Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2019, 01:53   #11
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Polecam Ci GIVI OUTBACK plus płyta GIVI.
Bardzo solidnie wykonany.
Pod płytę HP założyła mi dodatkowe wzmocnienie 2 pałąki usztywniajace mocowanie.
Jak chcesz moge Ci na a wysłać fotki.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 16:55   #12
ketrab


Zarejestrowany: May 2019
Posty: 5
Motocykl: RD03
ketrab jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 59 min 51 s
Domyślnie

Dario, poproszę fotki na , zaraz po urlopie wdrażam projekt zakupu ATAS, chociaż chłopaki z Hondy twierdzą, że jej nie wykorzystam i żeby brać normalną, ale mi bardziej pasuje malowanie, wysokość i zbiornik 24,2l
Poza tym jest od razu gniazdo z prądem i grzane manetki, poza tym osłona przed deszczem jest sporo lepsza w ATAS.
ketrab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2019, 20:14   #13
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ketrab Zobacz post
Dario, poproszę fotki na , zaraz po urlopie wdrażam projekt zakupu ATAS, chociaż chłopaki z Hondy twierdzą, że jej nie wykorzystam i żeby brać normalną, ale mi bardziej pasuje malowanie, wysokość i zbiornik 24,2l
Poza tym jest od razu gniazdo z prądem i grzane manetki, poza tym osłona przed deszczem jest sporo lepsza w ATAS.
Bierz ATAS! Ja mam podobny wzrost (188) i ATAS pasuje mi idealnie. No i ten zbiornik. Przy turystycznej jeździe (nie autostrady) rezerwa zapala się przy ok 450 km. Nigdy nie jechalem do końca ale podejrzewam że 500 km da sie zrobić majac jeszcze 2-3 litry w baku.
Fotki wysyłam zaraz na a.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2019, 08:12   #14
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario Zobacz post
Bierz ATAS! Ja mam podobny wzrost (188) i ATAS pasuje mi idealnie. No i ten zbiornik. Przy turystycznej jeździe (nie autostrady) rezerwa zapala się przy ok 450 km. Nigdy nie jechalem do końca ale podejrzewam że 500 km da sie zrobić majac jeszcze 2-3 litry w baku.

Fotki wysyłam zaraz na a.
Dokladnie, przy 188 cm zwykła NAT jest za niska, od razu będziesz musiał inwestować w wyższe siedzenie, to samo z kierą do tego wzrostu jest za niska i znowu inwestycja w podwyższenie. Przy 188 pewnie waga pod 90 i znowu w zwykłej zawais klęknie i znowu inwestycja.
Wiem co mówie, bo u mnie tak było, a też mam 188 cm. Szkoda ze w 2016 nie bylo ATAS bo wziąłbym bez mrugnięcia.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2019, 08:39   #15
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 18 min 19 s
Domyślnie

... a wracając do kufrów - polecam /mam/ Apduro , wielkość kufra , mocowania itd zrobili w/g moich potrzeb , możliwy serwis pogwarancyjny , ale długie terminy w sezonie ...
Następne kufry też będą tej firmy :-)
MUTT jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2019, 20:39   #16
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 18 min 9 s
Domyślnie

Miałem ten sam problem i przy kupnie uważałem że kufry są najważniejsze, jeżdżę głównie z plecakiem . Przy kupnie NAT zdecydowałem się na komplet kufrów z dodatkowymi torbami sw-motech. Do samych kufrów nie można się przyczepić na moje oko solidna jakość, tylko co z tego jak dopuszczalne obciążenie NAT coś około 190 kg, a same kufry z stolażem to prawie 20 kg , do tego dwie osoby w ciuchach motocyklowych które też swoje ważą, a gdzie jakiś namiot śpiwory itp. Teraz uważam, że bez interwencji w orginalne zawieszenie NAT nie nadaje się do takiej turystyki we dwoje
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2019, 20:58   #17
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 18 min 9 s
Domyślnie

Miałem ten sam problem i przy kupnie uważałem że kufry są najważniejsze, jeżdżę głównie z plecakiem . Przy kupnie NAT zdecydowałem się na komplet kufrów z dodatkowymi torbami sw-motech. Do samych kufrów nie można się przyczepić na moje oko solidna jakość, tylko co z tego jak dopuszczalne obciążenie NAT coś około 190 kg, a same kufry z stolażem to prawie 20 kg , do tego dwie osoby w ciuchach motocyklowych które też swoje ważą, a gdzie jakiś namiot śpiwory itp. Teraz uważam, że bez ingerencji w orginalne zawieszenie NAT nie nadaje się do takiej turystyki we dwoje
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2019, 10:50   #18
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Mam 180 cm, na NATAS ledwie sięgam ziemi, ale i tak myślę że jednak wezmę NATAS. Jest kilka możliwości obniżenia siedziska. Standardowe bodaj 6cm i dodatkowo na mocowaniu zawiasa. A w Hądzie niech se mówią co chcą o wykorzystaniu. Jakby co, to jadę na rajd do Afryki. Ten rajd.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2019, 11:08   #19
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Wzrost to nie zawsze wyznacznik, przymierzajcie sie, mozna sie milo (albo niemilo) zaskoczyc ja mam 174 cm, wiec mniej niz przedmowca, ale wychodzi na to ze mam dluzsze nogi. Na Natas, na standardowej kanapie w niskiej pozycji w zwyklych miejskich trampkach brakowalo mi po 2 cm z kazdej strony w okolicach piety zeby postawic stopy na ziemi na plasko. W bucie motocyklowym jest juz ok, oczywiscie wzialem NATAS. Plulbym sobie w brode gdybym zrobil inaczej :P
Ale ze motocykl ciezki a zasiegu nog wystarcza "na styk" trzeba brac to pod uwage. Wiec na skrzyzowaniach uwaga na koleiny bo nogi moze zabraknac, przy wsiadaniu i zsiadaniu, mimowolnie robi sie konkretne cwiczenie na rozciaganie itd. Ale ilosc radochy i przyjaznosc tego motka rekompensuja te drobne braki
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2019, 14:51   #20
ketrab


Zarejestrowany: May 2019
Posty: 5
Motocykl: RD03
ketrab jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 59 min 51 s
Domyślnie

Wracam do pierwotnego wątku czyli CENTRALNY KUFER, nie wiem co w Hądzie sobie myśleli, że z motocykla głównie wyprawowego (NAT/AS) nie zrobili wielbłąda,
przecież wiadomo, że nikt normalny nie będzie się tym taplał w błocie i piachu po pachy w końcu prawie 250kg pod tyłkiem.
tylko będzie ładował pod sufit i adventure po twardym i lekkim terenie "around the world" namioty, śpiwory, ciuchy, części (chociaż Honda to Honda do Hondy się nie zagląda) i inne rzeczy na wyprawy.
nie wiem na ile info w manualu o nośności 10kg na zadupku nie są abyt asekuracyjne, że nie da się tam wrzucić więcej, jak np ma konkurecja czyli F800/850GS itp. ktoś ma jakieś doświadczenie?
ketrab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kufer centralny mucha_dub Wszystko dla Afryki 10 17.07.2014 18:26
Kufer centralny Terrorr Wszystko dla Afryki 17 03.06.2012 21:48
kufer centralny zadra Wszystko dla Afryki 3 09.03.2012 22:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.