Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2012, 09:29   #101
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
.......takie drogi pod enduro, qady czy inne skutery śnieżne funkcjonują z dość dużym powodzeniem w krajach o znacznie wyższej społecznej świadomości proekologicznej np. Kanada/. …
Z zapomnianymi drogami masz 100% racji - co więcej w mojej okolicy jest sporo dróg gminnych przez pola i można np jechać sobie około 35 km po szutrze, przecinając tylko asfalty. Tyle że około 30% tych dróg jest np zaorana przez chłopów bo jak mają pole po obu stronach to przeca nikomu korona z głowy nie spadnie jak se zaorają drogę i już - taka filozofia.
A odnośnie Kanady - to wszystko wspaniale ino Kanada jest chyba 2 co do wielkości krajem a ma ludność około 32 mil. Ja bym nas porównał z Austrią - kilka lat temu tam sobie jeździłem motorkiem i nie szło znaleźć drogi żeby się wbić na biwak na dziko, w końcu jakiś zjazd na pola uprawne znalazłem i spałem na szutrówce między uprawami, inne zjazdy zagrodzone "teren prywatny" lub zakaz wjazdu ze szlabanem.
Ino różnica jest taka że ich stać spokojnie bez napinki na zorganizowane wyjazdy do Afryki na off - a u nas to troszkę inaczej wygląda.

Jednak myślę że prawny wjazd do lasu w naszym kraju zaraz by spowodował sporą liczbę potrąceń turystów i rowerzystów oraz zniszczenia na ogromną skalę przez oszołomów offowych. Sam mam kolegę który dostał kamolem w głowę spod crossa dzidującego w Beskidzie Żywieckim.

Ale gdyby zrobiono szlak offowy opasujący Polskę i dwie drogi na krzyż łączące krańce po skosie - i np winieta 2 tygodniowa na ten szlak - to by może było coś.
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2012, 10:37   #102
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na drogi gminne radziłbym uważać.

Drogi gminne są legalne, ale przejazd po nich warunkują szczegołowe przepisy:

Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 71 poz. 838
USTAWA
z dnia 21 marca 1985 r.
o drogach publicznych.
(tekst jednolity)

Art. 39. 1. Zabrania się dokonywania w pasie drogowym czynności, które mogłyby powodować niszczenie lub uszkodzenie drogi i jej urządzeń albo zmniejszenie jej trwałości oraz zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. W szczególności zabrania się:
1) lokalizacji budynków, umieszczania urządzeń, przedmiotów i materiałów nie związanych z gospodarką drogową lub potrzebami ruchu drogowego,
2) włóczenia po drogach oraz porzucania na nich przedmiotów lub używania pojazdów niszczących nawierzchnię drogi,
3) poruszania się po drogach pojazdów, których nacisk na pojedynczą oś przekracza 80 kN (8 t), a na oś składową osi wielokrotnej, jeżeli przekracza wartość od 57,5 kN (5,75 t) do 72,5 kN (7,25 t) w zależności od rozstawu osi składowych, oraz pojazdów nie odpowiadających parametrom technicznym ustalonym w przepisach określających ich warunki techniczne,
4) samowolnego ustawiania, zmieniania i uszkadzania znaków drogowych i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających,
5) umieszczania poza obszarami zabudowanymi tablic z hasłami reklamowymi lub propagandowymi,
6) umieszczania urządzeń zastępujących obowiązujące znaki drogowe,
7) niszczenia rowów, skarp, nasypów i wykopów oraz samowolnego rozkopywania drogi,
zaorywania lub zwężania w inny sposób pasa drogowego,
9) odprowadzania wody i ścieków z urządzeń melioracyjnych, gospodarskich lub zakładowych do rowów przydrożnych lub na jezdnię drogi,
10) wypasania zwierząt gospodarskich,
11) rozniecania ognisk w pobliżu obiektów mostowych oraz przejeżdżania przez nie z otwartym ogniem,
12) usuwania, niszczenia i uszkadzania zadrzewień przydrożnych.
2. Przepisów ust. 1 pkt 2 i 3 nie stosuje się do pojazdów specjalnych sił zbrojnych, dla których warunki poruszania się po drogach określają przepisy szczególne.
3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach lokalizowanie w pasie drogowym urządzeń lub obiektów nie związanych z gospodarką drogową lub potrzebami ruchu, jak również umieszczanie takich urządzeń na obiektach mostowych może nastąpić wyłącznie za zezwoleniem właściwego zarządcy drogi.
4. Utrzymanie obiektów i urządzeń, o których mowa w ust. 3, należy do ich posiadaczy.

Jak widzicie, wystarczy odpowiednio zinterpretować intencje i jest paragraf na użytkownika.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 08:54   #103
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
....
7) niszczenia rowów, skarp, nasypów i wykopów oraz samowolnego rozkopywania drogi,
zaorywania lub zwężania w inny sposób pasa drogowego,
....
Sugerujesz że podczepiam pług i oram po pierwsze przecież to głupie, po drugie nie wolno a po trzecie opony się niszczą . No dobra... raz rozkopałem saperką koleinę żeby z niej wyjechać ale ona tam już była
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2012, 22:31   #104
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,320
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 12 min 7 s
Domyślnie

Witam

Cytat:
Napisał mirek-wroc Zobacz post
....Jednak myślę że prawny wjazd do lasu w naszym kraju zaraz by spowodował sporą liczbę potrąceń turystów i rowerzystów oraz zniszczenia na ogromną skalę przez oszołomów offowych. ...
Znaczy, jak? To oni teraz nie dokazują, bo litera zabrania? Mrzonki kolego.
I ten całokształt naszego prawodawstwa i prawouznajsta. Typowo nasz. Pięknie. Kocham ten kraj (przez łzy, jakkolwiek to rozumieć)

pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2013, 12:07   #105
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Ku przestrodze : http://www.scigacz.pl/Linka,w,lesie,...cja,20863.html



__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2013, 22:19   #106
Rojek
 
Rojek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RLU
Posty: 890
Motocykl: RD04
Przebieg: niski;)
Rojek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 17 godz 1 min 7 s
Domyślnie

Co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić coś takiego?
Rojek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2013, 22:36   #107
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

pojeby jeżdżą, pojeby zakładają takie pułapki.. Niestety pojeby są każdej grupie.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2013, 23:22   #108
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

jest ogrodzenie po lewej ,czyli chłop żywemu nie przepuści lub sfrustrowany emeryt co mu wszystko przeszkadza np.(burczące pojazdy), chociaż z drugiej strony trochę partacz linka syntetyczna i do tego słabo naciągnięta , brakuje tylko odwróconej brony i bojówki z widłami .Autochton widzi szkody na swojej własności i na pewno nie była to zwierzyna leśna, bierze sprawy w swoje ręce a robi jak umie a pomysłowość jest naprawdę ogromna z naciskiem na ZERO LITOŚCI takie życie
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2013, 09:44   #109
Sylwek bbi


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 263
Motocykl: RD04
Sylwek bbi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 13 min 49 s
Domyślnie

Nie wiem ale dla mnie to koszmar,zwróćcie uwagę że sytuacja ma miejsce na drodze publicznej.
Sylwek bbi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2013, 10:41   #110
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

spuscilbym 5 litrow paliwa, zrosil teren i rzucil zapalke.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda po lesie Pils Kwestie różne, ale podróżne. 213 15.10.2018 22:26
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 11:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 20.03.2012 00:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.