Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.01.2021, 11:37   #31
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 458
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 7 godz 18 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Adam, jeśli chodzi o Rumunię, to nie znajdziesz nigdzie (nawet tutaj) nic lepszego niż to:
https://www.carpathian2wheelsguide.com/
...,
Miszel
Wygląda fajnie. Z twojego doświadczenia to poskładane z myślą o dużym moto, co może sugerować zaangażowanie BMW, czy też "trudniejsze" odcinki pod single są opisane? Dzięki
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2021, 12:31   #32
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
to poskładane z myślą o dużym moto, co może sugerować zaangażowanie BMW, czy też "trudniejsze" odcinki pod single są opisane?
Generalnie trasy są podzielone na:
1. szosowe
2. łatwe enduro
3. trudne enduro (z mocnym zaleceniem lekkiego moto)

Na mapkach tras 3. są zaznaczone odcinki (bardzo) trudne, gdzie lekkie moto jest *niezbędne*. Na trasach kat.2. też się zdarzają trudniejsze odcinki (nie aż tak bardzo i nieczęsto) i są one zawsze zaznaczone na mapce i opisane: na czym polega trudność.
Co to znaczy "łatwe" i "trudne" też jest wyjaśnione i zilustrowane przykładami. Stąd wiesz czego się spodziewać.
Ja z moją Arcticą oczywiście na hard nie pchałem się w ogóle. Natomiast soft był faktycznie raczej OK.

Tak, jest tam mnóstwo reklam BMW i na zdjęciach nie uświadczysz innego moto. Jak się można domyślić to są bodaj główni sponsorzy. Mnie to zupełnie nie denerwuje, bo ilość i jakość pracy włożona w te przewodniki jest taka, że można ich rozgrzeszyć
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2021, 15:59   #33
adamg24


Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 29
Motocykl: RD03
adamg24 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 44 min 52 s
Domyślnie

coraz więcej interesujących mnie szczegółów skłania mnie do podróży coby zjeść kolację z Drakulą.
Mszel czy kupując wersję książkową uzyskujemy darmowe pliki na androida, może ta informacja jest podana, ale jak na razie je nie zauważyłem....nie powiem, ale ciśnienie mi się podniosło
adamg24 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2021, 08:34   #34
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adamg24 Zobacz post
coraz więcej interesujących mnie szczegółów skłania mnie do podróży coby zjeść kolację z Drakulą.
Mszel czy kupując wersję książkową uzyskujemy darmowe pliki na androida, może ta informacja jest podana, ale jak na razie je nie zauważyłem....nie powiem, ale ciśnienie mi się podniosło
Hej,
nie kupiłem przewodnika, ale w opisie produktu jest taka informacja:
" The unique code found in the guide provides access to the GPS tracks and a Mobile Application with navigation features."
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2021, 09:39   #35
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał adamg24 Zobacz post
coraz więcej interesujących mnie szczegółów skłania mnie do podróży coby zjeść kolację z Drakulą.
Mszel czy kupując wersję książkową uzyskujemy darmowe pliki na androida, może ta informacja jest podana, ale jak na razie je nie zauważyłem.
Nigdy mnie korzystałem z apki, bo nie miałem potrzeby. Wrzucałem tylko tracki na swojego gps-a i czytałem sobie mapki z książki
Ale z ciekawości poszukalem i potestowałem wczoraj a propos powyższego pytania. I tak:
1. Tak jak napisał Tommi - w przewodnikach są kody do ściągnięcia tracków tras i do apki pod androida/iOS. Kody do tracków i apki są w przewodniku Offroad Romania, a w Apuseni tylko do tracków. Mam te dwa przewodniki, więc nie wiem jak w pozostałych.
2. Jest problem z apką, który możesz sam sprawdzić. Na Play Store znajdziesz te programy. Problem w tym, że wersji płatnej nie zainstalujesz za darmo, płacąc potem z wnętrza apki, lecz musisz to zrobić od razu, przed instalacją (37 PLN/Offroad Romania).
3. Możesz zainstalować wersję Lite, która jest darmowa. Niestety u mnie (Zenfone/Android 10) program się biesił już na poziomie wyboru języka po uruchomieniu. Na moim garminie Monterra w ogóle się nie instalował, bo android tam 4.04.... Tym niemniej powinieneś to sprawdzić u siebie - nic nie kosztuje.

