Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2020, 11:08   #41
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak jak kolega wyżej napisał da się zrobić relatywnie tanie zakupy, jeśli ktoś nie ma czasu gotować w sklepach spar, coop mega, menny itp często są stoiska z ciepłym jedzeniem i to całkiem smacznym. Kurczak grilowany, cały często w promocji kosztuje 40nok, obiad np. Kawał mięsa ziemniaki sos warzywa około 100nok itd. Kilo karkówka około 50nok, chleb od 8nok oczywiście są i i za 60nok bochenek. Kilo pomidorów około 40nok, jabłka 20-35 nok. Pasztet 200g około 20nok, serek kanapkowy 150g 20 - 30nok. Jogurt około 20nok za 4x125g itd

Jeśli ktoś planuje zakup elektroniki to też warto pomyśleć o tym podczas zwiedzania Norwegi, nie dość że ceny często są dużo tańsze niż w pl to na granicy można jeszcze uzyskać zwrot VAT w wysokości 25%
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:16   #42
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dziękuję za kolejne podpowiedzi!

Dubel - piszesz o płynięciu na północ. Próbowałem wyszukać, ale poległem. Skąd i gdzie da się od razu na północ popłynąć?

Idąc za Twoją radą zawężam poszukiwania masz do Trondheim. Ze dwa lata temu kupiłem sobie na wyprzedaży sporo przewodników z Lonely Planet o Skandynawii, Norwegii - lepiej będę wiedział, czego szukać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:22   #43
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Płyn na północ, nie jedz wyżej niż Trondheim, najwięcej czasu zaplanuj na obszar od wysokości Bergen do Trondheim. Dołóż do tego polodniowy zachód Norwegi i masz zapełnione 2 tygodnie.
Czytam z zaciekawieniem ten wątek, bo też rozmyślam o Skandynawii - ale Dubel czy możesz rozwinąć swoją myśl, że nie ma sensu jechać wyżej jak Trondheim?
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:50   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wojtekk z Warszawy to najlepiej jechać Ci do Gdyni i płynąć do Karlskrony z Stena Lines. Prom nocny wyspać się a następny dzień poświęcić na przelot do Norge. Dalej ustal sobie trasę wedle prognozy pogody czy zaczynać od północy czy południa. Jak dojdziesz do układania trasy to też Ci coś podpowiem.

Marcinn6 jadąc z rodziną na 14 dni nie ma po co się pchać wyżej bo tam nic ciekawego nie ma czego byś nie zobaczył w omawianym obszarze. Jak ma to być wycieczka z wspinaczka ba górki i zwiedzaniem to i 2 tygodnie na ten kawałek może być mało. Powyżej Trondheim to tylko lofoty które są przepiękne ale dymać tyle km mając tylko dwa tygodnie to się nie kalkuluje bo stanowczo za dużo czasu się zmarnuje na dojazd. Jeśli natomiast chodzi o słynny globus to warto tam jechać tylko po to by zaliczyć punkt na mapie w przeciwnym wypadku polecam zawracać na lofotach
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:52   #45
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Co do cen w sklepach to mieszkający w Norwegii koledzy mają rację tylko zwróćcie uwagę ,że wy wiecie jak w systemie się poruszać perfekcyjnie.Nasz kolega niekoniecznie bedzie miał dryg do tego aby zostać łowcą promocji.
Nie zawsze bedzie miał czas albo ten właśnie bedzie poświęcał na delektowanie się przyrodą.

Temat weków chyba nigdy się nie zestarzeje bo do 1l słoika jesteś w stanie napchać tyle pożywnego mięcha ,że cała rodzina się naje.

Dodatki pewnie kupisz na miejscu fasole,pomidorki czy kukurydze.

Rzuć palenie przed wyjazdem i zabierz fajki na handel.

Spirytus chyba jest narkotykiem także nie zabieraj.

Moje porady polskiego Janusza .

Ps. Chętnie bym znowu pojechał do Norge.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:58   #46
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak spirytus nadal jest traktowany jak narkotyk i lepiej nie mieć nic powyżej 60%. Fajki kosztują aktualnie 135nok za paczkę
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 12:02   #47
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Raz nawet flachę chciałem kupić chyba w Tromso ,ale spieprzałem ze sklepu gdzie pieprz rośnie i stwierdziliśmy ,że kulturalni ludzie potrafią się bawić bez alkoholu😎
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 12:03   #48
heniekstar
 
heniekstar's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Koszalin
Posty: 117
Motocykl: Frędzel; Advenczur
heniekstar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kylo Zobacz post
To widać miałem pecha.

Ta grafika nie odzwierciedla ówczesnej rzeczywistości.
Nie posiadam fotek, ale podczas całego wyjazdu kurs NOK zawierał się w przedziale
0.78 / 0.82PLN natomiast SEK 0,64PLN.

Oraz kilka cen z tamtego okresu, bolały..., które mam zanotowane:
chleb od 28NOK, woda mineralna nie gazowana 1,5l od 10,5NOK+2,5NOK kaucji za
butelkę, rozpiętość ceny benzyny95 od 13,90NOK do 16,22NOK,gdzie najczęściej oscyluje w okolicach 15,30NOK,
campingi, dwie osoby + namiot + motocykl od 120 do 250NOK,
dopłata za ciepłą wodę od 5 do 10NOK za 4min,
promy przez fiordy (zestaw jak wyżej) od 72 do 139NOK,
wjazd na Trasę Atlantycką od strony Kristiansund 75NOK.
Sprawdź tabelę prowizji ze swojego banku. Bo chyba tu jest problem.
Podobnie jak dubel mam wątpliwości co do kursu. SEK również nie dobił do takiego przelicznika. Chyba, że na promie
heniekstar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 12:34   #49
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Fajki kosztują aktualnie 135nok za paczkę
Ostatnio na 10 wagonach Marlboro przywiezionych z Polski zarobiliśmy na połowę paliwa dla dwóch motocykli na cały wyjazd
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 12:51   #50
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wooocash Zobacz post
Ostatnio na 10 wagonach Marlboro przywiezionych z Polski zarobiliśmy na połowę paliwa dla dwóch motocykli na cały wyjazd
W Polsce fajki też nie tanieją, aktualnie z przemytu papierosy chodza po około 700nok. Warto jednak się zastanowić czy warto ryzykować bo w razie w zabiorą fajki i dadzą mandat około 1500nok za karton, do tego powyżej jakiejś ilości 3 albo 4 (nie jestem pewien ilości, tak mi się kojarzy) jest sprawa w sądzie o przemyt i będzie dużo drożej.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Skandynawia lipiec DyzioM69 Umawianie i propozycje wyjazdów 33 25.07.2016 22:02
Skandynawia przepisy jorge Przygotowania do wyjazdów 28 17.06.2015 10:54
Skandynawia - lipiec 2011 TDM900 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2011 13:17
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 13:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.