Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.04.2012, 14:05   #41
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaro Zobacz post
[/COLOR]
Jeśli jest tak jak piszesz to zacznij od wywalenia filtra paliwa.Kiedyś miałem taki przypadek:motocykl tracił moc i po jakimś czasie zgasł typowe objawy braku paliwa.Po sprawdzeniu dopływu do pompy na otwartym wężyku paliwo leciało więc myślałem że jest ok tylko pompa padła.Podłączyłem na krótko(grawitacyjnie) pomijając pompę,jednak po chwili przestawało płynąć co było trudne do stwierdzenia na drodze,lub płynęła tylko maleńka stróżka co powodowało pracę tylko jednego cylindra na bardzo niskich obrotach. Spróbuj podpiąć pompę bez filtra na próbę.
powodzenia

hmm filtr zakładałem nowy więc wątpię żeby to była wina filtra. Ale czemu nie? sprawdzę i to. Dzięki!

Cytat:
Napisał Faraon Zobacz post
Kudłaty, jeszcze jedna rzecz - jeśli bedziesz dobierał się do samej pompy, to zwróć uwagę na śrubkę mocującą plastikową pokrywkę. Kiedyś miałem tak, że była za długa albo za mocno wkręcona i niemal dotykała do cewki wewnatrz obudowy, zwierając cały ten divajs. Końcówka śrubki lub cewka widoczna przez otwór w metalowej obudowie, w którą się ją wkręca, będą miały ślady piorunów. Wtedy przypiłuj śrubkę i dodatkowo wciśnij jakiś silikon w otwór co by się odizolować

I na to zwrócę uwagę! Dzięki!

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 25.04.2012 o 00:08
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2012, 00:56   #42
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Więc wróciłem do domu z nadzieją na złożenie Afry do kupy i wyjazd z zacieszem w Bieszczady...żeby być pewnym założyłem pompę od XJ 900 styki jak nówki jeszcze oryginalne. Wyprowadzam ją przed garaż, zaskakuje za 2 razem, wszystko cacy. Trochę nierówna praca silnika ale to kwestia synchronizacji Moim celem przed dniem wyjazdu jest stacja benzynowa. Więc jadę, po chwili mijam miejsce w którym kaprysiła ostatnio, jest dobrze nic się nie dławi więc postanowiłem odkręcić trochę manetkę, po chwili..Afri się dławi, nie martwiąc się bo przecież w baku miałem prawie pustkę doturlałem się do stacji. Tankuję pod korek Potem odpalam i ku memu zdziwieniu(choć szczerze już nie zdziwieniu) po 500m pompa przestaje podawać paliwo, wyobraźcie sobie jak *urwiłem, do domu jakieś 6km;/ Nie myśląc zbyt długo wypinam pompę i podczepiam bez. Udało się, dojechałem . Nie gasząc moto zacząłem sprawdzać przekaźnik za reglem, odłączyłem go całkowicie moto chodzi jednak membrana w pompie nie pompuję więc łącze 2 przewody z 3. Praca pompy wyczuwalna tak jak to było podczas podczepionego przekaźnika. Wnioskując przekaźnik jest sprawny....czytając o zaśniedziałych stykach zacząłem czyścić każdy konektorek szczotką miedziana w wiertarce. Pewnie Was to zdziwi ale moto ładnie pracuje tylko wtedy kiedy stoi na stopce u mnie w garażu i pewnie tak zostanie na weekend bo raczej sobie odpuszczam jazdę z niesprawnym motocyklem..;( Więc co Wy na to? Ma ktoś pomysł co może być nie tak? 2 sprawa napiszę co zauważyłem, lampka od biegu neutralnego świeciła przez jakiś czas zależnie od obrotów im większe tym jaśniejsze światło gdy obrotu spadły lampka gasła;/ nie wiem czy taka praca modułu ma być bo już desperacko przyłożyłem ucho do modułu i coś tam cały czas cykało ale to nawet dość słyszalnie chyba że tak ma być to ok nie znam się Pomóżcie!
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2012, 22:28   #43
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 630
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 8 godz 20 min 17 s
Domyślnie

Do testów pompę należało by podłączyć na krotko do zasilania i wtedy pojeździć , jak będzie ok to znaczy że coś w zasilaniu umarło.

Do przewodu z paskiem "+" do jednokolorowego "-"
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2012, 23:33   #44
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Do testów pompę należało by podłączyć na krotko do zasilania i wtedy pojeździć , jak będzie ok to znaczy że coś w zasilaniu umarło.

