Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2017, 16:25   #61
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Tak. W całej tej dyskusji ucieka jednak stwierdzenie: "Specjalne patrole kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych rajdów.

Likwidacja części lasów dziś tak napiętnowanych, może co niektórych ucieszy. Powstaną nowe miejsca pod zamieszkania. Byle nie był to nowy Kozanów - osiedle wybudowana na terenach zalewowych Odry.

Pragne też jednak zauważyć, że utrata powierzchni leśnej przy miastach - to tez utrata dla crossowców, endurowców, rowerzystów, spacerowiczów kolejnych terenów do rekreacji. Leśnicy może i będą mieć mniej do pilnowania, ale do jazdy (choćby nielegalnej) też będzie mniej dostępnych terenów.
Stracą leśnicy ale też i motocykliści.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 16:56   #62
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

To i ja wtrącę swoje trzy nic nie znaczące grosze. Od zawsze Polak łamie zasady, im ich więcej tym lepiej i skuteczniej łamane.

Prawdy życiowe:
- po lesie lubimy i jeździmy
- latając po lesie drogami nie czynimy więcej zniszczeń niż lokalesi np na przejazdach ze wsi do wsi....
- latając po lesie a nie po drogach czynimy zniszczenia i czasem nieodwracalne straty
- mało który motolatawiec ma pojęcie co w zasadzie niszczy i dlaczego coś jest złe
- mało który latawiec zdaje sobie sprawę ilu moto latawców lata po lesie, zwłaszcza tam gdzie nie ma niczego( jak mówił jeden pan)
- nie mamy dróg i terenów do wyszalenia, nie ma jasnych zasad jazdy przez las, nie ma torów, a te które są są niszczone w imię spokoju i ciszy prominentów i właścicieli domków (swoją drogą nie kupowałbym ziemi i budował domu w pobliżu toru crosowego)
- nie ma w rządzie, lesie , prawie , mediach żadnego lobby na załatwianie i lobbowanie interesu moto w Polsce ( i to niezależnie czy samochody, teren, tor itp)
- istnieją tereny lasy i pozwolenia, które w żadne sposób nie są oficjalnie dostępne ( np jazdy 4x4 w pewnych leśnictwach)

ale na dokładkę dodam, nieskromnie , że dlatego TUKAN ma wzięcie bo trasy załatwiamy rok wcześniej deptając gdziekolwiek... niestety do lasów nie mamy wejścia
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 16:57   #63
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Tak. W całej tej dyskusji ucieka jednak stwierdzenie: "Specjalne patrole kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych rajdów.

Likwidacja części lasów dziś tak napiętnowanych, może co niektórych ucieszy. Powstaną nowe miejsca pod zamieszkania. Byle nie był to nowy Kozanów - osiedle wybudowana na terenach zalewowych Odry.

Pragne też jednak zauważyć, że utrata powierzchni leśnej przy miastach - to tez utrata dla crossowców, endurowców, rowerzystów, spacerowiczów kolejnych terenów do rekreacji. Leśnicy może i będą mieć mniej do pilnowania, ale do jazdy (choćby nielegalnej) też będzie mniej dostępnych terenów.
Stracą leśnicy ale też i motocykliści.
Hmm, chyba wiem czemu ciezko jest sie dogadac...
Powiem 'prosto' - na pustyni budowac, glebie 10ej kategorii, a nie las wycinac!
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 17:01   #64
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 58 min 49 s
Domyślnie

