Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.11.2009, 14:34   #1
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Tour de Skandynawia 2010 :) -fiordy, łosie, góry i co tam jeszcze sie trafi

Witajcie
By nie zasmiecać wątku Vinca postanowiłem założyć nowy o planowanym wyjezdzie na rok 2010 czyli jak tytuł mówi Skandynawia a głównie chodzi o Norwegie. Co prawda chciałem napisać o tym dużo pózniej by temat nie umarł do wakacji ale życie chyba chciało inaczej
Jesli chodzi o sam wyjazd to planowany jest na date około 15.07.2010r
"Plan" mam taki by jechać z placaczkiem na około 2 tygodnie, jezdzić po norwegi raczej bocznymi drogami (o ile bedzie taka możliwość), spanie głównie w namiocie (zależnie od pogody), idt i itp hehehe

Miejsca które chciał bym zobaczyć to napewno: nordkapp ,lodowy hotel w szwecji , gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie, lofoty, Kjerag-słynny kamieńktóry jest zaklinowany miedzy skałami, Preikestolen-płaska skała wznosząca suie nad fiordem (według legendy miejsce spotkań troli) i jeszcze wiele wiele innych które mam nadzieje zacne grono forum mi podpowie

Mniej wiecej prowizoryczna mapka wyjazdu wygląda tak czyli powrót przez Szwecje
Załącznik 8177
lub też tak co wydaje mi sie ciekawszą opcją
Załącznik 8178

Chetnie poczytam wszelkiego info jakie mi podpowiecie (nie mam doświadczenia w organizacji oraz planowaniu takich wycieczek) wiec wszystkie uwagi są cenne. Na co powinienem zwrócić uwage, czego nie zapomnieć, gdzie jeszcze zajechać itp.

Wszystkich chetnych którzy by chcieli wyjechać latem do Norwegi zapraszam już dziś

Drobne info które bedzie na pewno przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyjezdzie:
1nok =około 0.49gr (dodam że jest to wysoki kurs z dzisiejszego dnia stanardowo 1 nok to ok.46gr)
benzyna dzisiaj kosztuje 12nok
chleb 4.90 nok (jest też za 30 nok)
hyte (domek) około 300-400nok za dobe 2-4 osobowa
promy kosztują bardzo różnie ale znośnie (mam zamiar wykupić karte która bedzie dawała zniżke 40% i płacić nią za bilety dla wszystkich by było taniej)

To chyba tyle na początek
wszystkie osoby które mogą coś podpowiedzieć, doradzić, zasugerować zapraszam do dyskusji w tym wątku
Pozdrawiam i Zapraszam

A tu jeszcze pare fotek znalezionych w sieci dla zachety potencjalnych chetnych
trolstige
Załącznik 8187
stryn
Załącznik 8186
lofoty
Załącznik 8184
geiranger fiord
Załącznik 8188
Załącznik 8182
kjerag
Załącznik 8183
preikestolen
Załącznik 8179
droga orłów
Załącznik 8189

Ostatnio edytowane przez Dubel : 03.10.2023 o 21:00
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 15:49   #2
wojtek II
 
wojtek II's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wa - wa
Posty: 526
Motocykl: DR 650, KTM 990
wojtek II jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 31 min 39 s
Domyślnie

No pięknie, pięknie sobie to zaplanowałeś,
jak obiecasz jeszcze gorzałkę którą pędzisz, to ja się wstępnie piszę
wojtek II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 16:13   #3
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

Trasa zacna, sam w przyszłym roku planuję z drugą połówką skandynawię, ale zastanawiam się nad jednym. Chcesz przejechać 7,500 km w 2 tygodnie głównie bocznymi drogami, czyli ponad 500 km dziennie. Zakładając, że chcesz coś pozwiedzać i nie chcesz płacić wysokich mandatów będziesz najprawdopodobniej spędzał jakieś 10-12 godzin dziennie w siodle jak nie więcej. Nie wiem jak wielkim hardcorem jesteś ty i twój plecaczek ale ja albo bym skrócił trasę albo dołożył jeden tydzień. Trzeba jeszcze zostawić czas na jedzenie, rozkładanie namiotów, spanie plus ewentualne rzeczy które mogą się zdarzyć niespodziewanie.
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 16:18   #4
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

obiecuje
i powiem wiecej bedzie jeszcze lepsza niż w Albani

Ostatnio edytowane przez Dubel : 01.11.2009 o 16:35
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 16:24   #5
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin SF Zobacz post
Trasa zacna, sam w przyszłym roku planuję z drugą połówką skandynawię, ale zastanawiam się nad jednym. Chcesz przejechać 7,500 km w 2 tygodnie głównie bocznymi drogami, czyli ponad 500 km dziennie. Zakładając, że chcesz coś pozwiedzać i nie chcesz płacić wysokich mandatów będziesz najprawdopodobniej spędzał jakieś 10-12 godzin dziennie w siodle jak nie więcej. Nie wiem jak wielkim hardcorem jesteś ty i twój plecaczek ale ja albo bym skrócił trasę albo dołożył jeden tydzień. Trzeba jeszcze zostawić czas na jedzenie, rozkładanie namiotów, spanie plus ewentualne rzeczy które mogą się zdarzyć niespodziewanie.
Hmm hardkorem to może troche jestem (1826km w 24h trasa Dubrownik-Krzyż Wlkp.) ale ten wypad nie ma być Hardkorowy
Napisałem około 2 tygodnie bo jeszcze dokładnie nie wiem ile bedzie urlopu w 2010
Jesli by sie okazało że mam do dyspozycji tylko i wyłącznie dwa tygodnie to chyba bym odpuścił nordkapp i sie skoncentrował nad południową i srodkową Norwegią.
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 21:10   #6
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Hehe, będziemy sie mijać o drodze, bo trasa i czas mniej więcej ten sam, no chyba, ze razem polecimy
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 21:22   #7
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zoltan Zobacz post
Hehe, będziemy sie mijać o drodze, bo trasa i czas mniej więcej ten sam, no chyba, ze razem polecimy
A masz juz konkretne plany Jesli chodzi o wspólne latanie to ja bardzo chetnie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 23:38   #8
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

