Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2011, 19:16   #71
plebi


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Gdansk
Posty: 7
Motocykl: TA 650
plebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kolasek77 Zobacz post
Witam.

Wszystkie te warunki spelnia to cudenko:http://allegro.pl/latarka-czolowa-cz...499893836.html

Mam to drugi miesiac dopiero ale smigam na rowerku, biegam z nia wieczorami etc i spelniana kazde z Twoich wymagan. Przede wszystkim wykonanie i ergonomia jest super. Podobny Petzl kosztuje 10 razy wiecej i nie jest tak wykonany.
Polecam

A i jest Polska!
Z pewnoscia ma tylko jedna spora wade - palak na glowe - w zime niestety gdy ma sie czapke nie zawsze jest to wygodne - zalezy od nakrycia glowy. Poza tym zdejmujesz czapke i musisz znowu dopasowywac.
Za taka kase i to zdecydowanie lepsza firme byc wybral (np. Mammut, Petzl) - zwlaszcza ze mialem juz do czynienia z wyrobami Mactronic i nie moge nic dobrego o nich powiedziec.
plebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2011, 19:26   #72
plebi


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Gdansk
Posty: 7
Motocykl: TA 650
plebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuler Zobacz post
Jeszcze nie odebrałem, jak odbiore to napisze jak się to sprawuje i czy warte to tych 40zl

http://allegro.pl/show_item.php?item=1503983063
Taka tez mam (3 lata juz - nie uzywam jej od dawna). Niestety uwazam za nieporozumienie ten zakup.
Wady:
1. Pasek (guma) na tyle waska ze przy tej jakosci gumy trzeba opaske duzo mocniej zacisknac niz dobrej jakosci czolowke - po dluzszym czasie nie jets przyjemny ten ucisk. Bardzo duza wada gdy musisz ja miec kilka godzin na glowie.
2. Skoro zaciskamy mocniej - guma szybciej sie "wyrabia" i po jakims czasie juz jest kompletnie do niczego.
3. Mechanizm odchylajacy - slabo trzyma. Przy szarpnieciach glowa latarka zmienia polozenie.
Zalety:
1. Cena
2. Brak palaka nad glowa.

Jeszcze taka dziecku kiedys kupilem (razem z poprzednio opisanym Energizerem - myslalem ze przyzwoite latarki wtedy):

http://allegro.pl/nowosc-latarka-czo...503982959.html

To juz jest kompletna pomylka i przestrzegam przed zakupem wszystkim.
Oprocz powyzszych wad (guma jeszcze gorszej jakosci) dochodzi wada dyskwalifikujaca ja kompletnie.
Wylacznik jest tak skonstruowany ze przelacza sie samoczynnie w niesionym plecaku czy torbie !!!

Ostatnio edytowane przez plebi : 21.03.2011 o 08:57
plebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2011, 00:26   #73
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie czolowka

[QUOTE=plebi;166574]Z pewnoscia ma tylko jedna spora wade - palak na glowe - w zime niestety gdy ma sie czapke nie zawsze jest to wygodne - zalezy od nakrycia glowy. Poza tym zdejmujesz czapke i musisz znowu dopasowywac.
Za taka kase i to zdecydowanie lepsza firme byc wybral (np. Mammut, Petzl) - zwlaszcza ze mialem juz do czynienia z wyrobami Mactronic i nie moge nic dobrego o nich powiedziec.[/QUO

Hey
No chyba rozumiem dlaczego nie lubisz marki ale oni markuja rozne produkty i ten jest OK jak dla mnie.
"Palak" mozna odpiac, mimo tego ze jednak nie jest zrobiona w Polsce to i tak za 100pln mysle jest ok.
Tutaj masz opis wiarygodnych opiniodawcow: http://www.torch.pl/forum/index.php?...c,55645.0.html

pzdr
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2011, 22:15   #74
Jenes
 
Jenes's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: podkarpacie
Posty: 36
Motocykl: XT 660Z
Jenes jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 godz 45 min 46 s
Domyślnie

Ja zaopatrzyłem ekipe w Petzl'a Tikkina2. Cena w miare, mała, nie zawadza, działą super, nie żre baterii, wszyscy zadowoleni i teraz zawsze pod ręką. Można w nocy moto naprawić i browara nalać w dzikich polach jak trza
Jenes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2011, 06:55   #75
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Odebrałem lampkę (Energizer 6-LED) i już na pierwszy rzut oka widać ze to typowa "chińszczyzna". Jednak uważam że za tą cenę nie kupi się nic lepszego (40zł, razem z bateriami )
Przezroczysta obudowa przy pochyleniu faktycznie lekko bije po oczach. Ale jakoś mi to nie przeszkadza, zauważyłem to tylko dlatego ze ktoś o tym napisał Wynika to pewnie z braku doświadczenia z takimi "sprzętami"
Co do prądożerności to jeszcze się nie wypowiem bo za mało korzystam.

