Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2019, 10:58   #11
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał honda_honda Zobacz post
Oddawanie ciepła w tej metodzie ma następować przez parowanie.Jeżeli pozamykamy wszystkie wentylacje to parowanie a co za tym idzie ochładzanie będzie bardzo ograniczone.
Testowałeś czy teoretyzujesz bądź tak Ci się wydaje?

W tamtym roku jadąc tranzytem przez Kazachstan do Tadżykistanu przetestowałem wszystkie możliwe kombinacje. Z podniesiona szyba i opuszczoną blendą, otwartymi wywietrznikami, z zamknięta szyba i otwartymi wywietrznikami itp. Generalnie każda kombinacje. Najdłużej chłodno jest jak wszystko pozamykasz+kominiarka. Ok 1godz i 10 min. Z otwartymi wywietrznikami koło 30-40 min.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2019, 14:58   #12
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Testowałeś czy teoretyzujesz bądź tak Ci się wydaje?

W tamtym roku jadąc tranzytem przez Kazachstan do Tadżykistanu przetestowałem wszystkie możliwe kombinacje. Z podniesiona szyba i opuszczoną blendą, otwartymi wywietrznikami, z zamknięta szyba i otwartymi wywietrznikami itp. Generalnie każda kombinacje. Najdłużej chłodno jest jak wszystko pozamykasz+kominiarka. Ok 1godz i 10 min. Z otwartymi wywietrznikami koło 30-40 min.
Jeżeli z otwartymi wywietrznikami działa krócej tzn. że następuje szybsze parowanie ( czyt. oddawanie ciepła) ciuchy są suche i trzeba je znowu moczyć żeby zachować efekt ochładzania. A to tylko potwierdza że tą samą ilość ciepła traci się w krótszym czasie czyli ochładzanie jest intensywniejsze. Oczywiście każdy ma swoje patenty, każdy inaczej znosi upały. Ja np. nigdy nie założę na szyję czegoś mokrego nawet w największy upał bo po takiej jeździe na następny dzień nie ruszyłbym głową
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2019, 16:15   #13
marti008
 
marti008's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kieferstadtel/Gliwice
Posty: 44
Motocykl: PD06
marti008 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 2 godz 14 min 12 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź - szczególnie Emkowi. Pozostalym kolegom również za poszerzenie i wysycenie tematu w kilku wpisach. Recenzja nie była do końca jednoznaczna więc zanabyłem okazyjnie produkt dedykowany. Po testach dopiszę swoje trzy grosze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
marti008 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda Civic - nietypowy problem z układem chłodzenia rambo Inne tematy 52 19.04.2016 20:42
Olej w zbiorniczku wyrównawczym ukladu chłodzenia panzer Układ chlodzenia 5 12.07.2012 01:29
Odpowietrzenie układu chłodzenia..jak?? Daroo Układ chlodzenia 18 27.03.2012 23:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.