Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2011, 14:43   #21
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pojedź na miejsce i zobacz czy on nie miał jakiś znaków (może u "ciebie" były skasowane, a od jego strony podporządkowana?) To według mnie jedyna szansa.

Jak nie ma znaków - równorzędna.

Gdybyś jechał asfaltową a on wyjeżdżał z szutrów - ustępuje on. Albo jak on miał znak, że koniec drogi osiedlowej - to też musi ustąpić. Jak nie ma jednego i drugiego - na mój rozum Twoja wina.

Ale dobrze, że nic nikomu się nie stało
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 14:58   #22
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 3 min 10 s
Domyślnie

Czyli mozna uznac ,ze jest prawdopodobieństwo, że puszka wtargnęła na drogę z zabudowanego ternu. Bo w sumie..To ze ma pierwszeństwo nie upowaznia go do nie zachowania ostroznosci. A jesli nie było znaku stopu i jest utrudniona widoczność dla właczajacego sie do ruchu to tak czy inaczej powinien ta ostrożność zachować. Ty zresztą tez...Jesli uda Ci się udowodnic ,że nie było go widać i pojawił sie nagle...
Miałem kiedys podobną szkode... Jechałem z laweta w New Sącz w kierunku Krakowa . Wyprzedzałem a w zasadzie omijałem wolno jadacy pojazd. Gdy byłem na lewym pasie na drogę wyskoczył gostek osobówką...Na swój pas..Ale tam juz ja czekałem... Laweta zniszczyła mu troche samochód..
Przyjechała policja.Nie było watpliwości że był on na podporzadkowanej..ale on argumentował ,że wyjechał na swój pas..i tu sie robi dla Ciebie ciekawie..Nie było znaków na jezdni ,że jest skrzyzowanie, nie było zadnych znaków przy drodze. Czyli ja moglem nie miec swiadomości ,że tam jest skrzyżowanie..A gosciu jak wjeżdżał na drogę zza zasłony powinie sprawdzić czy jego pas jest wolny. Pomimo ,ze byłem na jego pasie na który on miał prawo wjechac, to miał obowiązek sprawdzić czy to jest mozliwe..A były krzaki i gosciu to olał...Czyli , Twoja sytuacja wyglada analogicznie, pomimo ze byłes na podporządkowanej.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:00   #23
Południowiec
DZIDA!!!
 
Południowiec's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: w sumie to już Wrocław
Posty: 229
Motocykl: Tasmania Twin
Południowiec jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PABLO_RTP Zobacz post
Sprawdź ... ruchu.
Tego tylko można się łapać. Zgodnie z definicją

Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową lub stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze.

Wtedy wychodzi na to, że on się włączał do ruchu i wymusił, a nie, że Ty nie ustąpiłeś.

Powodzenia,
Południowiec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:07   #24
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Czyli mozna uznac ,ze jest prawdopodobieństwo, że puszka wtargnęła na drogę z zabudowanego ternu. Bo w sumie..To ze ma pierwszeństwo nie upowaznia go do nie zachowania ostroznosci. A jesli nie było znaku stopu i jest utrudniona widoczność dla właczajacego sie do ruchu to tak czy inaczej powinien ta ostrożność zachować. Ty zresztą tez...Jesli uda Ci się udowodnic ,że nie było go widać i pojawił sie nagle...
Miałem kiedys podobną szkode... Jechałem z laweta w New Sącz w kierunku Krakowa . Wyprzedzałem a w zasadzie omijałem wolno jadacy pojazd. Gdy byłem na lewym pasie na drogę wyskoczył gostek osobówką...Na swój pas..Ale tam juz ja czekałem... Laweta zniszczyła mu troche samochód..
Przyjechała policja.Nie było watpliwości że był on na podporzadkowanej..ale on argumentował ,że wyjechał na swój pas..i tu sie robi dla Ciebie ciekawie..Nie było znaków na jezdni ,że jest skrzyzowanie, nie było zadnych znaków przy drodze. Czyli ja moglem nie miec swiadomości ,że tam jest skrzyżowanie..A gosciu jak wjeżdżał na drogę zza zasłony powinie sprawdzić czy jego pas jest wolny. Pomimo ,ze byłem na jego pasie na który on miał prawo wjechac, to miał obowiązek sprawdzić czy to jest mozliwe..A były krzaki i gosciu to olał...Czyli , Twoja sytuacja wyglada analogicznie, pomimo ze byłes na podporządkowanej.
Koleś wyjechał zza winkla nagle, i zatrzymał się na środku w momencie kiedy mnie zobaczył... ani minąć sie go nie dało już. Chora sytuacja - może jestem nieobiektywny bo sprawa mnie dotyczy, ale logika zdrowy rozsądek i doświadczenie podpowiadały mi, że jak sunę ta droga i z boku jakieś "dojazdówki" do domostw dochodzą, to mogę sobie pyrkać spokojnie nie zatrzymując się przed nimi. Inna sprawa że koles twierdzi że kompletnie mnie nie widział (też miał płot który utrudniał obserwację).
Hipotetyczna sytuacja:
a co by było (dzisiaj podjadę sprawdzić), gdyby koles w tej uliczce miał znak: koniec drogi wewnetrzej czy jakis podobny? Czy jest wtedy obowiązek oznaczenia tego na mojej drodze? U mnie nie było żadnego znaku - wiec skąd mam wiedzieć ze w tej sytuacji mam pierwszeństwo lub nie? To oznacza że jadąc sobie "główną" przez wieś, trzeba się zatrzymywac przed każdą dojazdową? Albo jechać 5 km/h (no bo nie ma znaków stop przeca). Ehhh
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:11   #25
panzer
 
