Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2010, 08:15   #11
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
Na ADVrider ktoś takim patentem zarzucił
http://www.easternbeaver.com/Main/St.../r-r_swap.html

I że prundu więcej...
Nie prundu więcej tylko napięcie wyższe,a co za tym idzie łatwiej o wygotowanie elektrolitu no i koniec aku.
maher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2010, 10:57   #12
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maher Zobacz post
Nie prundu więcej tylko napięcie wyższe,a co za tym idzie łatwiej o wygotowanie elektrolitu no i koniec aku.
To tylko w teorii.W praktyce ten nowsze regulatory działają o wiele lepiej od tych starszego typu.Mam taki już drugi rok i zapomniałem co to brak prądu.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2010, 15:05   #13
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PawelZDR Zobacz post
To tylko w teorii.W praktyce ten nowsze regulatory działają o wiele lepiej od tych starszego typu.Mam taki już drugi rok i zapomniałem co to brak prądu.
Ok zgadzam się z tobą tylko że podnosząc napięcie ładowania pow 14.5V możemy doprowadzić do zagotowania aku i przedwczesnego zużycia aku.Więc dobry regler trzyma napięcie na odpowiednim poziomie i tyle.A ta reklama że ten który daje 13.8V a lepszy 15V to totalna bzdura.
maher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2010, 16:27   #14
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Zgadzam się w 100%.Ja u siebie widziałem raz krótki pik na 14,7 normalnie przy niewielkim obciążeniu jest 14,2.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2010, 23:03   #15
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Potwierdzam. 14,2V. A piki to i są owszem, i pewnie powyżej dużo, bo usmałażyłem już dwie ładowarki do tel na 12/24v
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2011, 15:09   #16
michał O.
 
michał O.'s Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: łódź
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 38000
michał O. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 2 godz 39 min 56 s
Domyślnie

Mam pytanie , byc może kotoś z Was już praktykował: Na aukcji jest napisane "regulator do afryki rok 1993 i dalej " ale ja mam w RD04 regulator o tym samym symbolu SH 538D - 13 . Wiecie może jaka w takim razie jest różnica między reg.do 04 i 07 ?
Regulatorów do RD04 brak albo za słabo szukałem.


http://moto.allegro.pl/regulator-nap...405485050.html

Ostatnio edytowane przez michał O. : 17.01.2011 o 15:11
michał O. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2011, 17:58   #17
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Sam regler działa tak samo, ale są różne inne wtyczki
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2011, 22:04   #18
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maher Zobacz post
Ok zgadzam się z tobą tylko że podnosząc napięcie ładowania pow 14.5V możemy doprowadzić do zagotowania aku i przedwczesnego zużycia aku.Więc dobry regler trzyma napięcie na odpowiednim poziomie i tyle.A ta reklama że ten który daje 13.8V a lepszy 15V to totalna bzdura.

14.8V to wartość książkowa , nie reguła, każdy motocykl jest inny ale wartość ta jest wartością orientacyjną a często właściwą. Jeśli aku się gotuję to po prostu regler nie przejmuje nadmiaru prądu z prądnicy.Moim zdaniem wina leży po stronie aku. Często ludzie eksploatują aku do ostatniego tchu, choć jego pojemność dawno spadła o 1/3 to dalej nie wymieniają i często to jest także przyczyną padnięcia reglera, a także w skrajnych przypadkach prądnica potrafi też się sfajczyć. 14.5V to znak że regler jest ok.jeśli przy tym napięciu(w miarę stabilnym) gotuje się aku, to radził bym zacząć od jego wymiany
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2011, 23:21   #19
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał PiotrTMC Zobacz post
14.8V to wartość książkowa , nie reguła, każdy motocykl jest inny ale wartość ta jest wartością orientacyjną a często właściwą. Jeśli aku się gotuję to po prostu regler nie przejmuje nadmiaru prądu z prądnicy.Moim zdaniem wina leży po stronie aku. Często ludzie eksploatują aku do ostatniego tchu, choć jego pojemność dawno spadła o 1/3 to dalej nie wymieniają i często to jest także przyczyną padnięcia reglera, a także w skrajnych przypadkach prądnica potrafi też się sfajczyć. 14.5V to znak że regler jest ok.jeśli przy tym napięciu(w miarę stabilnym) gotuje się aku, to radził bym zacząć od jego wymiany
Nie zgadzam się z Tobą kolego za bardzo - regler jest po to, żeby przy barku odbioru ograniczył "dostawę" prądu, bo jak masz full naładowany aku i jedziesz bez żadnych odbiorników, to jakie ma zanczenie stan czy rocznik aku? I kto Ci powiedział że trzeba wymieniać aku co jakiś czas? Jak się nie zasiarczy - a to się dzieje właśnie jak się przeładuje i wygouje się elektorlit / lub rozładuje poniżej min a to dla aku 12V (a tak na prawdę 14,2V) to ok 6V, chociaż księgi podają min 9V. Tak czy inaczej przyczy są dwie: roz/prze/ładowanie i tylko reg ma na to wpływ podczas normalnej exploatacji. I jeszcze jedno 14.8 pomimo, że wyczytałeś to w księdze, to za dużo! 13,8-14,4 to są krańcowe wartości dla życia aku - bez dyskusji i to jest reguła
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2011, 13:26   #20
PiotrTMC


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Bolesławiec
Posty: 109
Motocykl: RD03
Przebieg: 64000
PiotrTMC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blizniak79 Zobacz post
Nie zgadzam się z Tobą kolego za bardzo - regler jest po to, żeby przy barku odbioru ograniczył "dostawę" prądu, bo jak masz full naładowany aku i jedziesz bez żadnych odbiorników, to jakie ma zanczenie stan czy rocznik aku? I kto Ci powiedział że trzeba wymieniać aku co jakiś czas? Jak się nie zasiarczy - a to się dzieje właśnie jak się przeładuje i wygouje się elektorlit / lub rozładuje poniżej min a to dla aku 12V (a tak na prawdę 14,2V) to ok 6V, chociaż księgi podają min 9V. Tak czy inaczej przyczy są dwie: roz/prze/ładowanie i tylko reg ma na to wpływ podczas normalnej exploatacji. I jeszcze jedno 14.8 pomimo, że wyczytałeś to w księdze, to za dużo! 13,8-14,4 to są krańcowe wartości dla życia aku - bez dyskusji i to jest reguła
Nie chce z Tobą tutaj polemizować na temat prądów oboje wiemy swoje, ale co do aku mnie nie przekonasz. Przeładowywanie to tylko jedna przyczyna zasiarczenia aku, jest ich więcej. Moim zdaniem zły a więc uszkodzony akumulator zasiarczony może być przyczyną uszkadzania się reglera, tak samo złe połączenie prądnica-regler-aku.Tego nie wymyśliłem to po prostu stwierdzam na swoim doświadczeniu z moto.A w ogóle nie trzeba wymieniać często aku trzeba go tylko dobrze eksploatować .
PiotrTMC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 19:00
[GPS] Chciałbym kupić taki, mały komputerek.... sizyrk Hardware 86 03.03.2013 16:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.