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2021, 10:43   #36
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

malownicza trasa szczególnie na szczycie widok niesamowity, niestety jest teoretycznie jest zakaz ruchu dla pojazdów mechanicznych... wydaje mi się, że spoko nadaje się bo jest w części szutrowa. Dlaczego teoretycznie ? na szczycie spotkałem straż leśną a później i policję nie robili problemów (może dlatego, że było po sezonie 15.10.2019)
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2021, 10:50   #37
adamg24


Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 29
Motocykl: RD03
adamg24 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 44 min 52 s
Domyślnie

Tommi Miszel dziekuję, apkę free zainstalowale, skłaniam sie jednak do zakupu przewodnika, to bardziej materialne i niezawodna forma zdobywania wiedzy, pozwoli mi tez to wszystko dobrze ogarnąć i zaplanować
adamg24 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2021, 19:33   #38
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adamg24 Zobacz post
NOVY
.jeżeli zdecyduję sie na drugi szczyt Triglav to zakupie podstawowy sprzęt wspinaczkowy, jeżeli nie to wiem, ze skorzystam podobnie jak Ty ze szlaku który bardziej wprawieni traktują, wybierają jako zejściowy,
wiedziałem o zamknięciu ostatniego odcinka, ale wszyscy tam śmigali ostatnią wolną ,,nitką" na asfalcie...szkoda, że zasypało, ale jak piszesz i może odgruzują
nie wiedziałem o schronisku pod Mangartem, wiem że jest pod Triglavem,
W tym roku nie było już możliwości wykorzystania wolnej nitki bo szczelny szlaban skutecznie uniemożliwiał wjazd.

Schronisko jest tutaj; https://goo.gl/maps/MpARPj4Sk9XN8sCM7

Jesli chodzi o ferraty to poczytaj lub pooglądaj filmy, bo wiem od znajomych, że jedna jest w miarę łatwa jak na ferrate a druga już konkretna. Trzeba nie mieć lęku wysokości bo ekspozycja miejscami jest spora
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2021, 22:31   #39
adamg24


Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 29
Motocykl: RD03
adamg24 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 44 min 52 s
Domyślnie

wooocash ogledalem wiele relacji na YT i zauważyłem, że jadna ferrata jest lagodniejsza, ale kamera nie daje pełnego realizmu, spłaszcza przestrzeń płaszczyzny....odnośnie zamknięcia drogi mam pytanie ile czasu pieszo (normalne tempo turysty) spod tego szlabanu trzeba poświęcić aby wejść na ten Mangart...szacunkowo 3-4-5
dzięki za schronisko przeoczyłem je zapatrzony w trasę i szczyt
adamg24 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2021, 19:20   #40
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adamg24 Zobacz post
wooocash ogledalem wiele relacji na YT i zauważyłem, że jadna ferrata jest lagodniejsza, ale kamera nie daje pełnego realizmu, spłaszcza przestrzeń płaszczyzny....odnośnie zamknięcia drogi mam pytanie ile czasu pieszo (normalne tempo turysty) spod tego szlabanu trzeba poświęcić aby wejść na ten Mangart...szacunkowo 3-4-5
dzięki za schronisko przeoczyłem je zapatrzony w trasę i szczyt
od szlabanu na przełęcz jakieś pół godzinki, z przełęczy "zwykły" szlak - ja szedłem 2h... Licz 5-6 godzin ze schroniska czy spod szlabanu(góra i i dół). rozmawiałem z kolegą, który był kilka razy na tych ferratach i ta łagodniejsza to "włoska" , "słoweńska" jest o wiele, wiele trudniejsza...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zabawy na śniegu ENDUROVOYAGER Inne tematy 12 14.12.2010 23:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.