Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2013, 19:36   #91
Łokciu
Ortodoks Afrykański
 
Łokciu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 219
Motocykl: RD07a/LC4
Przebieg: Walczę
Łokciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Wsio git tylko jakaś taka "lewa"
__________________
アフリカは女王です


Afryka to nie żubr, żeby ją trzymać pod ochroną, a blizny zdobią wojownika....
Łokciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 01:36   #92
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Jak zegary latają po Can to nic nie zrobisz. Większość info na nich idzie po sieci, sygnał prędkości, obrotów itd. Emulator Can służy tylko i wyłącznie to uruchomienia licznika na stole żeby potwierdzić jego sprawność, chodzi tylko o to by go wzbudzić.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 08:31   #93
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hej

na ile wiem jak działa CAN to nic nie zrobisz.
powinieneś mieć urządzenie z wejściem z AT tam mikroprocesor który przekształci impulsy analogowe +/- w sygnał cyfrowy no i wyjście na zegary F800.
w skrócie to jest tak, że w zasadzie w CAN cały motocykl możesz opędzić trzema przewodami jeśli nie liczyć masy. + oraz - jako zasilanie odbiorników i przewód sterujący podający w magistralę sygnały adresowane do konkretnych odbiorców. jednym przewodem system 'mówi' przesuń wskazówkę obrotomierza o cztery kroki' tak samo jak odbiera w tym czasie impulsy z czujników i przekazuje je do kompa, który z kolei podaje info, że spaliła się np. wacha w baku i trza zgasić jedną kreseczkę na wyświetlaczu.
zajebiście proste kiedy robisz nową wiązkę na motocykl. produkcja płytek drukowanych i obwodów na taką skalę jak w BMW to taniocha przerażająca. kupowanie setek kilometrów kabla z miedzi, zarabianie wtyków /które są zajebiście drogie/... niekoniecznie.

W CAN każdy odbiornik ma swój adres: obrotomierz, prędkościomierz itd... nawet jak kupujesz nowy zegar do nowych GSów to i tak nie będzie chodził trzeba wprowadzić jego nowy adres w system. bez tego bike go po prostu nie rozpozna.

życzę Ci powodzenia w tym temacie oczywiście ale na pewno bedzie w pip pod górę.
lepiej byś zrobił kupując jakiegoś wszystkomającego Acewella czy innego Vapora.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 28.06.2013 o 08:37
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 09:28   #94
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 31 min 0
Domyślnie

ferlol napisz do Marcina BB. On ma Acewella czy coś w ten deseń i bardzo fajnie to wygląda. Funkcji multum. Myślę, że wie jak co podłączyć.

Ostatnio edytowane przez graphia : 28.06.2013 o 09:34
graphia jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 09:32   #95
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Liczniki typu Acewell czy Koso to inna bajka. To są urządzenia uniwersalne, tak pomyślane by dało się podłączyć do każdego motocykla. W zestawie są wszelkie kostki i kabelki, więc rozgarnięty elektryk da sobie radę bez trudu.
A tu jest wyzwanie dla jakiegoś zręcznego "dłubacza".!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 18:44   #96
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 719
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Panowie spokojnie jeśli mi się nie uda nic z nimi zrobić to po prostu je sprzedam i kupię jakieś zwykłe które nie wymagają masy przeróbek, kasy nie stracę bo jak pisałem w dobrych pieniążkach kupiłem ten licznik i po prostu na razie go testuję.
W czasie wstępnych testów podłączając kabelki zobaczyłem że sczytał mi sygnał bodajże z czujnika temp. i pokazał go jako poziom paliwa szkoda że nie ma tego w oryginale
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 19:00   #97
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
...
W CAN każdy odbiornik ma swój adres: obrotomierz, prędkościomierz itd... nawet jak kupujesz nowy zegar do nowych GSów to i tak nie będzie chodził trzeba wprowadzić jego nowy adres w system. bez tego bike go po prostu nie rozpozna.
Nie wiem czy tak jest ale na pewno nie musi tak być. Adres musi być unikalny w skali motocykla. Wszystkie prędkościomierze mogą mieć ten sam. No chyba, że chodzi o wyciągnięcie kasy przy wymianie
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 20:54   #98
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 719
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Nie wiem czy tak jest ale na pewno nie musi tak być. Adres musi być unikalny w skali motocykla. Wszystkie prędkościomierze mogą mieć ten sam. No chyba, że chodzi o wyciągnięcie kasy przy wymianie
Mi też się tak właśnie wydaję bo od kiedy to po wymianie np: jakiegoś czujnika zwykłego trzeba go potem adaptować nie mówimy tutaj oczywiście o żadnej wielkiej adaptacji elektroniki która steruję dany układ np: wtryskiem.
A wogóle to szperając w necie ostatnio znalazłem adapter który przetwarzał sygnał analogowy na cyfrowy ale czy takie coś zdało by egzamin to zobaczymy, popytam znajomych na elektrodzie zobaczymy co oni na to.
Zastanawiam się jeszcze studiując schemat bmw wywnioskowałem że wszystkie czujki lecą canem jednym przewodem czyli wykorzystane są 4 czyli 2 plusy minus i sygnał z czujek a pozostałe 2 od licznika od czego mogą być?
A może są to właśnie wejścia od prędkościomierza i obrotomierza.
albo tylko jeden a drugi to sygnał powracający do kompa.
Hmm czasem człowiek żałuję, że przestał interesować się parę lat temu elektroniką to byłbym z tym bardziej na bieżąco
Pzdr
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 22:16   #99
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie jestem specem ale słyszałem z pewnych ust o historii wymiany jednego z zegarów w gs12 i niestety włączenie go w obieg nie pomogło. poza tym wywalil jaki bład.
być może ten ktoś kłamał. nie wiem. mam jednak nadzieję że nikt nie będzie musiał tego na sobie sprawdzić.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2013, 23:44   #100
nieprosty


Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 5
Motocykl: RD03
nieprosty jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 15 godz 19 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
nie jestem specem ale słyszałem z pewnych ust o historii wymiany jednego z zegarów w gs12 i niestety włączenie go w obieg nie pomogło. poza tym wywalil jaki bład.
być może ten ktoś kłamał. nie wiem. mam jednak nadzieję że nikt nie będzie musiał tego na sobie sprawdzić.

matjas
Jest to bardzo prawdopodbne. Nie jestem specjalistą od CANBUS ale jeżeli przypomina to sieć komputerową to przypominałoby to adres MAC, dla karty sieciowej. Każda karta sieciowa ma unikalny adres MAC, inaczej sieć przestałaby działać w momencie jak by się w niej znalazły dwie karty o tym samym adresie.

Można sobie wyobrazić pojazd, który z jakiś względów potrzebuje dwa prędkościomierze, logicznym jest, że oba potrzebują różne adresy by działać w obrębie jednego CANBUS'a.

PS. Takie moje wynurzenia po 2 piwach, nie muszą być prawdą.
nieprosty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 20:03
brak prądu, regler, spalone wszystkie zarowki premislauss Układ elektryczny i zapłonowy 11 27.03.2009 11:48
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 11:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.