Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.02.2018, 11:03   #1
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie Program do obróbki zdjęć i filmów dla amatora

Proszę o podpowiedź z ujęciem:

1. System
2. Cena
3. Wersje "free z sieci".

Biblioteką mi się zrobiła na 2T i czas kiedyś zapanować nad tym. Co raz częściej wolę film 15-30 min niż pokaz zdjęć na 300 fotek (a to wszak max).

Wsad to - lustrzanka (nikon), zaawansowany kompakt (Fuji), GoPro (3+B), Telefon (Android / iOS). Obróbka na laptopach + monitor 24".

Co polecacie - pytanie do tych co używają

Dzięki.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 11:34   #2
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Szukasz aplikacji do uporządkowania zdjęć (nadania im opisów, tagów, informacji o miejscu zrobienia aby je łatwiej wyszukiwać itp.) czy bardziej do poprawy kontrastu, kadrowania i tego rodzaju zabiegów?

Na OS X była kiedyś całkiem fajna aplikacja iPhoto ale w nowym systemie zamienili ją na coś co na razie kompletnie mi się nie podoba - systemowe Zdjęcia. Podobno z czasem mają ją rozwijać i doprowadzić do stanu używalności na poziomie iPhoto lub lepiej ale kto ich tam wie. Sam korzystam wciąż z nierozwijanego już Apple Aperture bo się przyzwyczaiłem i ciężko mi z niego zrezygnować...

Próbowałem podejść do Adobe Lightroom i jest to bardzo fajna aplikacja ale wspomniana wyżej siła przyzwyczajenia wzięła górę. Może zrobię drugie podejście kiedyś, przy zmianie komputera na nowszy.

Co do filmów to na OS X oraz na iOS masz Apple iMovie, pod Windows niedawno wpadłem na darmowe OpenShot Video Editor https://www.openshot.org oraz Kdenlive https://kdenlive.org/

Dobre opinie zbiera Vega Movies Studio pod Windows, teraz w promocji do 13 lutego.
http://www.vegascreativesoftware.com...udio-platinum/

To tak na szybko.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 11:56   #3
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 13 min 12 s
Domyślnie

Na makach darmowe imovie - proste i intuicyjne, duza baza dzwiekow, efektow, napisow, wiec w prosty sposob mozna zmontowac cos efektownego
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 12:57   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Dzięki Panowie.

Właśnie Sony (kiedyś Sony) Vegas jest podobno najoptymalniejszy, można go nawet ściągnąć z sieci. Lubie jednak legalne programy, ale cena nie zabija.

iMovie jest bardzo przyjazny, ale chyba nie można montować filmu z dwóch kamer - bo jest "jednościeżkowy" - czy dobrze myślę

Neo - zdjęcia - korekta podstawowa (właśnie LR jest najlepszy, ale drogi) i katalogowanie - tu sobie poradzę, chociaż Eksplorator Windy jest dużo lepszy niż iOS (mam w domu oba systemy).
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:12   #5
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,296
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 12 godz 13 min 12 s
Domyślnie

Nie wiem o co dokladnei ci chodzilo. Mozesz w imovie importowac dowolna ilosc filmow o dowolnej dlugosci, przycinac je, skracac, ustawiac w dowolnej kolejnosci. Wstawiac na nie, miedzy nie, efekty, napisy, podklad muzyczny lub wlasne audio.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:15   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Nie wiem o co dokladnei ci chodzilo. Mozesz w imovie importowac dowolna ilosc filmow o dowolnej dlugosci, przycinac je, skracac, ustawiac w dowolnej kolejnosci. Wstawiac na nie, miedzy nie, efekty, napisy, podklad muzyczny lub wlasne audio.
Czy można zrobić jak w Sony nakładę "przejścia" z filmu na film lub zrobić aby dwa ujęcia odtwarzane były jednocześnie ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:18   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Można. Pełno tutków masz na yt.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:20   #8
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
(...) katalogowanie - tu sobie poradzę (...)
Z ciekawości - jak katalogujesz? Układasz po prostu fotki w odrębnych folderach zgodnie np. z wyjazdem (daty), okazją (imieniny, urodziny) czy miejscem (Chorwacja, Albania) czy korzystasz z możliwości jakie daje zapisywanie tagów w plikach w ramach EXIF?


W przypadku materiału z dwóch kamer rzeczywiście iMovie (myślę o wersji pod OSX, nie iOS) nie zachwyca chociaż było to do zrobienia, opis na przykład tu: https://www.youtube.com/watch?v=RAzLJ4Sm3IE
Musiałbyś sprawdzić czy dalej da się to tak ugryźć bo materiał jest sprzed paru lat, ze starej wersji aplikacji.
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:21   #9
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Kdenlive
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2018, 13:32   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Z ciekawości - jak katalogujesz? Układasz po prostu fotki w odrębnych folderach zgodnie np. z wyjazdem (daty), okazją (imieniny, urodziny) czy miejscem (Chorwacja, Albania) czy korzystasz z możliwości jakie daje zapisywanie tagów w plikach w ramach EXIF?


W przypadku materiału z dwóch kamer rzeczywiście iMovie (myślę o wersji pod OSX, nie iOS) nie zachwyca chociaż było to do zrobienia, opis na przykład tu: https://www.youtube.com/watch?v=RAzLJ4Sm3IE
Musiałbyś sprawdzić czy dalej da się to tak ugryźć bo materiał jest sprzed paru lat, ze starej wersji aplikacji.
Układam w standardzie > Hasło (impreza >> rok >> miejsce np. FAT >> 2010 >> Biała czyli w katalogu FAT 2010_Biała), adekwatnie Podróże_2013_Birma_Select


Czy można z iMovie eksportować na Windę czy tylko iOS (tak czytałem) , czy można bezstratnie konwertować ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.