Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 10.04.2018, 10:48   #1
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 440
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 7 min 10 s
Domyślnie Traktor Kamyka

Witam!

No to nadszedł czas na uruchomienie stojącego od kilku lat sprzętu: Yamaha Tenere XTZ 750 - 89 - w piknym malowaniu





Jej historia:

Model '89 rok, ost. 16-17 lat u jednego wlasciciela - kobiety, ktora notabene ma ze swoim facetem jeszcze 6 motocyklow. 3 Triumphy, 2 KTM-y i Simsona Kupila ja jak miala 18tys.km na licznkiku, teraz ma 89tys. Jej chlopak jest mechanikiem i hobbistycznie lata na zawody crossowe. Stan: ehhh po prostu super, wszystko jest w orginale. Nic nie skrzypi, nic nie strzela, nic nie kopci. Caly czas garazowana.

Maszyna polatała ze mną kilka razy i ... zakochałem się kolejny raz.

Pojawiło się LC8 i od kilku lat go ujeżdżam, a Tenerka pozostała i stała sobie w garażu. Nie sprzedałem jej bo pomyślałem, że zostawię na później. Do pogrzebania itp. Mam na to miejsce i chęci. LC8 jest mega! Ale nadal mam sentyment do Tereski.

A więc żeby nie przeciągać to na start mam kilka pytań:

- jak zacząć dłubanie/odapalanie po 4 latach postoju? Od razu powiem, że nie przyłożyłem się jakoś do tego, nie uruchamiałem jej od tego czasu, ani też nie zalałem całego silnika w oleju. Moja wina i wiem, że było by łatwiej. No ale co tam

Wlać troche oleju do cylindrów? Pewnie nie odpalać od razu tylko może wałem ruszyć, żeby się olej rozszedł. Nie chce żeby coś urwało. Pewnie będę zdejmował górę, żeby zobaczyć jak to wygląda. Macie jakieś kroki jak odpalić moto po kilku latach?

Będę wdzięczny za odpowiedz.

To narazie tyle.
Pozdrawiam,
Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.