Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.12.2012, 16:27   #161
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bliźniak Zobacz post
Po jego ostatnim "wyczynie", czytanie opisów tej błazenady przestało być nawet śmieszne! Weźmy pod uwagę opcję, że nasz 'niepełnosprytny' kolega - bo to jedyne skojarzenie, które mi się nasuwa na myśl o nim, jednak zgubił te telefony, albo skubnął je ktoś po drodze do/ze sklepu, a pan 'kierownik' noclegowni nie miał z tym nic wspólnego... Narobił boruty (o ile to w ogóle prawda, co napisał), ośmieszył siebie i innych podobnie podróżujących w oczach, chyba wszystkich czytających o jego wyczynach - NIE PODOBA mi się to. Straszenie wpisem na FB, NK ....
przedszkole albo za dużo
Osądzanie ludzi ma zawsze jeden minus- możesz się mylić. W tym roku na wyprawie w Armenii również zostałem okradziony, od samego początku wiedziałem i czułem kto to, gościu po paru godzinach już był na komisariacie. Przez cały dzień i połowę drugiego się nie przyznawał. Zacząłem lekko świrować, a co jeśli to nie on? Narobić facetowi z którym się razem piło takiego bajzlu nie jest ani miłe, ani uprzejme, co więcej - jest skurwysyństwem. Tylko co, wstajesz rano, patrzysz, że masz pusty kufer i jedziesz dalej? Jeżeli nie będzie się reagować na takie sytuacje to kolejnych podróżnych może spotkać bardzo podobny los. W moim przypadku doszło do rozmowy w 4 oczy, i dopiero jak gościa trochę pocisnąłem to puścił parę i się przyznał...
__________________
www.dalekadroga.pl
www.facebook.com/dalekadroga
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 16:55   #162
grabbie
 
grabbie's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 194
Motocykl: RD07a
Przebieg: 59000
grabbie jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 6 min 23 s
Domyślnie

Ja z nikim nie piłem :P. Rąbneli mi w nocy manele z namiotu (rozcięli tropik i sypialnie)... sam słodko spałem jak dziecko. Poszedł też pełny tankbag ze zbiornika - tu bije się w piersi, nie powinienem był go zostawiać na noc. Nie mam pojęcia kto to mógł być. Co prawda właściciel kempingu budził moje wątpliwości (namiot miałem 10 metrów od okna jego domu) ale boruty robić nie robiłem. Znalazłem na trawie spodnie i polówkę, spakowałem co zostało, policjantowi (czy on w ogóle był z policji?!) złożyłem zeznania i pognałem dalej. Najważniejsze miałem cały czas przy sobie. Se la wi.
grabbie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 17:11   #163
jacek1973


Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 2
Motocykl: RD03
jacek1973 jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 35 min 36 s
Domyślnie

Jedno jest pewne Mongolia z przed lat odeszła w zapomnienie. Biały człowiek to tylko dojna krowa.Ale sami jesteśmy sobie winni. Dobrze ktoś napisał , jedziesz w biedne rejony sprawiaj wrażenie biedniejszego niż poznani na drodze ludzie. Bogaty podróżnik-turysta nie ma lekko i nikt mu nie poda suchego chleba za darmo.

W przypadku takiej wyprawy przygotowana trwają miesiącami i wcale sie nie dziwie ze siedzi w Mongoli tyle czasu. Wizy , dopasowanie sprzętu i siebie do takich warunków wymaga planowania na miejscu.Pewnych rzeczy nie ma szans przewidzieć . Dobrze ze ma środki i czas na takie przestoje . Kto zn nas nie chciałby mieć takiego luzu czasu-finansowego?

Kto nigdy nie popełnił błędu niech rzuci kamień, sam dojazd do Mongolii to już wyczyn , mc kiblowania tam to następny. Gosc już osiągnął cel i ma wielu fanów.W tej sytuacji wypada tylko go dopingować i wspomagać.W tej chwili warto mu pomoc zorganizować duplikat karty SIM .

p.s nie poznaje tego forum , nie chce być złośliwy ale zaczyna przypominać forum B...W
jacek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 17:36   #164
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 15 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek1973 Zobacz post
W przypadku takiej wyprawy przygotowana trwają miesiącami i wcale sie nie dziwie ze siedzi w Mongoli tyle czasu. Wizy , dopasowanie sprzętu i siebie do takich warunków wymaga planowania na miejscu.Pewnych rzeczy nie ma szans przewidzieć . Dobrze ze ma środki i czas na takie przestoje . Kto zn nas nie chciałby mieć takiego luzu czasu-finansowego?
Lub posłużyć się doświadczeniem i olejem w głowie. Zabrać odpowiedni motocykl, niezbędną ilość sprzętu i wybrać odpowiednią porę roku. To w zasadzie wystarczy żeby uniknąć 90% opisywanych problemów. Wszystko to można wyczytać np na tym forum. A czas na to potrzebny liczy się w tygodniach nie miesiącach.

Oczywiście każdy robi jak woli ale warto pokazywać, że da się prościej/bezpieczniej.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 18:36   #165
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 46 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Jedno jest pewne Mongolia z przed lat odeszła w zapomnienie. Biały człowiek to tylko dojna krowa
Może bez uogólnień?
UłanBator, to nie jest cała Mongolia... Również w innych krajach wielkie miasta są mniej "gościnne" i mniej "bezpieczne", niż wiochy zabite dechami.
Facet miał pecha. I być może był nieostrożny - tego nie wiemy.

