Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2012, 20:37   #81
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Ja nie zapłaciłem składki. Głównie dlatego, że uważam, że nadmierne fiskalizowanie tego forum ewidentnie mu nie służy. Taki mój prywatny, cichy protest. Ale jeśli moje zapłacenie miałoby być rozwiązaniem tej kwestii to nie wahałbym się ani chwili - byłoby to tego warte.

W tej sprawie uważam, że ograniczenie składkowe jest jak najbardziej słuszne. To de facto składkowicze fundują nagrody, więc oni też powinni mieć głos decydujący o ich przyznaniu. Przez zwykłe poczucie fair-play. Druga rzecz, to to, że faktycznie w jakiś sposób utrudnia to jakieś nadużywanie zaufania przez tworzenie "fałszywych" kont. Po trzecie to Ci składkowi pokazują, że faktycznie zależy im na forum, powinni mieć więc też decydujący głos w sprawach jego dotyczących. Nie jest żaden cenzus majątkowy, bo nie wierzę, że dla kogoś opłacenie tej składki mogłoby być problemem.

A tak najbardziej to przykro mi z powodu tego jak się musi czuć Czosnek. Wiem, że ten konkurs to praktycznie od początku jego indywidualna inicjatywa, którą sam uparcie i cierpliwie zorganizował i przeforsował wbrew bezwładności i inercji.
Mam za to doń duży szacunek, bo widziałem jak to wyglądało "od kuchni".

A jeśli forum padnie to nie z powodów finansowych tylko przez brak zaangażowania.

A i jeśli kłócić się - to podawajcie chociaż jakąś możliwą do zrealizowania alternatywę. Najlepiej taką, którą sami jesteście gotowi od teraz zacząć realizować. Inaczej będzie z tego pusty, psujący atmosferę syf.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 21:04   #82
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
A mnie dziwi mod bez słonka ... Jutro wykasuję ten post - to taki mój qwa protest przeciw dywagacjom.
Nie dziwię się - gdybym miał słoneczko niewątpliwie byłby o wiele bardziej wartościowym członkiem forum. A tak tylko bezczelnie pasożytuję.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 21:24   #83
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

A ja kliknąłem na wontek o jakimś super hiper konkursie a tu przez 9 stron nic tylko walenie gruchy.

Kurde nie pamiętam kto tą zajebistą relację z afry pisał. Lupus chyba? Ta mi się podobała.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 23:03   #84
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
W sumie to już nie pamiętam dokładnie ale z tego co w mojej dziurawej pamięci zostało to, to, że chodziło przy organizacji o to:
1. Konkurs miał zachęcić do pisania relacji, bo część jeździ daleko ale nie chce im się pisać - może jakiś bonusik zachęci do napisania, może chęć rywalizacji.
2. Nie chcieliśmy nagradzać za samą wagę wycieczki (trasę, miejsce) bo są tu kosmici (moi idole) którzy co roku robią trasy o których ja tylko marzę - dlatego nagradzamy sposób opisania - relację.
3. Nagrody są z kasy forumowej bo jest jej wystarczająco dużo na opłacenie serwera. Poza tym, dochodzą nadwyżki z forumowych akcji.
4. Mimo, że nikt ze składkowych się na to nie skarżył wydawało nam się uczciwe, że skoro płacą za nagrody to mogą chcieć kontrolować sposób ich wydania.
5. Ograniczenie do "Członków" zabezpiecza przed jakąś machlojką, czyli założeniem dużej ilości fikcyjnych kont do głosowania. Gdyby się to zdarzyło, dopiero byśmy (GTW) oberwali
6. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek ktoś rzucał kalumnie nie tych, którzy nie płacą. Pamiętam takie argumenty w dyskusjach między forumowiczami ale były (na szczęście) rzadko i były raczej źle odbierane.
7. Zwróćcie uwagę, że płacących składki jest ok. 300, wszystkich użytkowników ponad 4 tys., aktywnych 1,2 tys.
8. Nigdy w pracach GTW nie było mowy o ograniczaniu dostępu dla użytkowników nie płacących składek. Bardziej staraliśmy się zrobić coś więcej dla tych którzy płacą.
9. Ograniczenia np. w ogłoszeniach czy PiD wynikają z tego, że to nie allegro. Mogliśmy zrobić to na dwa sposoby, albo wyciąć jakąkolwiek formę komercji i pewnie wysyłalibyśmy co roku odezwę z prośbą o pomoc na utrzymanie albo zrobić to dla wszystkich wolne. Tylko czy byłoby to forum AT czy gumtree albo allegro? Poza tym lubię kupować od kolegów z forum Oni łożą na utrzymanie, my pomagamy im odrobinę w biznesie.
10. Nikt z ludzi zarządzających forum nie bierze za to kasy. Więc raczej się nie dorobi na tym interesie.

