Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.05.2021, 00:06   #331
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 24 min 55 s
Domyślnie

Powiem jedno Consiglierio, odwagi masz więcej niż te wszystkie politykiery ekologiczne wciskające nam auta na bateryjki wzięte razem. Pisz więcej o alkoholu niż o prądzie. Emocjami człek żyje, a nie technika
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 01:06   #332
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Fazi, przeczytaj o czym jest tytuł wątku, no chyba, że ID.3 to nazwa nowej wódki czy jakiejś tam palinki...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 07:32   #333
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Jednym z większych wyzwań w czasie wycieczki jest internet. Taka mała rzecz dostępna w naszym kraju w takiej formie że te 35 gb na karcie prawie nigdy nie są zużywane, teraz zadeklarowałem aby na koniec każdego okresu rozliczeniowego, niewykorzystane były przekazywane do jakiejś fundacji. Ta ma kupować jakieś tablety dla dzieci ktore będą miały internet w pakiecie. Brak roamingu działa świetnie ale nie w krajach nie będących w UE. Z tego powodu dość trudno poszukiwać ładowarek w locie w Serbii. Karty kupić nie mogliśmy ze względu na święta a i tak w następnym kraju musiałbym kupować nową. Okazało się że auto ma 1 gb danych i może udostępnić wi-fi, zadziałało w Serbii i można był na bieżąco korygować plan podróży. Niestety nie działała w Macedonii, co oznaczało poszukiwania wi-fi, choćby tylko do rozplanowania przelotu do Tirany. Albania, niestety od ostaniej wizyty dalej pozostała krajem kontrastów. Rozwarstwienie społeczeństwa postępuje. Jeden obrazek to zaraz po wjeździe na przełęczy, skrawek pola może 1 ar zaorany pługiem zaprzężonym w dwie chabety i dwóch zmęczonych gości. Dookoła pusta, żadnych domów, co oni tam będą uprawiać i dla kogo? Jadąc po SH3 starsza kobieta pilnująca pasącej się krowy, za jakiś czas druga wracająca pod górę z krową z pastwiska. Ciężko mi przekazać emocje, ale to naprawdę przykry widok. Na drugim biegunie Tirana, już na wstępie pokazówka, przejazd kolumny samochodów ambasady USA, szeryfowie w mundurach upojeni władzą, to wszystko w potężnym korku bo panowie jadą. Kilometr dalej akcja, dwa samochody policyjne, dopadli jakiegoś młodego w dobrym samochodzie, robią przeszukanie samochodu i oczywiście korek. Jest różnica w stosunku do naszego pierwszego przjazdu przez Tiranę, chyba im nie wyłączają wody i zapewniają prąd, bo nie ma przed sklepami generatorów prądotwórczych. Przez Elbasan nawigacja pociągnęła nas przez centrum a później przez jakieś slamsy. Ilość samochodów w mieście jest przytłaczająca, podobnie jak w Tiranie , parkingi to musi być niezły biznes tutaj. Znalezienie wolnego miejsca to ogromne wyzwanie. Gdy w oczekiwaniu na organizację gniazdka na parkingu kazano nam postawić auto przed wejściem do hotelu to ochroniarz o wyglądzie agenta sekret service, miał pretensje do recepcji że na to pozwoliła. Gdy wracaliśmy przed godziną policyjną do hotelu to wiedzieliśmy dlaczego, przed wejściem tłoczyły się czarne mercedesy a w lobby hotelowym było jakieś spotkanie ludzi w garniturach. Gdy przez główne wejście chciało wejść w dresach trzech pewnie stałych bywalców tego miejsca, pan ochroniarz dyskretnie poprosił ich aby weszli bocznym wejściem. Myślę że naszym ubiorem zdecydowanie odstawaliśmy od klientów tego miejsca. Kończąc tą dygresję, okazało się że karta samochodu działa w Albanii dzięki temu udało się sprawnie dotrzeć do hotelu, aplikacja jakieś pół godziny temu zgłosiła że bateria osiągnęła 80 % ładując się z zabójczą prędkością 14 km/h, teraz jest już 83 % . Zakupiłem do iPada country plan Czarnogóra, na jeden dzień i mam nadzieję ze będzie działał . Ciekawostką jest to że nie można było kupić dla Macedonii i Serbii oraz Albanii bo nie ma ich w wykazie. Przy tym stanie baterii powinniśmy dojechać do Dubrownika a tam przy lotnisku są trzy szybkie ładowarki, może się uda dotrzeć na Hvar. W Czarnogórze mamy do dyspozycji tylko 22 KW AC, jakieś 80 km/h. W Chorwacji skończy się problem z internetem. Jeszcze jedna rzecz, ta przełęcz która zrobiliśmy kiedyś motocyklem w nocy, wtedy była ona bajkowa i tajemnicza, rzeczywistość skrzeczy . Widoki niespecjalne najdłuższy odcinek to jazda granią gdzie widoki nie powalają , ot takie mnóstwo pagórków, jak krajobraz wulkaniczny. Jedynie wjazd i wyjazd super ze względu na zakręty, nie na widoki. Wszędzie w krajobrazie druty linii wysokiego napięcia biegnące w kierunku Tirany. Jeszcze jedna dygresja co do przeprawy promowej, panowie przybijają wbijając się w brzeg, następnie wyrównują miejsce między rampą promu a brzegiem za pomocą deski oraz obsypują kamieniami, zatykając co większe dziury
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 356EA3C1-8876-4277-B5A3-5163157640A3.jpg (976.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 974EAFE6-E88D-40A9-9CF6-42026CC3FB1C.jpg (1,002.7 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 57630F28-B6D1-4C5D-88D2-DE7F1CF16994.jpeg (553.5 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg A54793B5-F4E8-4610-A6EC-F6A1CBEA8538.jpeg (799.5 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 0C4C726E-1D15-4E9A-B3C0-ECB7FBD5C70E.jpeg (504.4 KB, 17 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 09:18   #334
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 33 s
Domyślnie