panzer's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lodz
Posty: 117
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
panzer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 18 godz 55 min 23 s
Domyślnie

Wtedy powinienes dojezdzajac zachowac szczegolna ostroznosc, spojrzec w prawo zobaczyc ze jest znak wjezdzasz na droge wew. i domyslic sie ze on wyjezdza z takiej tez drogi wiec masz pierszenstwo. Jedyna opcja to faktycznie utrzymywac ze byl to dojazd do posesji znajdujacej sie przy drodze. Jesli domy przy tej malej uliczce z ktorej wyjechala puszka sa adresowane na szklarniowa to idzie to obranic, jak na inna to juz nie sa przy tej drodze :/
panzer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:20   #26
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Spójrz na to tak: jak jedziesz pierwszy raz to nie wiesz czy jest to tylko dojazd do domów czy normalna szutrówka jak Twoja. Jak nie ma znaków to raczej obowiązuje "prawa ręka". W wawie jest trochę uliczek na których są krzyżówki z dojazdami do domów i jest to strefa równorzędna. Więc jadąc prosto "główniejszą" masz co 20 m uliczkę zarośniętą/zapłoconą/niewidoczną i masz ustąpić jakby co. Ale to jest asfalt i są znaki przeważnie, przynajmniej na początku ulicy. A jazda na pamięć jest zgubna.
Pomijam to, że koleś mógł wyjechać znienacka, bo tego nie widziałem.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:45   #27
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 3 min 10 s
Domyślnie

To jak w kawale o wojsku na uczelni... Pułkownik sie pyta..
-Skąd wyjeżdża czołg?
Studenci sie głowią, rózne rzeczy wymyślają...
Wreszcie zniecierpliwiony oficer mówi...
-Czołg wyjeżdża znienacka...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 15:54   #28
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
To jak w kawale o wojsku na uczelni... Pułkownik sie pyta..
-Skąd wyjeżdża czołg?
Studenci sie głowią, rózne rzeczy wymyślają...
Wreszcie zniecierpliwiony oficer mówi...
-Czołg wyjeżdża znienacka...
Myslę że afrę spokojnie mozna do czołgu porównać - na pierwszy rzut oka, przód tego kolesia wyglądał znacznie gorzej od afryczki (która oczywiście odpaliła od strzała
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 19:26   #29
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzeszu Zobacz post
Jeśli jest jak piszecie, to jakieś durne to prawo... jedziesz sobie prostą i masz ustepować tym którzy do niej dojeżdżają i chcą skręcić? Ani w tym logiki ani praktyczności.
Jest i logika, i praktyczność.
Jest jedna zagwozdka pt. jezdnia utwardzona, ale ona tutaj nie działa. Więc obowiązuje reguła prawej ręki.
Oczywiście życie sobie - jadąc do Warszawy (25 km) mam 3 takie miejsca, gdzie można sobie darmo klepanie blotnika zalatwic
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 23:49   #30
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Sprawdź, czy ta droga z której wyjechał samochód ma swoją nazwę (n.p. czy te domki stoją przy tej ulicy, czy przy tej którą ty jechałeś). Jeśli nie ma to możesz domniemywać, że tamta droga jest drogą dojazdową ze strefy zamieszkania, czyli wtedy gość włączał się do ruchu i to Ty jesteś w prawie. I to chyba jedyna korzystna dla Ciebie z możliwych interpretacji. W przeciwnym wypadku czas powstania i lokalne zwyczaje nie mają mocy prawnej.

Zresztą jak sam widzisz sprawa jest mocno dyskusyjna, więc tak czy siak możesz mieć problemy z paragrafu o niezachowaniu należytej ostrożności (i słusznie w tym przypadku) - dla ubezpieczyciela taka interpretacja będzie wygodna (więc będzie do niej dążył), bo otwiera furtkę do obniżenia odszkodowania (wina częściowa).

Ja jeżdżąc szutrówkami w lesie zawsze mam lekkiego cykora, że ktoś mi poprzeczną wyjedzie :/ Jak z lewej to ja dostaję odszkodowanie z OC, a jak z prawej... (a słyszałem o przypadku, gdy w takiej sytuacji 2 krosidła się strzeliły)
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 30.03.2011 o 23:52
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa - pomoc w ocenie zużycia styków deptul Uklad paliwowy i wydechowy 43 10.07.2009 21:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.