Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2017, 15:51   #21
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 26 min 20 s
Domyślnie

A nie chodzi o to, że dużo voltów zapewnia tą samą moc za pomocą mniejszych amperów?
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2017, 17:14   #22
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 14 min 17 s
Domyślnie

dokladnie wlasnie o to. podawana moc dzieli sie na trzy kable. do tego zgodnie z wzorami ( roznymi w zaleznosci o jakiej mocy mowimy) prad i napiecie sa przez siebie mnozone.

sam pan honda juz na to wpadl kable fazowe dajac o mniejszym przekroju niz kable ukladu pradu stalego.

trudno sobie wyobrazic wspolczesny swiat oparty o przesyl wysokich mocy niskimi napieciami
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2017, 17:22   #23
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o taki przykład:
Rozrusznik samochodu (3,6kW / 12V pobiera 300A
Rozrusznik samochodu (3,6kW / 24V pobiera 150A
Wniosek? Można zastosować przewody o mniejszym przekroju. Może dlatego w samochodach ciężarowych jest stosowane 24V? Jeśli nie na całą instalację to choćby na rozruch.
Jeśli to miałeś na myśli to tak.
Cytat:
trudno sobie wyobrazic wspolczesny swiat oparty o przesyl wysokich mocy niskimi napieciami
czytaj: linie wysokiego napięcia od elektrowni.
Do regulatora AT wchodzi trójfazowy prąd i rozpatrywanie w tych kategoriach nie ma sensu tym bardziej, że cześć tego prądu zwierana jest do masy.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.

Ostatnio edytowane przez Kazmir : 15.02.2017 o 17:26
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 11:02   #24
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Więc szynszyll miał rację pisząc, że na kablach do regulatora jest mniejszy prąd, także nie wiem o co chodzi. Bardziej obciążone zostanę przewody za regulatorem, w większości przypadków.
Nie wiem czy można uznać za prawdziwe, że większość jest zwierana do masy, bo gdyby tak było (tzn prądnica byłaby cały czas tak samo obciązona według tej dziwnej teorii), to włączenie świateł i dodatkowego obciążenia nie powinno spowodować spadku obrotów (wynikających z większego obciążenia silnika, poprzez konieczność wykonania większej pracy). A każdy może sprawdzić, że tak przecież jest. Także spokojnie można uznać, że prąd w przewodach do regulatora jest o mniejszym natężeniu.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 16.02.2017 o 11:06
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 15:42   #25
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Także spokojnie można uznać, że prąd w przewodach do regulatora jest o mniejszym natężeniu.
Niestety tak nie jest.
Im więcej obciążenia na odbiornikach tym mniej ma pracy regulator i na odwrót.
Cytat:
Bardziej obciążone zostanę przewody za regulatorem, w większości przypadków.
Jakie to obciążenia są za regulatorem proszę wymień i druga sprawa mierzyłeś prąd na żółtych przewodach w różnej konfiguracji? Znasz schemat regulatora i jego zasadę działania?
Ja to robiłem jak pojawił się "cudowny" regulator tu na FAT i mam przykre wspomnienia w tej sprawie.
Wiem z praktyki jakie prądy dokładnie tam buszują i jak się różni charakterystyka fabrycznego od "cudownego"
I tyle w temacie! Nie mam ochoty jeszcze raz się kopać z koniem. Jak ktoś lubi ciemność niech w niej zostanie. Amen.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 18:23   #26
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Ale kto tu się kopie? Zwykła wymiana zdań.
Zatem jedno pytanie, które mnie zastanawia.
Dlaczego po włączeniu świateł i grzania manetek silnik zwyczajnie zmniejsza obroty z z powodu zwiększonego obciążenia, skoro Kazmir Twoim zdaniem te przewody są cały czas tak samo obciążone (przewody żółte przed regulatorem)? Według mojej logiki, jeżeli one byłyby non stop obciążone prądem, to włączanie obciązenia nie powinno mięć żadnego wpływu na pracę silnika - a jednak ma.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 20:53   #27
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Ale kto tu się kopie? Zwykła wymiana zdań.
To akurat nie do ciebie! był kiedyś taki temat....był i niech tak zostanie.
Cytat:
Dlaczego po włączeniu świateł i grzania manetek silnik zwyczajnie zmniejsza obroty z z powodu zwiększonego obciążenia
Gdybyś poznał zasadę pracy i charakterystykę regulatora to wiedziałbyś dlaczego.
Cytat:
Twoim zdaniem te przewody są cały czas tak samo obciążone
Nie są cały czas obciążaniem stałym. Jest zmienne - uwarunkowane aktualnym obciążeniem, obrotami silnika, czy stopniem naładowania aku itp.
Każdy pobór ponad normę generuje obciążenie dla alternatora. Wielu twierdzi, że jazda bez świateł mijania to żadna oszczędność, a jednak stanie w korku to nie tylko dodatkowe zużycie paliwa dochodzi ten plusik, który odbiera silnikowi alternator. W skali globalnej to włączone światła powodują dodatkowe zużycie paliwa i jest to nawet do wyliczenia. Nic nie ma za darmo. Skoro alternator ma moc 1kW to i taką moc w przybliżeniu zabierze silnikowi. Jeśli jest to mały silnik (a nie V3,5L lub więcej) to właśnie często spadają obroty. Wiele aut ma czujniki które po wykryciu prądożernych urządzeń podnoszą jałowe obroty silnika.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 21:05   #28
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z tym podnoszeniem obrotow to chyba przesadziles, bynajmniej jesli chodzi o wspolczesna auta. Za obroty biegu jałowego odpowiada jednostka sterujaca ktora tak dostosowuje dawke paliwa i powietrza by obroty utrzymywaly sie na zadanym poziomie. Mozna ewentualnie zauwazyc chwilowy spadek zaraz po zalaczeniu duzego poboru prądu czy też np. klimy
Popraw mnie jesli sie myle.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 21:41   #29
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Są (były ) stosowane rozwiązania gdzie jednostka sterująca nadzorował " bilans energetyczny" auta i było jak Kazmir pisze
Np. carisma GDI
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2017, 23:18   #30
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ok. Czlowiek sie uczy cale zycie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lutowanie twarde Henocha Wszystko dla Afryki 5 04.07.2012 21:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.