Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.09.2016, 21:28   #11
oscarFire
 
oscarFire's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Biała Podlaska
Posty: 107
Motocykl: Nie stać mnie na nową
Przebieg: Żaden
oscarFire jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 21 godz 43 min 25 s
Domyślnie

Jeepy GC WG miały akcję przywoławczą na poduszki, komuś z jeeporga też wystrzeliła.
__________________
KTM 950 SUPER ENDURO R był
Teraz jest 690 rally enduro
oscarFire jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.09.2016, 22:50   #12
Tolecki
 
Tolecki's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Augustow
Posty: 297
Motocykl: RD04
Przebieg: 88000
Tolecki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 17 godz 8 min 44 s
Domyślnie

Instrukcja była po niemiecku to niedoczytałem.A na razie w Polsce bo była ewakuacja z Afryki.
__________________
Stara madra prawda glosi:Kto nie pije ten donosi!!
Tolecki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2016, 12:17   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Podobno co 10 lat należy wymienić poduszki na nowe, pytanie kto to robi , ja nikogo takiego nie znam.
Poduszki czy pasy to tylko umowne gadżety bezpieczeństwa.
Poleganie na nich nie jest całkiem rozsądne.
W razie wątpliwości ich skuteczności/odpalenia a w tym niekontrolowanego lepiej je odłączyć .
Ostatnio zbierałem z drogi Accorda , ładna długie bląd włosy 19 latka zjechała do płytkiego rowu prawym bokiem. Poduszki wystrzeliły ale ona i tak uderzyła głową o pozostałość po ściętym drzewie które rozbiło prawą przednią szybę. To był jej ostatni wieczór w życiu.Pominę opisy wielu innych podobnych zdarzeń.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2016, 21:39   #14
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Oj Dzieju, nie zgadzam się z Tobą. Poduszki i pasy ratują życie! Czasem gdzieś coś gazy poparzą a pasy potrafią złamać żebra ale to są skutki uboczne. Trochę z racji zawodu podglądałem crash testów i wiem jak to działa i kiedy. Te gadżety czasem potrafią zmniejszyć skutki głupoty ale nigdy im nie zapobiegają.
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2016, 07:03   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Złom Zobacz post
Trochę z racji zawodu podglądałem crash testów i wiem jak to działa i kiedy. Te gadżety czasem potrafią zmniejszyć skutki głupoty ale nigdy im nie zapobiegają.
Te testy są przeprowadzane w ściśle określonych warunkach , na sprawnych pojazdach i mechanizmach.
Na drodze takie mogą zaistnieć może w kilku procentach cała reszta nijak się ma do ustawień testowych.
To tak jak w reklamie , mówią to co masz usłyszeć .
Owszem nie twierdzę że te gadżety nie pomagają ale obcięta głowa na tylnym siedzeniu , mózg oblepiający szybę , czy inne zdarzenia których nie będę przytaczał nie potwierdzają ich ciągłej skuteczności.
Ty oglądasz testy a ja drogowe zdarzenia na żywo a to robi różnicę.

Zgadzam się tylko z drugim zdaniem że "czasem potrafią zmniejszyć skutki głupoty ale nigdy im nie zapobiegają".
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2016, 16:01   #16
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Te testy są przeprowadzane w ściśle określonych warunkach , na sprawnych pojazdach i mechanizmach.
Na drodze takie mogą zaistnieć może w kilku procentach cała reszta nijak się ma do ustawień testowych.
To tak jak w reklamie , mówią to co masz usłyszeć .
Owszem nie twierdzę że te gadżety nie pomagają ale obcięta głowa na tylnym siedzeniu , mózg oblepiający szybę , czy inne zdarzenia których nie będę przytaczał nie potwierdzają ich ciągłej skuteczności.
Ty oglądasz testy a ja drogowe zdarzenia na żywo a to robi różnicę.

Zgadzam się tylko z drugim zdaniem że "czasem potrafią zmniejszyć skutki głupoty ale nigdy im nie zapobiegają".
U mnie na wsi byl wypadek pare lat temu. 5 mlodych pijanych osob w S60 (czy jakis bardzo nowy i bezpieczny Volvo).
Nie duza predkość, auto dachowało na tych słynnych słupkach/szykanach z jebitnymi krawężnikami do zmniejszania predkości w miescie.
Jedyny trzezwy byl kierowca i nie zapiął pasów. Jego poduszka nie wystrzeliła, wyleciał z auta i nic mu sie nie stało.
Reszta pożegnała się z rodzinami :-(
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2016, 16:29   #17
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Wątek nie o tym o czym piszecie ale Dzieju masz skłonności do przesady. Ktoś w końcu musiał to napisać.
Tysiące ludzi UNIKNĘŁY śmierci lub kalectwa dzięki temu, że są poduszki i są pasy.
Niefart... się zdarza i chyba w okolicznościach kolorystycznych naszego forum to wystarczy.

Ja 12 lat temu miałem 500m od domu wypadek i gdybym miał zapięte szelki nic by się nie stało. A tak rok chorobowego... 'A co będę zapinał - przecież blisko jadę'...

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2016, 17:08   #18
tomekpe


Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 26
Motocykl: XL650V
tomekpe jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 58 min 22 s
Domyślnie

Wychodzi, że jak mam pasy i poduszkę, to zginę w aucie przy byle kolizji, a jak nie zapnę, to na pewno wylecę bezpiecznie przez okno, a jak będę pijany, to już w ogóle nic mi nie grozi. Chyba nie tędy droga.

Rozumiem, że X % wypadków jest takich, że te gadżety nie spełniają swojej roli. Ale to chyba te najbardziej spektakularne lub nietypowe wypadki najbardziej zapadają w pamięć?

Ale nie zwracają uwagi te wypadki, gdzie wszystko zadziałało jak należy i skończyło się na potłuczonej blasze i siniakach? Których wydarzeń jest więcej?

Odnośnie pytania autora wątku - w aucie z 2004 roku może być bogata historia serwisowa. Nie obwiniałbym poduszki jako takiej. Coś ją odpaliło, zapewne ww. zwarcie. Trzeba znaleźć przyczynę (sterownik/zwarcie) i przejrzeć instalację pod kątem innych problemów.
tomekpe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2016, 18:12   #19
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Pamiętajcie, żeby w autach z poduszkami zawsze zapinać pasy. System działa tylko razem, pasy w razie stłuczki pozycjonują ciało, które uderza w poduszkę w fazie upuszcania powietrza. Bez zapiętych pasów jest bardzo wysokie ryzyko uderzenia w poduszkę w fazie gdy ona się napełnia a to jest bardzo ryzykowne i może skutkować złamanym nosem w najlepszym wypadku.
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2016, 00:14   #20
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Złom...
gdy nie zapniesz pasów poducha nie wystrzeli.

Ja zawsze jadę zapięty. Jeśli mam się zabić to wolę z użyciem tych wszystkich "dobroci" w aucie, niż ze swojej winy waląc głową w kierownicę, szybę, słupek B czy tp. . To z wylatywaniem z auta słyszałem często od cwaniaczków we wiosce pod sklepem jak się frumenta chodziło pić. Czasami jadąc 125p tak se myślę z przerażeniem jakby to było niezapiętym walnąć łbem w kierę z pełną prędkością. W zimie wstawiam klatkę i fotele sportowe z ekstra pasami rajdowymi

Jeśli możesz podeślij mi nr VIN tego Hyundaia.


__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.