Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2018, 13:04   #1
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie Husqvarna te 630

Pozwoliłem sobie otworzyć ten wątek, gdyż za wiele nie ma o tym motocyklu w polskim necie. Szukałem dla siebie duala i kupiłem huskę. Tutaj chce opisywać swoje przygody mechaniczno - naprawcze i ogólne wrażenia z użytkowania tego moto.
Chyba trochę zaryzykowałem kupując tego sprzęta , okaże się pewnie w praniu. Chociaż może ten strach jest trochę irracjonalny. Ale japończyki już miałem różne, a huski nie.

No więc mój egzemplarz jest z 2011r, kupiony był w Polsce, ja jestem czwartym właścicielem, przebiegu ma 8000km (czy tyle ma, ciężko powiedzieć, przebiegiem się nie sugerowałem, raczej ogólnym stanem - a ten jest naprawdę dobry) - jest też licznik motogodzin który pokazuje 200h

Jako, że lubię jak wszystko jest na tip-top, to już coś tam porobiłem w maszynie. Spod pompy wody która jest zamontowana na głowicy zaczęło się trochę pocić. W tym miejscu jest i olej i płyn chłodniczy, ale raczej kolor wskazywał na oliwę. Tak więc wyciągneliśmy (my - gdyż kumpel, który jest ogarnięty mechanicznie pomagał mi w operacji). Jak pompę wyciągneliśmy to zębatka od łańcucha rozrządu spadła. No i dupa, trza było ustawiać rozrząd.



w pompie są dwa oringi które odpowiadają za szczelność. Wymieniłem na nowe koszt oringów 2zł. Potem ustawianie rozrządu, no i tutaj było trochę zabawy, bo na dole nie ma żadnych znaków (albo nie potrafiliśmy ich znaleźć) tylko są na górze, więc trzeba ustawić GMP i potem ustawiać wałki względem zębatki na której jest łańcuch.





Jak już pokrywa zaworów była otwarta, odrazu sprawdziliśmy luzy zaworowe - nie trza było nic regulować, wszystko w normie. Regulacja zaworów jest niestety płytkami. I trochę to komplikuje życie, bo nie mając warsztatu i zestawu wszystkich grubości, regulacja zaworów przeciągnie się w czasie, bo najpierw trzeba sprawdzić jakie płytki są potrzebne a potem trzeba je kupić. No chyba, że zaopatrzę się z czasem w kilkanaście grubości i będzie spokój.

Jak już złożyliśmy górę do kupy, motur dostał nowe:

10W50 Castrol Racing - 2.0l - razem z filtrem oleju - po zmianie oliwy na nową, skończył się problem z wbiciem luzu z 1 biegu.
Motul Motocool - 1.2l - do układu chłodzenia
Świecę NGK CR8EB - co do świecy to takie mam pierwsze spostrzeżenie: świeca jest osadzona w takim zagłębieniu w głowicy i tam się nazbierało kupę szlamu. Niby jest dziurka z odpływem, ale ona jest pewnie permanentnie zapchana. Wydmuchałem, sporo syfu z tego miejsca. A stara świeca od góry była, aż zardzewiała. Trzeba to kontrolować.


Ostatnio edytowane przez Marcinnn6 : 01.09.2018 o 13:53
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 13:22   #2
SawTom
 
SawTom's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SawTom jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 9 min 8 s
Domyślnie Husqvarna te 630

Mam ten sam model - też z 2011. I też zrobiłem ten sam numer przy inspekcji pompy - wyjąłem i zębatka spadła :-)
Jeśli nie masz jeszcze serwisowki do tego modelu, to daj znać, podeślę Ci w pdf.
Jak będziesz chciał wymienić jakieś doświadczenia, to tez zapraszam.
Generalnie to jest świetny motocykl, wymaga tylko dbania.