[quote=dubel;82071]Witajcie
By nie zasmiecać wątku Vinca postanowiłem założyć nowy o planowanym wyjezdzie na rok 2010 czyli jak tytuł mówi Skandynawia a głównie chodzi o Norwegie. Co prawda chciałem napisać o tym dużo pózniej by temat nie umarł do wakacji ale życie chyba chciało inaczej
Jesli chodzi o sam wyjazd to planowany jest na date około 15.07.2010r
"Plan" mam taki by jechać z placaczkiem na około 2 tygodnie, jezdzić po norwegi raczej bocznymi drogami (o ile bedzie taka możliwość), spanie głównie w namiocie (zależnie od pogody), idt i itp hehehe

Miejsca które chciał bym zobaczyć to napewno: nordkapp ,lodowy hotel w szwecji , gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie, lofoty, Kjerag-słynny kamieńktóry jest zaklinowany miedzy skałami, Preikestolen-płaska skała wznosząca suie nad fiordem (według legendy miejsce spotkań troli) i jeszcze wiele wiele innych które mam nadzieje zacne grono forum mi podpowie



Drobne info które bedzie na pewno przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyjezdzie:
1nok =około 0.49gr (dodam że jest to wysoki kurs z dzisiejszego dnia stanardowo 1 nok to ok.46gr)
benzyna dzisiaj kosztuje 12nok
chleb 4.90 nok (jest też za 30 nok)
hyte (domek) około 300-400nok za dobe 2-4 osobowa
promy kosztują bardzo różnie ale znośnie (mam zamiar wykupić karte która bedzie dawała zniżke 40% i płacić nią za bilety dla wszystkich by było taniej)

hmmm optymistycznie ale nie pojedziesz jak po Europie bo prawowici obywatele dzwonią na policję gdy widzą "szaleńca" jadącego 120 km/h a mandaty potrafią w ciągu 3 dni pozbawić kasy, 40-50 ponad i 8600 NOK z głowy a gdzie zwiedzanie? i jeszcze poprawka na ceny żywności - nie widzialem przez kilka lat chleba za 4.90, po 49 NOK to owszem, najtańszy w Oslo ok 13-15
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2009, 23:46   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

[quote=07 A-gent;82115]
Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Witajcie
By nie zasmiecać wątku Vinca postanowiłem założyć nowy o planowanym wyjezdzie na rok 2010 czyli jak tytuł mówi Skandynawia a głównie chodzi o Norwegie. Co prawda chciałem napisać o tym dużo pózniej by temat nie umarł do wakacji ale życie chyba chciało inaczej
Jesli chodzi o sam wyjazd to planowany jest na date około 15.07.2010r
"Plan" mam taki by jechać z placaczkiem na około 2 tygodnie, jezdzić po norwegi raczej bocznymi drogami (o ile bedzie taka możliwość), spanie głównie w namiocie (zależnie od pogody), idt i itp hehehe

Miejsca które chciał bym zobaczyć to napewno: nordkapp ,lodowy hotel w szwecji , gerangerfjord ,droga orłów i trolstige,droga atlantycka ,lodowiec w strynie, lofoty, Kjerag-słynny kamieńktóry jest zaklinowany miedzy skałami, Preikestolen-płaska skała wznosząca suie nad fiordem (według legendy miejsce spotkań troli) i jeszcze wiele wiele innych które mam nadzieje zacne grono forum mi podpowie



Drobne info które bedzie na pewno przydatne przy podejmowaniu decyzji o wyjezdzie:
1nok =około 0.49gr (dodam że jest to wysoki kurs z dzisiejszego dnia stanardowo 1 nok to ok.46gr)
benzyna dzisiaj kosztuje 12nok
chleb 4.90 nok (jest też za 30 nok)
hyte (domek) około 300-400nok za dobe 2-4 osobowa
promy kosztują bardzo różnie ale znośnie (mam zamiar wykupić karte która bedzie dawała zniżke 40% i płacić nią za bilety dla wszystkich by było taniej)

hmmm optymistycznie ale nie pojedziesz jak po Europie bo prawowici obywatele dzwonią na policję gdy widzą "szaleńca" jadącego 120 km/h a mandaty potrafią w ciągu 3 dni pozbawić kasy, 40-50 ponad i 8600 NOK z głowy a gdzie zwiedzanie? i jeszcze poprawka na ceny żywności - nie widzialem przez kilka lat chleba za 4.90, po 49 NOK to owszem, najtańszy w Oslo ok 13-15
O predkościach to wiem z tym że zaraz wszyscy dzwonią to przesada a chlebek masz w sieci sklepów Rema 1000 jest ciemny i bardzo smaczny kupuje go codziennie
pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2009, 10:10   #10
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 837
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 6 godz 40 min 41 s
Domyślnie

Czyli w sumie jaki budżet planujesz na taką wycieczkę ?
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tour the Pologne 2010 consigliero Polska 4 31.08.2010 13:33
Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Trochę dalej 30 17.06.2010 13:01
Startujemy w Góry Przeklęte - Albania 2010 paku Kwestie różne, ale podróżne. 12 18.05.2010 00:36
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 14:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.