Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2016, 20:54   #81
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Arkan - porównanie cen w mobile.de do Polski to raczej nieporozumienie, bo inaczej musiałbyś za dętke płacić 50 EURO a nie 50 PLN.

Spójrz na OTR i zobacz, ile kosztuje staff do zrobienia R tak jak kolega sobie planuje, dodaj do ceny tego konkretnego egzemplarza i wyjdzie Ci nowy AJP PR7

Jak dla mnie to właśnie szukać w Polsce golasa, zbadać silnik (te silniki trudno zamęczyć - chyba, że ktoś permanentnie olewa serwis) i jak dobry, brać takiego za około 10 k PLN i wtedy 11 PLN może wystarczy na zrobienie tego, co kolega chce z R zrobić.

BTW stoi na OLX XCh za 17500 z historią forumową na forum małych BMW - sto razy bardziej wolałbym tamten kierunek (nie znam właściciela, nie znam moto - nie polecam bo nie znam, mówię bo widziałem ogłoszenie).
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 21:11   #82
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

"21 koła za XT-ka w którego trza włożyć żeby nadawał się do jazdy minimum: 1500 euro zawias przód + setting + sprężyny, tył od 800 do 1200 euri za amor, obręcze kół, owiewka + rzeczy które wyjdą w tracie roboty"

W xt660r są 3 poziomy upgradu zawieszenia:

1. Racing - kompletny przód WP48 z półkami + tył ohlins + przednie koło - 3800 EUR
2. Enduro - przód kartridże 20mm off-the-road + wilbers bez rezerwuaru - 1500 EUR
3. Adventure - przód emulatory Racetech + Wibers Eco - 550 EUR

Ja w zbroi i ciuchach ważę 120 kg i jeżdżę na emulatorach i pełnym ohlinsie z tyłu - 3 800 PLN. Nie zabrakło mi nigdy w terenie zawiasu. Jeżdżę na xt660z, która jest cięższa od xt660r.

Koła - problemem xt660 nie są obręcze tylko piasty. 2 lata jeździłem na stokowych kołach, często w dość trudnym terenie i nic nie pogiąłem. Wymieniłem koła, bo mi się trafiły na piastach talona po wystawie w UK (normalnie talon nie chce robić do xt660).

W ten motor jest do włożenia w zawias 800 EUR - przód reacetch, tył wilbers normalny (nie eco). W takim setupie to moto jest w stanie zrobić każda trasę która zrobi 690/701 tylko wolniej.

__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 21:17   #83
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

@mirkoslawski - szukałem xt660r dla małżonki przez rok w PL. Skracając historię - albo drogo z pewnego źródła, albo szrot (w xt660r jest nie tylko silnik do zamęczenia ale i rama, szczególnie przy mocowaniu pegów)...Co do xch vs xt660 - Zeus zdecydował i moim zdaniem nie mamy co robić porównania sprzętów. Rozumiem, że chce ten silnik co miał w tenere tylko lżej. Wybrał xt660r. Tyle.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 21:29   #84
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Arkan, może po prostu miałeś pecha? Ja znalazłem w miesiąc, fajnie doposażonego, nie styranego, import Niemcy za 11.300 (stelaże i bagażnik OTR, komin 2w1 SM Racing z OTR) z realnym nalotem km w okolicach 24 K km (7 ząbek napinacza rozrządu, generalnie ładny egzemplarz) z 2004 roku...tylko za czym to argumenty, że Ty szukałeś długo A ja nie? Za tym, żeby brać bo drogi, tzn. musi być dobry?

Ale w sumie to idziemy w bok A Kolega Zeus wierny R więc sorki za dygresje, mam nadzieje, że chociaż trochę pomocne
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 21:39   #85
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Nie - bo nie chciałem ponad 10cio letniego motocykla. Szukałem w rocznika od 2011 bo miał być przeze mnie w założeniu doinwestowany i zostać w rodzinie na długo...
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 22:09   #86
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 2 min 22 s
Domyślnie

Za wszystkie dygresje i sugestie jestem wdzięczny, ale 21 tysi za XT w tym stanie wizualnym (może technicznie jest super...) to jednak przesada. Wolę poszukać niezmęczonego golasa za rozsądną kasę i doposażyć po swojemu. BMW raczej odpada, silnik XTka bardzo mi przypadł do gustu - proste, niezajebliwe i o wystarczających parametrach na trasy dłuższe i krótsze.
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2016, 22:35   #87
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 42 min 38 s
Domyślnie

Zeus do zobaczenia za rok w wątku pt. - Na co zmienić xt660r?
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2016, 07:42   #88
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Oczywista oczywistość że każdy może zrobić jak mu sie podoba swój motocykl i nie ma o czym dyskutować ani sugerować jak ma to zrobić. Przerobiłem kilkanaście różnych motocykli w których zawieszenia było ogromnym ograniczeniem i moim zdaniem takie niby próby polepszenia słabego z założenia zawiasu nie przynoszą zamierzonego efektu, dla mnie.To że zawias nie dobija wcale nie oznacza że działa właściwie w całym zakresie.
W starej Tenerce którą teraz jeżdżę ma kompletny przód Showa ze sprężynami i settingiem pod moją wagę i moto, na tyle dedykowanego Wilbersa z pełną regulacją ( najwyższy model ) i jestem super zadowolony, tego i Wam życzę.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2016, 08:49   #89
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 2 min 22 s
Domyślnie

Voxan nie przeczę, tak może się zdarzyć ale narazie szukam XT i myślę co by mu zrobić jak tylko uda się wyrwać jakiś egzmplarz. Fajnie by było trafić ten jeden wymarzony motocykl i użytkować go latami, ale obawiam się że byłoby to nudne i nie dające nowych. wyzwań i doświadczeń.
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2016, 08:51   #90
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

A kto mówił o dobijaniu jako mierze poprawności? Ja nie przerabiałem wielu motocykli, ale tak się złożyło, że przerobiłem xt660....emulator robi robote, a kartridż to już w tego typu motocyklu pełen wypas. Pełen zawias z 310mm skoku tylko dla tych co chcą rajdować. Do jazdy adv wywalone pieniądze.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie kruk Inne tematy 182 22.02.2012 09:49
Czy można zamienić silnik rd07 na rd04 joker Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 06.10.2011 08:58
Czy można zamienić moduł zapłonowy ? next22 Układ elektryczny i zapłonowy 5 04.02.2010 11:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.