Takie szybkie pytanie.
Z jakimi predkościami lecicie tym po autostradach?
Bo ja ostatnio robiłem 1300 km w Maruti800. No i na autostradzie przelotowa prędkość podróżna to tak góra 110km/h
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 09:33   #335
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Ta rekuperacja w EV to świetna rzecz, nie dość że One Pedal Drive i oszczędność hamulców, to i ładowanie.
Jeżdżę 2x na tydzień na taką górkę niedaleko miejsca zamieszkania, robię 30km w obie strony a zasięg nie maleje.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 09:50   #336
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

W Serbii ustawiłem 120, zbyt dużo to ich nie było . W Albanii na tym odcinku było w teorii 40 ustawiłem 80 i trzymałem dystans do poprzednich aut. Zasadniczo to na długich odcinkach nie dotykam pedałów, zawierzam systemom. Na zjazdach pozycja B i tylko czasem przyhamowanie jak w zakręcie zbyt dużo . Zjazd z Galicznika to w teorii 20 km/h. Mała edycja co do internetu w samochodzie, można sobie dokupić tylko w jednej firmie. W telefonie mam po 35 GB
Załączone Grafiki
Typ pliku: png BC98C7E2-F791-4671-BCB7-AD4911FC6B06.png (267.5 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: png 8868DE2D-2799-4E92-93CC-730D23F6E4F0.png (693.1 KB, 15 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 15:30   #337
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Takie szybkie pytanie.

Z jakimi predkościami lecicie tym po autostradach?
Ja w UK za wiele nie mogę bo na autostradzie dozwolone jest 70mph czyli jakieś 113km/h.

Ale to jak z normalnym samochodem powyżej tych 120 to zre jak smok.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 15:46   #338
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

To pewnie w Tesli jest podobnie, bo widze w DE na autostradach, ze wleka sie niemilosiernie. Kilka razy zwolnilem, zeby zobaczyc ile jada, to przewaznie jest okolo 110 km/h.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 15:53   #339
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,793
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 godz 15 min 52 s
Domyślnie

Zasięg Tesli przy 2 pakach na blacie to jakieś 150 km.
I to jak jest ciepło i nie pada.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2021, 16:25   #340
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Ja w UK za wiele nie mogę bo na autostradzie dozwolone jest 70mph czyli jakieś 113km/h.

Ale to jak z normalnym samochodem powyżej tych 120 to zre jak smok.
Zależy który. U mnie średnio jest 5-5,5 /100, jak robię trasę jadąc z grubsza 140-150 (średnia wychodzi ~120) to pali 5,4-5,6.
Passat b8 z podobnym silnikiem palil w tych warunkach prawie 8, mondeo 7, wszystko diesle R4.

a elektryki na ekspresówkach faktycznie zawsze się wloką.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.