Do przewodu z paskiem "+" do jednokolorowego "-"

Pompa podpięta na krótko działa. Piszesz, że coś w zasilaniu umarło, a mógłbyś sprecyzować co mogło paść? Pozdrawiam!
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 00:00   #45
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 630
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 8 godz 20 min 17 s
Domyślnie

Zgodnie ze schematem pompa dostaje zasilanie z przekaźnika elektronicznego (fuel cut-off relay ) zasilanego z kolei z bezpiecznika 10 A ( Starter ,fuel,ignition) i w końcu sterowanego impulsami sterującymi jedną z cewek zapłonowych.

Przyczyn niesprawności może być wiele więc bez podstawowych pomiarów raczej ciężko będzie wywróżyć usterkę.

Przedewszystkim przemierzył bym z odpiętym owym przekaźnikiem połączenia jego wtyku z omawianym bezpiecznikiem , pinem kostki z modułu CDI oraz samą wtyczką pompy.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 10:20   #46
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Jeżeli to nie problem to czy mógłbyś mi krok po kroku napisać jak to sprawdzić/zmierzyć? Bo raczej w sprawach elektryki jestem zielony..z góry dziękuję!
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2012, 23:56   #47
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,738
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 godz 18 min 58 s
Domyślnie

Nawet tam zaglądałeś?
http://africatwin.com.pl/showpost.ph...7&postcount=19
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 00:28   #48
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 630
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 8 godz 20 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kudłaty91 Zobacz post
Jeżeli to nie problem to czy mógłbyś mi krok po kroku napisać jak to sprawdzić/zmierzyć? Bo raczej w sprawach elektryki jestem zielony..z góry dziękuję!
Przecież napisałem co się krok po kroku dzieje w obwodzie pompy .
Jeżeli jesteś zielony w sprawach elektryki to niestety nie pomogę.
Poradzę tylko że jak się nie znasz to nie rób sam na siłę tylko pojedź do dobrego elektryka co się zna.
Możesz ewentualnie pożyczyć od kogoś fuel cut-off relay i podłączyć na próbę.
Fuel cut-off relay powinien być od takiego samego modelu motocykla lub takiego samego rodzaju zapłonu.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2012, 10:29   #49
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

No nic będę kombinował, dzięki za wskazówki. Posprawdzam tak jak mówiliście, może załatwię ten przekaźnik Fuel cut-off relay i zobaczymy czy to jego wina. Ale jak na razie przejrzę kable i wtyczki. A czy jest możliwe , że to powód uszkodzonego modułu? Jeżeli nie to odetchnę z ulgą

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post


Chyba przeoczyłem Zrobiłem jak napisałeś, napięcie na środkowym pinie jest po przekręceniu kluczyka. Po zwarciu go z pinem od pompy( u mnie kolor czarno-niebieski) pompa zaczęła pracować aż do momentu nabicia ciśnienia tak jak pisałeś. Pokusiłem się na odpalenie przy takim podpięciu( mam nadzieję, że przez to nic się nie stało) Afri zapaliła, wyczuwalna praca membrany w pompie. Problem w tym, że wcześniej też wszystko grało do czasu wyjechania z garażu i przejechania jakiś 5km wtedy moto się dusiło i stawało. I tu moje pytanie czy mogę się przejechać bez podczepienia tego przekaźnika, na samym spięciu tych 2 pinów? bo jeżeli będzie dobrze to już będzie znana przyczyna. Czy raczej nie ryzykować i szukać takiego po allegro?

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 03.05.2012 o 23:41
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2012, 21:34   #50
Kudłaty91


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Radom
Posty: 167
Motocykl: RD04, RD07, Tramp, EXC 450
Kudłaty91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 8 godz 5 min 22 s
Domyślnie

Nikt już nie ma pomysłów co może dolegać mojej Afri?;( Poczytałem trochę i tak się zastanawiam, wszystko u mnie działa ale do czasu np. przejechania tych 5-10km czyli ten przekaźnik pompy musi być sprawny no nie ma opcji tyle nie przejadę na pełnych gaźnikach. A teraz mam taki pomysł, wyczytałem na forum że podobny problem może stwarzać złe odpowietrzenie gaźników, przyznam się że wyciągałem je w zimę... więc czy może to być wina braku odpowietrzenia
Kudłaty91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa paliwowa FACET. e200g_ Uklad paliwowy i wydechowy 98 06.06.2014 22:47
Pompa paliwowa - szukam fachowca w trojmiescie sailor Uklad paliwowy i wydechowy 5 05.06.2012 11:01
pompa paliwowa - odpowietrzanie? Vooytas Uklad paliwowy i wydechowy 11 21.11.2011 23:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.