Mój aktualnie w serwisie - posypało się łożysko walka zaworowego. Możesz przy okazji zdjętej głowicy zrobić inspekcję tych łożysk u siebie.
SawTom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 14:52   #3
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Ja bym tylko nie lał tego Castrola - trochę go używałem w exc - zawsze były opiłki na magnesie ze skrzyni. Jak poźniej zalałem 300V było idelanie czysto.
Babel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 15:01   #4
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

SawTom - no już dekiel zaworów założyłem (głowicy nie ściągałem). Serwisówkę mam, dzięki. Fajnie, że też masz ten model zawsze to łatwiej i można się coś podpytać. Daleko widzę do Ciebie nie mam więc, mam nadzieję, że się uda spotkać porównać maszyny.

Jakby ktoś potrzebował serwisówkę to jest tutaj:

http://docs.wavenetworks.us/manuals/...0%20Repair.pdf

Babel - wlałem to co podane było w serwisówce. Na magnesie było troszkę drobinek. Ale może zaleje kiedyś tego 300V, chociaż nie widziałem w necie wersji 10W50 bo zerknąłem już na ten olej
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 15:21   #5
SawTom
 
SawTom's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SawTom jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 9 min 8 s
Domyślnie Husqvarna te 630

Zapraszam.
Moja aktualnie wyglada tak:







Z większych przeróbek - dokombinowałem szybę z KTMa, grzane manetki, uchwyt do GPS i porządną płytę ochronną silnika.
Ten ostatni element - obowiązkowy, karter bez osłony jest bardzo podatny na uszkodzenia.
SawTom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 17:48   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 15 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
Świecę NGK CR8EB - co do świecy to takie mam pierwsze spostrzeżenie: świeca jest osadzona w takim zagłębieniu w głowicy i tam się nazbierało kupę szlamu. Niby jest dziurka z odpływem, ale ona jest pewnie permanentnie zapchana. Wydmuchałem, sporo syfu z tego miejsca. A stara świeca od góry była, aż zardzewiała. Trzeba to kontrolować.
To samo jest w CRF450. Nie idzie się pozbyć wilgoci z zagłębienia w którym siedzi świeca.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 18:23   #7
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SawTom Zobacz post
M
Mój aktualnie w serwisie - posypało się łożysko walka zaworowego. Możesz przy okazji zdjętej głowicy zrobić inspekcję tych łożysk u siebie.
Przy jakim przebiegu? I kto w wawie zajmuje sie Huskami?
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 19:52   #8
SawTom
 
SawTom's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SawTom jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 9 min 8 s
Domyślnie

20 kkm - ale to nie od przebiegu padło, tylko od grzebania :-)
W Wawie nie wiem, zostawiłem w Gliwicach, bo awarię miałem na południu Polski.
SawTom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2018, 21:45   #9
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post

Babel - wlałem to co podane było w serwisówce. Na magnesie było troszkę drobinek. Ale może zaleje kiedyś tego 300V, chociaż nie widziałem w necie wersji 10W50 bo zerknąłem już na ten olej
Nie musi być 300 v choć do exc nie trafiłem na lepszy olej- ale akurat Castrol w moim mniemaniu to nie jest najlepszy wybór.
Nie to że będzie katastrofa - ale warto dołożyć i kupić coś lepszego.
Teraz jak wlałeś to jeździj i ciesz się jazdą - bez stresu- ale przy następnej wymianie wg mnie zastanów się nad innym olejem.
Babel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2018, 13:58   #10
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

SawTom a jaki masz luz na łańcuch napędowym? bo serwisówka mówi o 12mm, taki ustawiłem i wydaje mi się, że jest ciasnawo. I drugie pytanie jakie masz zębatki założone u siebie (chodzi mi o ilość zębów) - u mnie z tyłu jest 42 a z przodu 15 - to chyba fabryczne ustawienie?
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Husqvarna TE 610 czy to coś warte? voxan69 Inne tematy 8 10.08.2018 01:46
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 14:23
Husqvarna 610 te deftones Inne - dyskusja ogólna 5 28.12.2014 20:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.