Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2023, 02:12   #1
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Full i Gravel to dobra para. Ale przesiadka na fulla to jak zjechać z kocich łbów na gładki asfalt albo jak przesiadka z dorożki na mercedesa, s-klasse. Lubię gravela, ale jeszcze bardziej lubię moment przesiadki na fulla. 😀
No to mam pierwszą jazdę na fullu po 3tyg przerwie...i było dziwnie...kiera szeroka, opona szeroooka i tak daleko z przodu, już od pierwszych ruchów korbą kołysało, pierwsze schody prawie nie zauważalne, potem krawężnik, trochę piachu, korzenie...wszystko takie nieproblematyczne... Niby było uczucie ciągnięcia kotwicy, ale prędkości na liczniku zacne, średnia też przyzwoita, więc to raczej odczucie tylko...

Na tym zjeździe miałem prawie 58km/h...ale zdarzało się przebić tu 60...
IMG_20230618_171316040_HDR.jpg

Co do porównania gravela do fulla...to bym to raczej odniósł do moto...gravel to taki wszechstronny, lekki naked na lekko uterenowionej oponie...jak się człowiek uprze to i szutrem/lasem przejedzie, zapakuje się na szwędaczkę, pojeździ po mieście czy w trasę, ale komfort nie jest jego główną cechą. Full to taka 690...pojedzie wszędzie, przejedzie prawie wszystko, po mieście też da radę, a jak kto ma stalową d.pę to i w trasę można. Tu komfort jest inny i nie zawsze jest wyznacznikiem, ale jednak w terenie to inna bajka...wybór albo sztywno i szybciej albo ponton i bardziej w teren...

BTW. dziś wyprzedziłem parę na gravelach, na szutrówce w lesie z ostrą tarką i luźnym piacho-żwirem...było słuchać jak im plomby hałasują i meandrowali od prawej do lewej, żeby mniej trzęsło...a ja ich łyknąłem na luzaku tylko lekkie drżenia odczuwając i jadąc sporo szybciej.
Ogólnie gravel to na dosyć równe drogi i dłuższe dystanse i tak go muszę traktować...brakuje mi zabawowego charakteru fulla w wielu miejscach...znowu na fullu nudno po zwykłych leśnych drogach i ciągle człowiek szuka urozmaiceń...pewnie taki full 120/130 byłby bardziej uniwersalny niż 150/170...ale to by mógł być za duży konflikt interesów i już chyba wolę mieć za dużo niż by mi potem miało zbraknąć w krytycznej chwili...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.