Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.12.2020, 14:06   #151
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 33 s
Domyślnie

No to widzę przewagę systemu opartego ma kamerze w takim przypadku
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 14:09   #152
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
No to widzę przewagę systemu opartego ma kamerze w takim przypadku
Niestety, ale większość systemów obecnie korzysta z radaru i kamery jednocześnie a awaria jednego z nich dezaktywuje system...
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 14:11   #153
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,835
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 5 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
No to widzę przewagę systemu opartego ma kamerze w takim przypadku
Do momentu, gdy szyba lub obiektyw kamery jest czysta. Poza tym kamera we mgle, śniegu czy deszczu nie zda egzaminu. W nocy przy nieoświetlonej przeszkodzie także. A radar / laser już tak.

Poza tym kto wie, kamera jest w VW (do systemu Lane Assist i rozpoznawania znaków drogowych) więc kto wie, czy Front Assist się nią nie wspomaga w jakiś sposób.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 14:34   #154
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 50 min 51 s
Domyślnie

Śnieg oblepiający znak na grillu€ wyłącza systemy również w mercach. Co ciekawe szyba przy kamerach ma ogrzewanie a znaczek nie, przynajmniej w GLC przed liftem.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 19:51   #155
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tak się zastanawiam czy ten znaczek jednak nie jest grzany, bo informacja o niepełnym działaniu pojawia się na jakiś czas i po minucie może dwóch znika, jakby problem został rozwiązany. To pokawiło się tylko w czasie wczorajszym mgłowych warunków w niskiej temperaturze, gdzie na 100% pojawiało się oblodzenie, bo na krawędziach natarcie lusterek utrzymało się do dziś. Raczej nie przeszkadza działaniu systemu brud jaki miałem. Wracam do świateł bo obecnie często z nich korzystam i muszę powiedzieć że ustawienie tych matrycowych świateł jest świetnym rozwiązaniem i system reaguje dosyć sprawnie. Jazda za z informacją że jedziemy na tzw długich nie powoduje reperkusji ze strony iinych użytkowników drogi. Sama obserwacja jak są wycinane poszczególne pasma jest świetną rozrywką podczas nudnej jazdy, a nadzwyczajne efekty pojawiają się podczas jazdy we mgle, gdzie jak wiemy włączenie długich może spowodować nasze oślepienie. Tutaj wiązka daje w długą tam gdzie może, tam gdzie jest odbijany mamy odcięcie, tak naprawdę nie wiem jak one dokładnie działają od strony techniczej ale naprawdę robią robotę. Niestety auto muszę obecnie najczęściej otwierać pilotem w kluczyku, gest otwierania strajkuje, w przeciwieństwie do gestu zamykania, a to jest super sprawa gdy nie musimy grzebać po kieszeniach w poszukiwaniu kluczyka, wyciągnięciu go aby zobaczyć jaki knofel nadusić.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 21:44   #156
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,835
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 5 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Sama obserwacja jak są wycinane poszczególne pasma jest świetną rozrywką podczas nudnej jazdy, a nadzwyczajne efekty pojawiają się podczas jazdy we mgle, gdzie jak wiemy włączenie długich może spowodować nasze oślepienie. Tutaj wiązka daje w długą tam gdzie może, tam gdzie jest odbijany mamy odcięcie, tak naprawdę nie wiem jak one dokładnie działają od strony techniczej ale naprawdę robią robotę.
Co prawda inny samochód VW ale potwierdzam, że LEDy matrycowe są zaje...fajne i samo "tańcowanie" świateł po drodze, wycinanie sektorów (czy wręcz pojedynczych samochodów) przed nami to rewelka. Uważam je za jedną z lepszych opcji wpływających na bezpieczeństwo bierne i gdy jeżdżę w nocy to włączam zawsze automatyczne drogowe bo spisują się one wyśmienicie.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 21:52   #157
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 50 min 51 s
Domyślnie

Podgrzewanie znaczków / osłon czujników powinno być w standardzie. Zimą na trasie upierdliwe było zjeżdżanie na stację żeby to wyczyścić. Fajnie że VW rozwiązał sprawę.
Co do świateł matrycowych to mam wrażenie, że u mnie po jakimś upgradzie softu zrobiło się lepiej. Na początku ludzie mi migali, więc włączałem tylko ręcznie. Teraz jest bardzo dobrze.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2020, 20:51   #158
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt, oczywiście przede wszystkim zdrowia
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0C54A631-A156-426D-82A3-FFBF51926AB6.jpg (991.8 KB, 33 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2020, 21:21   #159
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,393
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Dziękuję i wzajemnie.Zdrówka i końca budowy.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2020, 23:21   #160
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Chyba przestanę sobie zawracać głowę serwisami VW. Oddałem auto na wgranie nowszego oprogramowania, dostałem auto zastępcze, nieszczęsny golf 8 z marnym silnikiem, którego oprogramowanie próbuje wymusić eko driving. Polega to głównie na sugestii jazdy na coraz wyższym biegu, przy moim subiektywnym odczuciu, zbyt niskich obrotach. To pozwala na utrzymanie prędkości ale nie pozwala na przyspieszanie. Po 5 godzinach telefon że auto do odbioru. Nie wiem co robili przez pięć godzin jedynym widocznym śladem było umycie auta. Z obiecanej nowszej wersji nic nie wyszło, bo dalej mam tą samą wersję na wyświetlaczu. Reasumując szkoda było tego czasu na męczenie się z golfem i jeszcze musiałem za niego zapłacić 1 PLN, słownie jedną złotówkę. Będę czekać na zaproszenie na wgranie wersji finalnej, ta będzie obsługiwać OTA i wtedy nie wiem jaka będzie rola serwisu, nawet nie wiem, muszę doczytać, czy mam robić jakieś przeglądy w stylu co rok albo co 15 kkm.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.