Chciałbym bardzo podziękować Czosnkowi, że mu się chce i znajduje czas na organizację takich akcji. Mam nadzieję, że zrobi to jeszcze raz
Tutaj została przedstawiona cała esencja wytycznych konkursu.
Proponuję tym niezadowolonym z życia przeczytać to kilka razy potem pomyśleć a w razie potrzeby ponownie czytając pomyśleć.... zanim napiszą kolejnego posta podnoszacego stan licznika a jednocześnie podnoszącego ferment w temacie i na forum.

Będę szczerze zdziwiony jeśli Czosnkowi będzie się chciało jeszcze kiedykolwiek tworzyć jakiś konkurs.
Niektórzy swoim pitoleniem potrafią obrzydzić każdą inicjatywę , zniechęcić każdego do działania , powodować "specjalną atmosferę" na forum ..... pytanie tylko w jakim celu może lepiej się z tym czują, może są tacy co w domu ich nikt nie słucha i muszą się wygadać czy może zima i brak jazdy powoduje jakieś dziwne stany.
Zastanówcie się kilka razy nad każdym postem : po co go piszę i co z niego ma wynikać.

Skoro niektórym nie podoba się obecna forma konkursu to może warto aby te osoby już rozpoczęły przygotowania do przyszłorocznej edycji , ufundowały we własnym zakresie ewentualne nagrody spisały zasady i wszelkie sprawy tego dotyczące.
Zamiast gadać pokażcie że potraficie też coś zrobić aby dogodzic wszystkim tak aby nikt nie miał uwag , no chyba że tylko na gadaniu i żaleniu skończycie.
Po lekturze tego tematu już wiemy kto będzie się wykazywał w nastepnej edycji.

Pomysł dodatkowy, ci którzy będą chcieli zgłosić swoje relacje robią zrzutkę na nagrody sami sobie i między sobą ustalają zasady.
Możliwości są różne.
Jestem ciekaw co z tego wyniknie oraz liczby niezadowolonych.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 30.01.2012 o 07:50
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 14:38   #85
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Sorki za mały OFF od tematu,
A mi się naprawdę podoba Relacja Zazigiego - Ciekawie napisane, bez zbędnych pierdół zaje foty no i pomysł.

PS.
Jak post jest jest nie w tym wątku to proszę o przeniesienie
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 18:40   #86
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Sorki za mały OFF od tematu,
A mi się naprawdę podoba Relacja Zazigiego - Ciekawie napisane, bez zbędnych pierdół zaje foty no i pomysł.

PS.
Jak post jest jest nie w tym wątku to proszę o przeniesienie

zupełnie nie na Temat!
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 19:42   #87
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Sorki za mały OFF od tematu,
A mi się naprawdę podoba Relacja Zazigiego - Ciekawie napisane, bez zbędnych pierdół zaje foty no i pomysł.

PS.
Jak post jest jest nie w tym wątku to proszę o przeniesienie
Brawo ! Popieram tego OFFa
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 21:16   #88
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

To jest kryptoreklama i sugestia, uważam że to nie fair, wnoszę o wykasowanie trzech powyższych postów!
__________________
Życie jest podróżą.
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 22:02   #89
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ja pierd...e,ale trzoda
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 22:12   #90
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

straszny smród ... wyglada na to że szanse Calgona zostały pogrzebane
__________________
Życie jest podróżą.

Ostatnio edytowane przez Zazigi : 30.01.2012 o 22:29
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 wielki afrykański konkurs na relację z podróży czosnek Kwestie różne, ale podróżne. 26 13.02.2012 11:13
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 17:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.