć będę wdzięczny.
Nie wiem jakie jest książkowe ale ok 13 atm jest na bdb silniku. Mierzy się na wykręconych co świecach (choć jedna na cylinder)i otwartej przepustnicy.Podczas pomiaru całkowicie otwieramy przepustnicę.

A co do twej wypowiedzi o luzie na zaworach. Całkowicie zlikwidowałeś luz? Czy było go za dużo i skleciłeś do wymaganego? Bo jeśli nie zostawiłeś kompletnie luzu to możesz wypalić gniazda zaworowe.

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Nie wiem jakie jest książkowe ale ok 13 atm jest na bdb silniku.
Znalazłem i doczytałem w hayness'ie książkowo jest to od 11 do 15 atm. I.... teraz ja mam pytanie do znawców tematu. Jaka wersja? Jakie ciśnienie? Czy 15 atm to jest nówencji a poniżej 11 kwalifikuje się do remontu? Czy od RD04 po RD07a i jeszcze różniące się mocą, różnią się także kompresją?
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 28.02.2013 o 15:08
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 19:27   #8
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

11-15 to przedział uznawany za sprawny i tyle, poniżej to teoretycznie(serwisowo) do roboty
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 20:49   #9
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 18 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bobo971 Zobacz post
Witam Panowie potrzebuje kilku fachowych rad.
Mama Afrę RD04 91`.
W gaźniku mam główne dysze o różnych numerach i nie wiem które są prawidłowe 118 i 122. Jeszcze jedno czy ktoś może wie ile powinna wynosić kompresja na cylindrach i czy ma ktoś może przyżąd który pomoże zmierzyć kompresję. (urzyczyć na dzień dwa)

Mam problem z przednim garem i szukam przyczyn co się może dziać. Podpowiedzi mile widziane.
W gaźniku dysza główna na przedni gar ma numer 118 tylna 122. Miałem delikatne luzy zaworowe ale poprawione świece przedniego cylindra są cholernia zasyfione czarnym nalotem, tylne czyste (iskra nasuwa jak szalona, przewodów jeszcze nie sprawdzałem po złożeniu do kupy mam zamiar sprawdzić) oglnie to zachowuje się częśto jakby dostawala za bogatą mieszankę, co moge z tym fantem zrobić. Problem z regulacją przy różnych dyszach
Potrzebuje jeszcze zmierzyć kompresję ale nie mam czym i nie wiem jaka powinna być wartość kompresji potzrzebował bymn porzyczki manometru, jeżeli ktoś może urzyczyć będę wdzięczny.Jaki może byc odchył od kompresji fabrycznej. Narazie zawory wszystko wygląda ok.
Może jakies podpowiedzi za wszystkie rady dziękuję.
Pozdro
Dysze są prawidłowe. Dysza 122 tylny garnek.

Nie ma problemu z regulacją przy różnych dyszach, bo są to dysze główne, które nie pracują na biegu jałowym.

Zacznij od sprawdzenia (dokładnego sprawdzenia) linki ssania.
Regulacja gaźników - sprawdź zaworek pływaka, poziom paliwa, i na końcu porządne synchro.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2010, 21:54   #10
bobo971
 
bobo971's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 29
Motocykl: RD04
Przebieg: 47000
bobo971 jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 23 min 12 s
Domyślnie

Dzięki Panowie za podpowiedź. Zawory wyregulowałem zgodnie z zasadami. Ale właśnie teraz chciałem sprawdzić jaka jest prawidłowa kompresja bo tutaj może być cienko z tego co piszecie czytałem gdzieś ze prawidlowe ciśnienie sprężania to oko 10,4 bar a 11 to ma nówencja. Natomiast nie wiedziałem jaki jest odchył przy kompresji. No własnie z tymi linkami niby wszystko jest ok ale mają dużo w sobie jakiegoś syfu więc profilaktycznie chyba trzeba wymienić.
No tak ale czy np słaba kompresja moze powodować że świece będa czarne
bobo971 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
problemy z klaksonem prośba o pomoc JackHarrer Układ elektryczny i zapłonowy 1 22.07.2009 21:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.