Proponuję zapoznać się z definicją słowa "las" wynikającą z ustawy. Wiele to wyjaśnia i trochę inaczej można spojrzeć na legalność lub nielegalność latania po krzakach.
Cytat:
Art. 3. Pojęcie lasu
Lasem w rozumieniu ustawy jest grunt:
1) o zwartej powierzchni co najmniej 0,10 ha, pokryty roślinnością leśną (uprawami leśnymi) – drzewami i krzewami oraz runem leśnym – lub przejściowo jej pozbawiony:
a) przeznaczony do produkcji leśnej lub
b) stanowiący rezerwat przyrody lub wchodzący w skład parku narodowego
albo
c) wpisany do rejestru zabytków;
2) związany z gospodarką leśną, zajęty pod wykorzystywane dla potrzeb gospodarki leśnej: budynki i budowle, urządzenia melioracji wodnych, linie podziału przestrzennego lasu, drogi leśne, tereny pod liniami energetycznymi, szkółki leśne, miejsca składowania drewna, a także wykorzystywany na parkingi leśne i urządzenia turystyczne.
I teraz proszę mądrzejszych o wyjaśnienie. Mam działkę na której rosną drzewa i krzewy ale nie spełnia ona warunków określonych w powyższej definicji, to mogę latać i nikt nie ma prawa się przypieprzyć czy nie
Sytuacja nie jest abstrakcyjna bowiem na mojej dzielni większość lasów to tereny prywatne, na tym obszarze znajduje się 8 rezerwatów przyrody. Latam sobie po takim "nielesie" omijając tereny rezerwatow to robię coś nielegalnego czy nie?
Z innej beczki jak mam zdiagnozować czy już jestem w lesie czy też nie skoro w ustawie jest mowa o tym że obszar lasu wcale nie musi być oznakowany.
To skąd mam kuwa wiedzieć czy jadę po lesie czy nie? Nie mam dostępu do danych czy dany teren jest własnością prywatną czy SP pod kontrolą LP.
A teraz drugi kwiatek, który już dzieli społeczeństwo na równych i równiejszych.
Cytat:
3. Przepisy ust. 1 oraz art. 26 zakazy wstępu do lasu ust. 2 i 3, a także art. 28 zakaz wstępu do lasu wprowadzony przez właściciela lasu, nie dotyczą wykonujących czynności służbowe lub gospodarcze:
1) pracowników nadleśnictw;
2) osób nadzorujących gospodarkę leśną oraz kontrolujących jednostki organizacyjne Lasów Państwowych;
3) osób zwalczających pożary oraz ratujących życie lub zdrowie ludzkie;
4) funkcjonariuszy Straży Granicznej chroniących granicę państwową oraz funkcjonariuszy innych organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny;
5) osób wykonujących czynności z zakresu gospodarki łowieckiej oraz właścicieli pasiek zlokalizowanych na obszarach leśnych;
6) właścicieli lasów we własnych lasach;
7) osób użytkujących grunty rolne położone wśród lasów;
8) pracowników leśnych jednostek naukowych, instytutów badawczych i doświadczalnych, w związku z wykonywaniem badań naukowych i doświadczeń z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody;
9) wojewódzkich konserwatorów przyrody oraz pracowników Służb Parków Krajobrazowych;
10) osób sporządzających plany urządzenia lasu, uproszczone plany urządzenia lasu lub inwentaryzację stanu lasu, o której mowa w art. 19ust . 3.
4. Imprezy sportowe oraz inne imprezy o charakterze masowym organizowane w lesie wymagają zgody właściciela lasu.
Czyli myśliwym wolno rozjeżdżać las terenówkami bo prowadzą "gospodarkę łowiecką". No OK ale ich jest wg stanu na 2015 ok 120000 + do tego pszczelarze.

Wedle danych do których udało mi się dotrzeć na koniec ubiegłego roku w PL było zarejestrowanych ok 750 tys motocykli . Zakładając teoretycznie że 10-15% z tej liczby może, chce, lubi latać po lesie wyjdzie nam mniej więcej tyle narodu co leśników. Gdyby jakimś cudem udało się ustalić w lasach strefy które nie są cenne przyrodniczo i gospodarczo i udzielić zezwolenia na korzystanie z nich to zwiększylibyśmy liczbę tych co im wolno 2 razy. Chyba tragedii z tego powodu by nie było. Tak wszyscy pier#$lą o ochronie przyrody pojazdy mają te posrane normy EUR a producenci kantują.wszystkich na maxa a jeden statek typu big kontenerowiec emituje w skali roku tyle syfu co wszystkie pojazdy w całej Polsce. A wiele takich pływa, oj wiele. Zdrówka życzę wszystkim i bez ciśnienia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 17:35   #65
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 15 min 57 s
Domyślnie

Kiedyś byłam świadkiem jak ktoś dużą terenówą wjechał w las. W pierwszej chwili pomyślałam, że nic mi do tego. Niestety po dłuższej obserwacji zauważyłam, że terenówa wpadła wywalić śmieci i pojumać trochę drzewa.
Chciałam być dobrą obywatelką i zadzwoniłam do leśniczego. Powiedział, że już tam jedzie. Minęła godzina i nie przyjechał a do tego miejsca miał może z 1 km :-P
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 17:43   #66
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 1 godz 32 min 54 s
Domyślnie

Ale bicie piany... a ja jestem za łapaniem idiotów latających po szlakach turystycznych! Ludzie idą na spacer do lasu aby wypocząć. Tak naprawdę jest tyle innych ścieżek, odnóg, że miejsca dla nas na moto też się znajdzie i nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. A straż w 90% właśnie przy szlakach się kręci, często po tel od turystów.

