Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2011, 17:14   #51
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Chodzi o emulator immo,niestety do Hondy może być ciężko z emulatorem ,do Yamahy są bez problemu.Być może istnieje możliwość dorobienia transpondera na podstawie zawartości eepromu z modułu.Zapytam się kolegów po fachu czy mają motocykle Hondy uwzględnione w swoich programatorach.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2011, 17:14   #52
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Forumowy spec od elektryki RD02 nie zajmuje sie takimi problemami?
Warto zapytac.
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2012, 21:20   #53
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Sprawa jest do ogarnięcia , ale nie tania.
Proponuję najpierw zająć się sprawami mechanicznymi , paliwowymi , elektrycznymi a na końcu samym immo.
Moduł jest PGM Fi i jest mapowany, nie będzie łatwe wsadzenie wszystkich czujników tam gdzie ich miejsce oraz zapewnienie im warunków pracy takich jak fabryka przewidziała.
Proteza taka może być ciężka do ogarnięcia ze względu na nieprawidłowe parametry odczytywane z czujników ,a co za tym idzie spadek parametrów
pracy silnika.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 13:10   #54
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Nie znam się zupełnie na immo ani elektronice ale z tego co kumam to jeśli kolesie od których kupiłeś serce + kompletną instalacje posiadają org. VIN dawcy a moto nie było sprzętem "pożyczanym" to Pan Hunda pewnie takowy kluczyk z PIN-em czy innym kodem Ci dorobi. Moim zdaniem wyjdzie sporo ale pewnie i tak taniej jak ewentualna walka z elektroniką i innymi pierdołami o których R2D2 pisał. POWODZENIA

Ps. Na zdrowy rozum producent posiada pewnie jakieś "immoarchiwum" bo co by to było gdyby zagubienie kluczyków skutkowało koniecznością złomowania motocykla - tak mi się wydaje ale ja naiwny mocno jestem.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 02.01.2012 o 13:13
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 13:29   #55
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Nie znam się zupełnie na immo ani elektronice ale z tego co kumam to jeśli kolesie od których kupiłeś serce + kompletną instalacje posiadają org. VIN dawcy a moto nie było sprzętem "pożyczanym" to Pan Hunda pewnie takowy kluczyk z PIN-em czy innym kodem Ci dorobi. Moim zdaniem wyjdzie sporo ale pewnie i tak taniej jak ewentualna walka z elektroniką i innymi pierdołami o których R2D2 pisał. POWODZENIA

Ps. Na zdrowy rozum producent posiada pewnie jakieś "immoarchiwum" bo co by to było gdyby zagubienie kluczyków skutkowało koniecznością złomowania motocykla - tak mi się wydaje ale ja naiwny mocno jestem.
nie jesteś naiwny można próbować po vin ale kod do immo
jest zapisany w papierach i na blaszcze w komplecie z dwoma kluczykami masz kod masz nowy kluczyk i to nie jakoś strasznie drogo
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 13:51   #56
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Nie wiem jak u dealerów motocyklowych ale w samochodówce trzeba pokazać papiery od pojazdu do którego mają być dorobione klucze,inaczej nie ma rozmowy.Na koniec dochodzi jeszcze temat dopisania nowego transpondera do ECU ,a to pewnie potrafi tylko fabryczny tester.Przy dorobieniu transpondera z zawartości ECU wystarczy zamontować pestkę w kluczu lub przykleić na stałe przy pętli i mamy odpalony silnik bez żadnych dodatkowych czynności.Koszt takiego dorobienia powinien się mieścić w przedziale 250-350zł.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 14:19   #57
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Widywałem kiedyś gościa na Ebay.com z Polski który ogłaszał się że dorabia kluczyki pod Hondowskie Immobilisery (Pamiętam że na pewno miął aukcje z takim kluczykiem do ST1300). Gość pisał że trzeba mu przysłać ECU (sterownik) i odsyła razem z zakodowanym kluczykiem który można dociąć gdzie się chce.

Znalazłem gościa. Wygląda że jest z Wawy. Transalp 700 jest na liście więc wygląda że to zrobi. Tylko kwestia dogadania ceny. Na Ebay jest troszkę nierozsądnie drogo ale jak powiesz mu jaką masz sytuacje i że nie masz ciśnienia żeby to zrobić to może cenę da się zbić.

CONTACT DETAILS:
tel. (+48) 791 368545
skype: killeradamski
email: killeradamski@wp.pl

Nie mam z gościem żadnych powiązań. Nie mogę nawet powiedzieć że polecam. Tylko jego aukcje widziałem.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 02.01.2012 o 15:30
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 15:35   #58
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Ja podejmę się dorobienia transpondera jeśli będzie taka potrzeba.Cena będzie dostosowana odpowiednio jak dla forumowego kolegi.W pierwszej kolejności niech spyta u Dealera jakie koszty będzie musiał ponieść żeby zrobić to na oryginał.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 22:34   #59
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Procedura serwisowa wygląda tak że jak nie ma kluczy to do wymiany idzie ECU , zamki + zakup nowych kluczy.
W rzeczywistości wygląda to tak że da się dokodować transpondery do używanego ECU , o zamkach nie będę wspominał.
Po żadnych VIN-ach i innych kodach nie kupicie zakodowanych kluczy , nie ma też żadnych kodów PIN ponieważ systemy ECU nie są obsługiwane z zewnątrz.
Kod na blaszce o którym pisał pałeł to kod rzeźby mechanicznej klucza.
Z tym kodem można zamówić sobie docięty nie zakodowany kluczyk.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2012, 22:57   #60
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

właśnie ze nie klucz jest czysty tzw mydło , do nacięcia ale zaprogramowanym immo
surówka jak mnie pamięć nie myli a sprawdzać mi się niechce to do 100 zakodowanie nie pamietam z 250zł chyba kosztowało
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gaźnik/Wtrysk a jakośc paliwa i wysokośc N.P.M. Mitzrael Inne tematy 18 17.11.2009 11:28
Wtrysk i układ wydechowy. Pretor Uklad paliwowy i wydechowy 36 17.02.2009 18:44
Wtrysk i 800ccm QrczaQ Wszystko dla Afryki 46 25.09.2008 11:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.