Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2024, 17:30   #21
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 183
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 58 min 18 s
Domyślnie

Nie rozumiem fenomenu Nishua Carbon..miałem go parę razy w rękach w różnych sklepach i zawsze wydawało mi się , że jakość jest słaba.
Miałem wrażenie ,że już w sklepie zaczyna się wyściółka rozpadać.
Ktoś powyżej określił go jako tandetny i zgadzam się z nim.
Bałbym się go zabrać na wyjazdy jakie robimy.
Testów kasków jest mnóstwo...można się dowiedzieć z nich sporo ale żaden nie zastąpi własnoręcznego testu.
Wiele kasków juz po minucie oglądania odpada....
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 20:25   #22
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

To proste:
Cena 750 - ja tyle dałem w 2021,
Waga (mój priorytet) 1250g z wizjerem i pinlockiem - wszystkie inne sporo więcej (no i zawsze 150-250g ale i więcej niż deklaruje producent).
Dobre wyniki różnych testów.
I kwestia wzgledna - dla mnie wygodny i w mojej ocenie względnie cichy.
Mało w nim jeździłem, może 150 godzin i większość na szosie. Bez problemu cały dzień w 30-35 st C. Jeszcze się wyściółka nie mechaci i nie wypada.
Czy bym kupił jeszcze raz? Na pewno nie - dla mojej jazdy w offie kaski z szybą są do du.py. Kupiłem go do offu w zimie bo poniżej -5 gębą w awiatorze jednak mi marzła a stary się robię i marudny. Na szosę są lepsze kaski.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 22:22   #23
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 183
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 58 min 18 s
Domyślnie

Zgadzam się ....Airoh robi super kaski crossowe
Kupilem kiedyś Stelta....obłęd
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 23:07   #24
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 5 s
Domyślnie

Nishua Carbon chyba nie jest takim złym kaskiem skoro Klim 'go wziął' i zrobił z niego Kriosa i goli na nim tak samo chorą kasę jak Shoei czy Arai
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 19:40   #25
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Miałem podobny dylemat od jakiegoś czasu. Prawie od zawsze latam w goglach i Airohach (stelt, aviator, twist, wszystkie M). Ale co jakieś czas korcił mnie kask dualowy z szybą, blendą i interkomem do słuchania muzy, szczególnie, że ostatnio noszę okulary.
Mierzyłem sporo, ale Arai Tour X4 zawsze leżał najlepiej. Dużo regulacji wentylacji, okulary bez problemu, wygodny, ale ciężkawy (prawie 1,7kg). No i już prawie go wziąłem (był w promce za 1800zł, nówka). No ale tylko czarny i to konstrukcja z 2012r., a na horyzoncie jest już X5 z poprawioną wentylacją, aerodynamiką, daszkiem, szybą itd...no ale waży dalej 1700g, bez blendy i nie wiadomo czy będzie mi pasował, a cena pewnie będzie sztywna na początku...
Założyłem też Shoei'a Horneta, choć nigdy mi szuje nie pasowały na głowę. Nie było dramatu, ale jednak Arai dużo lepiej. Słaba wentylacja i to nie dla mnie...
Na przestrzeni lat przymierzałem się kilka razy do Commandera...podoba mi się, lubię Airoha, jest lekko, fajne malowania, z blendą i fajne promki się trafiają...tylko mi średnio leży na bańce (nosem prawie dotykam wyściółki szczęki, okulary ledwo wchodzą i blenda koliduje z nimi po opuszczeniu). Do tego w większości sklepów mówili, że są reklamacje i problemy z nimi...
Kiedyś się czaiłem na Nishua'ę, mierzyłem i nie było dramatu (choć szału też nie - to poprawiony Uvex Enduro, którego mam do dziś - pierwszy kask...szyba i daszek to słabe ogniwa, ale leciutko jest i kasa sensowna...ale bez blendy ani sensownej wentylacji, ani jej regulacji). Pasował mi rozmiar S, podobnie jak w Klimie Kriosie. Tylko trochę cisnął w czoło. Nie rozumiem za co Klim woła 3kpln...daszek lata jak szmata, szyba się zachowuje jak w Uvexie, czyli żyje swoim życiem...
Przymierzałem się też do LS2 Pioneer, za tą kasę całkiem całkiem to wypadało, leżał przyzwoicie, ale czuć, że to inna półka. Też byłem blisko, ale jakoś mnie nie porwał.
Scorpiona ADX też macałem, ale jakoś chemii nie było, choć dramatu też nie...fajny patent z podnoszoną szczęką, ale masa blisko 1900g...za to ADF dosyć lekki, ale zupełnie mi nie podszedł...
Brat miał Nexx'a w wydaniu Touratech'a (aventuro), całkiem spoko, dosyć lekko (carbon), fajne malowanie, ale z tego co pamiętam wyściółka się szmaciła ostro...chciałem upolować NEXX'a, ale w promkach nigdy nie było mojego rozmiaru...
Myślałem też nad Cabergiem X-trace, AGV AX9 czy O'neal sierra, ale to nie to, zawsze czegoś brakowało, wykonanie nie porywało, wyposażenie było uboższe...albo masa przytłaczała...
No i trafiłem ostatnio na X-lite X551GT. Stary model, ale leży dobrze (i to w Lce), wnętrze przyjemne (a'la alcantara), okulary bez problemu i blenda nie wadzi, płynnie działa i dobrze kryje, wentylacja jest regulowana, ale chyba nie będzie to najbardziej przewiewny kask, daszek praktyczny i powinien dać radę słońce przysłonić w dolnej pozycji, no i jest miejsce na fabryczny interkom oraz odblaski. Fajne malowanie: ciemny chrom w wykończeniu rysowanym (jakby ktoś szczotką drucianą go czesał ). Niestety też 1,7kg. kosztował 1100zł (salon hondy, powystawowy, ale bez śladów). W zestawie jest druga, żółta blenda. Nie jeździłem jeszcze (kupiłem po świętach), ale mam dobre przeczucia, a za tą kasę nie będzie bolało aż tak...