Zresztą jaka przyjemność zapierd..ć szlakiem jak za zakrętu może wyskoczyć rowerzysta czy można się w grupę piechurów się wpieprzyć..?!? Idioci pewnie o tym nie myślą..
Dużo latam po lesie aby nie zwariować w robocie, co drugi dzień lecę na godzinę, półtorej aby głowę przewietrzyć, oczywiście boczne ścieżki, nikogo nie spotykam, luz blues i orzeszki. W spokoju można sikac, nie oglądając się czy Ktoś nadjeżdża czy za chwilę mnie złapie!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 17:54   #67
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Jeśli nie byłoby sytuacji, że pieszy musi "uciekać" to pewnie nie byłoby szumu i donosów i nagonek na motocyklistów. Ale zawsze znajdzie się "lepszy" Tak samo jak jakiś gówniarz polskiego pochodzenia na Bałkanach podpalał las.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 18:40   #68
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
I teraz proszę mądrzejszych o wyjaśnienie. Mam działkę na której rosną drzewa i krzewy ale nie spełnia ona warunków określonych w powyższej definicji, to mogę latać i nikt nie ma prawa się przypieprzyć czy nie
twój teren? Możesz, jeśli już to sąsiedzi mogą się skarżyć na zakłócanie spokoju, ale nie za samą jazdę.
Cytat:
Sytuacja nie jest abstrakcyjna bowiem na mojej dzielni większość lasów to tereny prywatne, na tym obszarze znajduje się 8 rezerwatów przyrody. Latam sobie po takim "nielesie" omijając tereny rezerwatow to robię coś nielegalnego czy nie?
Jeśli nie prowadzisz gospodarki leśnej, rybackiej, rolniczej, łowieckiej, pszczelarskiej - to masz zakaz. SL nie ingeruje na jazdę po lasach prywatnych. To może tylko policja.

Cytat:
To skąd mam kuwa wiedzieć czy jadę po lesie czy nie? Nie mam dostępu do danych czy dany teren jest własnością prywatną czy SP pod kontrolą LP.
Nie wiesz? Ale wiesz, że już nie jesteś na drodze. Do tego wystarczy zwykła mapa za 6 zł. Nie ma znaczenia czy to las prywatny czy LP - skoro nie prowadzisz tam gospodarki, masz zakaz. Gorzej jest z drogami. Ale dobrze utrzymane drogi wewnętrzne lasów są zwykle oznakowane. Dla innych bierzesz mapę drogową i widzisz czy prowadzą do miejscowości czy też nie. A w terenie widzisz, że jest użytkowana ta trasa.

Cytat:
A teraz drugi kwiatek, który już dzieli społeczeństwo na równych i równiejszych.
Tak, jedni mają inni nie. Prawo własności staje sie coraz silniejsze.

Cytat:
Czyli myśliwym wolno rozjeżdżać las terenówkami bo prowadzą "gospodarkę łowiecką". No OK ale ich jest wg stanu na 2015 ok 120000 + do tego pszczelarze.
Mocno powiedziane rozjeżdżać.... Myślisz, że jak sobie taki myśliwy poużywa za mocno, to nikt się nie czepia? A każdy wyjazd w teren jest rejestrowany. Przed wjazdem do lasu wpisuje się do specjalnego zeszytu. Inaczej nie ma prawa - a to policja łatwo może sprawdzić.



Cytat:
blablabla.......a jeden statek typu big kontenerowiec emituje w skali roku tyle syfu co wszystkie pojazdy w całej Polsce.
nie wiem skąd te dane, ale nie wiem czy przeliczałeś ile taki pojazd spala na 1Mg ładunku? a ile dziennie spalają samochody i motocykle w Polsce? Nowe samoloty pasażerskie spalają zaledwie 2l paliwa/osobę i 100km. To taki ford Mondeo 10l/100km który wiezie 5 osób. A po mieście jeżdżą samochody zwykle tylko z 1 kierowcą..... Motocykl spalanie też na 1 osobę ma zbliżone do samochodu.....

Zaczekaj - Twoja wypowiedź jest "otwarta" na insynuacje, a przecież nie chodzi o domysły tylko fakty. Trzeba było zrobić zdjęcia i zgłosić nie tylko do "leśniczego". Na lenistwo ludzi nic nie poradzisz sama. Ale fakt zgłoszenia także do Straży Leśnej, Policji całkowicie zmienia podejście takiego "leśniczego".

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 26.07.2017 o 18:49
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 18:47   #69
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

......
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 21:58   #70
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Przecież im większy "gnój" zostawi motocykl, tym większa frajda dla kierownika. Odpowiedź jest prosta.
SYMULATORY!
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.