Jak jej nie zgubie przez najbliższy rok to sobie kupie coś porządnego, np PETZL`a, narazie nie potrzeba nic lepszego.
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2011, 20:52   #76
outsider78
 
outsider78's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Oświęcim
Posty: 6
Motocykl: RD07a
outsider78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 40 min 15 s
Domyślnie

Ja zawsze polecam Petzla. Co prawda przy moto nie ma takiego zagrożenia jak przy wspinaniu czy w jaskiniach (tam awaria światła oznacza naprawdę poważne kłopoty) ale warto dopłacić za dobrą jakość. Spośród wszystkich czołówek jakie mam na "drogę" zabieram tikkę xp. Jedna dioda, luxeon. Co 2,3 lata kupuję najnowszą diodę (nowe świecą podobnie ale są oszczędniejsze) i w wolnej chwili wymieniam. Mam wtedy niskim kosztem (20 pln) jakby "nową" czołówkę.
Do tego sanyo enelop czy GP recyko i prosta ładowarka.
outsider78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2011, 10:23   #77
misiak
 
misiak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: SinCity
Posty: 449
Motocykl: już nie AT :( jest TT955i
misiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 15 godz 42 min 13 s
Domyślnie

. Jedna dioda, luxeon. Co 2,3 lata kupuję najnowszą diodę (nowe świecą podobnie ale są oszczędniejsze) i w wolnej chwili wymieniam. Mam wtedy niskim kosztem (20 pln) jakby "nową" czołówkę.


A chciałbyś moją czołówkę przerobić ?

Oczywiście latarkę podrzucę .I ile by mnie to kosztowało?
__________________

misiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2011, 16:51   #78
tadelo
 
tadelo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Zaczernie/Rzeszów
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: >60000
tadelo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 53 min 21 s
Domyślnie

Ja również używam Petzl'a Tikkina2 jak kilku forumowiczów. Dla mnie 100% satysfakcji. Dodatkowo rozpinana klamra na opasce pozwala zamontować lampiona na pobliskim drzewie bez zbędnych narzędzi, który nam świeci jak latarnia ogrodowa - oczywiście bez przesady
__________________
ktoś zaczął produkować podrobione wino Bieszczady, a fuj

Ostatnio edytowane przez tadelo : 05.04.2011 o 16:53
tadelo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2011, 14:10   #79
Jenes
 
Jenes's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: podkarpacie
Posty: 36
Motocykl: XT 660Z
Jenes jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 godz 45 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadelo Zobacz post
Ja również używam Petzl'a Tikkina2 jak kilku forumowiczów. Dla mnie 100% satysfakcji. Dodatkowo rozpinana klamra na opasce pozwala zamontować lampiona na pobliskim drzewie bez zbędnych narzędzi, który nam świeci jak latarnia ogrodowa - oczywiście bez przesady
Ożesz kurde, nie wiedziałem że to mamy Chyba że mi wcześniej światło zgasło i nie zdąrzyłem zobaczyć jak sie ściskasz z drzewami
Jenes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2011, 22:06   #80
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Zakupilem Petzla Tikke XP.
Przerobila dopiero 2 noce na zlocie w Peak District, ale smialo moge ja polecic.

Do plusow zaliczylbym;
- swietne wykonanie,
- gwizdek,
- odpinana opaska,
- zaslona pozwalajaca rozproszyc swiatlo,
- swiatlo czerwone,
- 5 trybow pracy,
- no i najwazniejsze swieci jak latarnia morska!

W porownaniu do innych czolowek ktore dane bylo mi zobaczyc, ta wypada najlepiej.

Wady;
- cena,
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chińska latarka - fajna i tania wojtekk Inne 150 25.08.2020 10:01
Latarka dla nurków Kupek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 25.07.2014 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.