IMG-20231228-WA0001.jpg
IMG-20231228-WA0000.jpg
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 10:48   #26
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,241
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 32 min 35 s
Domyślnie

No to reklamacja Commandera uznana. Pozostaje mi kupić nowy kask więc jest na nowo rozkmina czy Commander czy coś innego. Może ta Nishua Enduro Carbon wleci. Muszę pomierzyć.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 11:54   #27
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 497
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 43 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
No to reklamacja Commandera uznana. Pozostaje mi kupić nowy kask więc jest na nowo rozkmina czy Commander czy coś innego. Może ta Nishua Enduro Carbon wleci. Muszę pomierzyć.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Aśka a doszłaś do ładu z miejscem na głośniczki? Udało Ci się poprawić lokalizację? Mi tylko lewy wybitnie nie leży, prawą stronę słyszę dobrze i nie wiem czy trzeba wybrać styropian w kierunku szyby czy do dołu ...
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 12:25   #28
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,241
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 32 min 35 s
Domyślnie

No niestety nie zdążyłam się pobawić.
Spróbuj wcisnąć palca miedzy ucho i głośnik i wymacaj gdzieś trzeba przesunąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 15:33   #29
irekafrica
 
irekafrica's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Dębica
Posty: 228
Motocykl: Triumph Tiger 800 XCA
Przebieg: Rośnie
irekafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 31 min 31 s
Domyślnie

IMG_20230712_155052.jpg

Chciałem jeszcze tylko dodać że szyby (wizjery) od kasku Uvex enduro pasują do Nishua carbon.Mój poprzedni to właśnie Uvex i tym sposobem mam zapasowe szyby czarną i przezroczystą z pinlockiem.Pasują idealnie.
irekafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 15:37   #30
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 5 s
Domyślnie

Asia,

Co do Nishua Enduro Carbon to powinno by lepiej z głośniczkami od intercomu (mam zamontowany intercom Sena), bo kask ma na to miejsce i jak dla mnie jest ok.

Tyle, że gorzej może być z goglami (bo nie wszystkie ładnie wejdą w otwór po szybce), więc sprawdź po zakupie.

No i wentylacja na twarz jest kiepska, szczególnie odczuwalne jak się człowiek w offie 'narobi' i przydałoby się trochę tlenu (na głowę przez górny nawiew jest z kolei OK)

Cytat:
Napisał irekafrica Zobacz post

Chciałem jeszcze tylko dodać że szyby (wizjery) od kasku Uvex enduro pasują do Nishua carbon.Mój poprzedni to właśnie Uvex i tym sposobem mam zapasowe szyby czarną i przezroczystą z pinlockiem.Pasują idealnie.
Ja się czaję na jakiś tani wizjer fotochromowy z Krios Pro bo pewnie też pasuje. Niestety poniżej 'pińcet' nie widziałem... Zwykłą ciemną szybę (i inne części zamienne) można tanio kupić w Louis.de

https://www.xlmoto.co.uk/product/kli..._pid-PIA-41206
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opinie o kasku Kondu Kaski 19 04.02.2018 18:39
słuchawki BT do kasku dabal Kaski 1 13.10.2017 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.