Zresztą on chyba szuka "przygód":

Cytat:
Rano temperatura – 31 ale słońce świeci tak pięknie że a chce się jechać. Chce się jechać do chwili gdy wychodzę na dwór. Przy takiej temperaturze i lekkim wietrze jest naprawdę zimno. Oczy łzawią, policzki szczypią, ale jak się założy kask to od razu będzie cieplej. Akumulator w nocy stał w domu wic motocykl zapala bez problemu. Ostatnie zakupy na mieście zajęły mi sporo czasu i znów będę jechać nocą.


Dlaczego się zastanawiam, czy jest żonaty - ot jestem po kobiecemu ciekawa
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 18:43   #166
jacek1973


Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 2
Motocykl: RD03
jacek1973 jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 35 min 36 s
Domyślnie

Mozna się zastanawiać po co ludzie idą w góry w zimie i śpią tam w namiocie. W jaki celu w wieku 70 kilku lat jada na rowerze dookoła świata mając ze sobą karimatę.
Gosc ma zajawkę na taki wyczyn i można mu tylko dopingować a nie chlastać się ze to źle tamto źle. Każdy z nas robi głupie rzeczy , które mogą się skończyć tragicznie.
Mogę się założyć o skrzynkę piwa ze gdyby jechał na AT to miałby na tym forum wielu fanów. Takie jednostki trzeba doceniać bo za jakiś czas będziemy wymieniać opinie na temat twardości materaca i jakości owoców morza w hotelach 4*. Myślę ze lepiej nie pisać nic niż pouczać w ironicznym tonie szalonego motocyklistę.
jacek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 18:49   #167
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Są ludzie, którzy jadą w tamte rejony zimą (o ile pamiętam np. "Podróże z Herodotem") właśnie dlatego, żeby nie było szybciej, łatwiej i wygodniej... Za 20 lat nikt z Nas nie będzie pamiętał jego dziwnych (głupich) decyzji, tylko że gościu przejechał

P.S. jacek1973 - ubiegłeś mnie
__________________
pozdrawiam,
Marcin

Ostatnio edytowane przez sagattic : 10.12.2012 o 18:50 Powód: P.S.
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 20:22   #168
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

To jest forum , każdy może wyrażać swoje opinie (byleby rzeczowo i w sposób ogólnie przyjęty za parlamentarny). Dla kogoś ten kolo będzie bohaterem, dla innych nie koniecznie, z wielu przyczyn. Może sposób w jaki ten gościu realizuje swoją przygodę kogoś rozczula może bawi u mnie np. budzi politowanie. I mogę się wymądrzać na forum, bo takie mam zdanie na ten temat, chociaż sam na wschód nigdy nie jeździłem. Ale nawet na tym forum czytałem wiele wypraw i wiem, że można to zrobić lepiej. I gdy ktoś zrobi wszystko jak należy żeby podróż się udała i ma poważne kłopoty, wtedy taki ktoś budzi we mnie pozytywne odczucia i całą dusza mu kibicuję. Ale jeśli ktoś robi wszystko na opak, od samego początku.. to w sumie jego sprawa, ale no trudno żeby zjednać sobie wielu kibiców. Kiedyś na ADV.Rider.com fajną relację z podróży do Mongolii zamieścił gościu o niku Yeuop. Młody koleś na starym XT w ramonesce bez żadnego kufra z tobołem na bagażniku w pojedynkę daje radę. Koleś wzbudzał same pozytywne reakcje u wielu czytaczy i umnie też, mimo, że też poleciał na "wariata", ale mimo że miał 18 lat, to jednak zaplanował wypad w czerwcu, ograniczył ilość bagażu do niezbędnego minimum i sprzęt mimo 99 tys km przelotu był jednak lepiej przystosowany do poruszania się po wymagających drogach wschodu. No i może dzięki temu nie płakał stojąc w czarnej dupie z bezużytecznym klamotem.
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 10.12.2012 o 20:26
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 21:00   #169
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Mi się wydaje że sceptyczne podejście bierze się raczej z tego że cała ta wyprawa śmierdzi konkretną ściemą , i albo gość opisami specjalnie wprowadza taką pierdołowatość do swojej osoby , albo tam po prostu dzieją się zupełnie inne rzeczy niż są opisywane
Sprzęgło mu się ślizgało , teraz jak zalał olejem samochodowym to już w ogóle mu się nie ślizga Telefony ukradli , miał nie mieć możliwości jechać dalej ale jednak nagle o telefonach ani słowa i jedzie dalej.
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2012, 21:01   #170
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 9 godz 9 min 56 s
Domyślnie

Ja mu kibicuję i szacunek za to że mu się chciało ale trzeba przyznać że nieraz jego przygody i problemy wyglądają komicznie. Jednak nie mam w uśmiechaniu się na to drwiny czy złośliwości.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka dookola jeziora Turawskiego. igi Polska 18 04.12.2012 15:53
Dookola swiata na tenerach... sambor1965 Inne tematy 30 14.05.2009 08:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.