Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.07.2017, 19:55   #41
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Nie ściągam tylnej opony i nie smaruje, ponieważ po 30/40 godzinach nadaje się na śmietnik. Mocno smaruje smarowidłem goldentajera i zakładam, nie jeżdżę po asfalcie a jak już musze to trójeczką pyr, pyr co by go nie zgrzać. Przód wytrzymuje dwa tyły i też nie ściągam wcześniej żeby posmarować, nie wolno przy montażu napierdzielać po oponie gumowym młotkiem żeby wskoczyła na obręcz i się ułożyła. Jak ściągam stare opony to mus zawsze jest mokry, jak zaczynałem na nich jeździć nie mając wiedzy cisnąłem po asfalcie i czasem tył nie wytrzymywał jednego wyjazdu.
Prosty sposób żeby bezproblemowa przy montażu opona się ułożyła dobrze na feldze, wiercisz drugi otwór w obręczy po przeciwnej stronie trzymaka i zakładasz tam sam wentyl ze starej dętki i jak oponę na obręcz, wystarczą dwa dmuchnięcia z kompresora na dużym ciśnieniu i opona siada na swoim miejscu. Pod żadnym pozorem nie wolno skakać po niej, bić młotkiem, czy przyciskać ramieniem przystawki do montażu musów bo go uszkadzasz nieświadomie i potem się niespodziewanie rozpada.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 20:15   #42
voxan69
 
voxan69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 59 min 52 s
Domyślnie

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wspominałeś, że twój kumpel jeździ na tublissie - jak ma się to do mussa - jakie są plusy i minusy jednego i drugiego. Sam przymierzam się do założenia zamiennika dętki ale trudno się zdecydować. Moi znajomi jeżdżą na dętkach.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 20:56   #43
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Miałem mussy w WRce przy 100mth jak je ostatnio widzialem były jak new! Micheliny.. Mam też w 690, dopiero zrobione ok 1400km..smarowanie po każdym mocniejszym wypadzie na UA i są jak new.
Jeżdżę na mussach dopiero od dwóch lat ale w tym okresie rzadnych problemów..jak na offa dla mnie są super, nie mam napinki na podjazdy na cisnieniu 0,2 wiec tubilis nie potrzebny..
Osobiscie mega polecam, chociaż w jakis wątku Gilu ( zawodnik MMA ) twierdzil ze mussy to gownolit!
Mnie do endurzenia leżą a dętki tylko w moto na asfalt i to tylko michelin 4mm..

PS
Jedź na UA bez Wojtka czy Marka na detkach to szybko zrozumiesz co jest fajne w oponie..
Przepraszam..parę słów prawdy.. Ona Cię wyzwoli wiec "maly" up! up!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 21:24   #44
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Na tublisie możesz regulować ciśnienie, przód z tublisem sprawia wrażenie lżejszego i bardziej precyzyjnego niż na musie, jak coś wbijesz małego do opony to łatasz jak bezdętkową oponę kołkiem i smarowidłem, jak rozetniesz to trza zdjąć i załatać u wulkanizatora albo wymienić oponę jak mocno rozpruta. Trzeba mieć przy sobie dobrą pompkę co by wewnętrzną dętkę dopompować dużym ciśnieniem od czasu do czasu

Jeżdżąc na musie nie przebijesz, wyciągasz z opony gwoździa czy co kolwiek co sie wbije i jedziesz dalej, nie ma możliwości regulacji ciśnienia, nowy mus ma w okolicach 0.8 bara im starszy i ubity tym miększy. Jak jeździsz na ubitych po kamieniach często krzywią się obręcze.Trzeba często kontrolować naciąg szprych żeby nyple nie rozbiły otworów w obręczy. Mając to wszystko na uwadze jeździ się powiedzmy bezproblemowo, ale i tak co jakiś czas trzeba wymienić obręcz czy pęknięte szprychy. Jak nie jeździsz po kamyrdolach i nie upalasz na podjazdach z telewizorami, oraz używasz moto do lajtowej jazdy po miększym podłożu wszystko żyje dłużej.

Jak widzisz jeden i drugi system ma wady, wyobraź sobie ze jedziesz np. na Ukrainę na kilka dni żeby pojeździć i stajesz na głowie żeby wygospodarować na to czas z grupą powiedzmy 4 kumpli. Każdy łapie codziennie kapcia, ile czasu potrzebujesz w lesie na zrobienie 4 kapci ? I jak jest ostro to codziennie to samo, kończą się zapasowe dętki a na łatanych w polowych warunkach czasem nie dojedziesz do bazy.
Jak się ma 20 lat to można mieć wyjebane bo całe zycie przed Tobą, ale jak masz 50 lub 50+ to szkoda każdej minuty spędzonej na łataniu kapci, takie jest moje zdanie. Dlatego przygotowuję na maksa moto w garażu co by nie mieć problemów na wyjeździe. Jeśli tak samo robią wszyscy w grupie to mamy zajebistą zabawę a nie wkurwienie i stracony czas.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 21:30   #45
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
.....
Jak widzisz jeden i drugi system ma wady, wyobraź sobie ze jedziesz np. na Ukrainę na kilka dni żeby pojeździć i stajesz na głowie żeby wygospodarować na to czas z grupą powiedzmy 4 kumpli. Każdy łapie codziennie kapcia, ile czasu potrzebujesz w lesie na zrobienie 4 kapci ? I jak jest ostro to codziennie to samo, kończą się zapasowe dętki a na łatanych w polowych warunkach czasem nie dojedziesz do bazy.
Jak się ma 20 lat to można mieć wyjebane bo całe zycie przed Tobą, ale jak masz 50 lub 50+ to szkoda każdej minuty spędzonej na łataniu kapci, takie jest moje zdanie. Dlatego przygotowuję na maksa moto w garażu co by nie mieć problemów na wyjeździe. Jeśli tak samo robią wszyscy w grupie to mamy zajebistą zabawę a nie wkurwienie i stracony czas.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 22:24   #46
voxan69
 
voxan69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 59 min 52 s
Domyślnie

Miałem to szczęście na wielu wyjazdach na UA, że nie złapałem jeszcze ani razu żadnej gumy. Ale nie raz widziałem męczarnie chłopaków - niektórzy trzy razy pod rząd. Dlatego myślę o musach
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2017, 22:26   #47
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 41 min 34 s
Domyślnie

Nie twierdzę że głównolit,jeździłem na mussach w czasach kiedy startowałem na zawodach bo nie mogłem pozwolić żeby kapeć mnie wyeliminował

Wyjmowałem po każdych zawodach, rozpadały się szybko

Koledzy jeżdżą na tublissach,zabawa na podjazdach przednia przeciętnego kierownika wyciąga na górę,kupiłem i ja

Po zabawie z zakładaniem dopiero stwierdziłem że to na żaden wyjazd w odludzia się nie nadaje
W razie awarii żaden kowal w żadnej wiosce z tym nie poradzi
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.