Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.05.2013, 06:59   #11
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 59 min 4 s
Domyślnie

DAI nie dyskutował z nami rok temu. Kroili nas za wszystko niemiłosiernie. w 8 dni 1000 pln poszło na dofinansowanie ukrainskich policjantów
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 08:49   #12
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

JarkuAT, wprawdzie Ja nie Czosnek, ale...
Umowę musi sporządzić Notariusz, więc zapewne będzie miał wzory.
Co do jej tłumaczenia, to TłumaczPrzysięgły, bo czym więcej pieczątek, tym lepiej...

Pils, z tą Miliciją, to trzeba się śmiać, gadać, nie rozumieć, opowiadać o "pięknych okolicznościach przyrody"...nawet przez 2godziny!
NIE UCZYĆ ICH BRANIA!!!
My byliśmy w pięć motocykli, po UA zrobiliśmy około 4000km, zatrzymano nas siedmiokrotnie - nie zapłaciliśmy ani centa!
Tam Obcokrajowiec legalnie, nie może zapłacić mandatu "doRęki".
Jak przeskrobie, to powinni go odransportować do najbliższego sądu.
Rozprawa, sąd orzeka wysokość do zapłaty i płacimy w kasie sądu(chyba).
Opóźnia to podróż znacznie, jak już się uprze milicjant, ale Im zależy na monecie, więc w dupie mają wycieczki z Polaczkiem...
Wolą odpuścić i czekać na następnego Darczyńcę!

W 2007r najwyższy legalny mandat na Ukrainie, wg taryfikatora wynosił...ok 10zł!!!
Niestety to się zmieniło i już są bardziej europejskie.


Pozdro Orzep
p.s. Oczywiście "paplanie" trzeba robić z umiarem, bo jak sie wqrwią, to wiadomo, że jedziemy do sądu...
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 09:02   #13
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Nie potrzebujesz umowy sporządzonej u notariusza. Ale potrzebujesz notarialne poświadczenie podpisu pod uzyczeniem, sam to sobie napisz. To spora różnica, poświadcznie podpisu u notariusza to 24 zł. I tłumaczenie przysiegle na rosyjski lub ukrainski - jak wolisz, bo oba są urzedowymi na Ukrainie.
Raz tylko zapłaciłem na Ukrainie. Za przejechanie rondem pod prąd. Ale jak komuś brakuje argumentów musi płacić niestety.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 09:21   #14
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Nie potrzebujesz umowy sporządzonej u notariusza. Ale potrzebujesz notarialne poświadczenie podpisu pod uzyczeniem, sam to sobie napisz. To spora różnica, poświadcznie podpisu u notariusza to 24 zł. I tłumaczenie przysiegle na rosyjski lub ukrainski - jak wolisz, bo oba są urzedowymi na Ukrainie.
Raz tylko zapłaciłem na Ukrainie. Za przejechanie rondem pod prąd. Ale jak komuś brakuje argumentów musi płacić niestety.
Samborze, wiem że piszesz "zDoświadczenia", ale...
Ze Strony Konsulatu ukraińskiego w Przemyślu:
"...Obywatele RP wjeżdżający na terytorium Ukrainy cudzym samochodem powinni mieć przetłumaczoną na język ukraiński umowę użyczenia, sporządzoną przez polskiego notariusza..."
http://konsulat-ukraina.pl/euro-2012/

Pozdro Orzep
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.05.2013, 14:46   #15
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 58 min 26 s
Domyślnie

Ja miałem własnoręcznie napisaną umowę, która została przetłumaczona i poświadczona notarialnie.

Było to mniej wiecej tak:

Upoważniam ........... mieszkającego ........ posiadającego paszport o numerze .........do korzystania z samochodu marki ......... o numerze rejestracyjnym ....... VIN........


Podpis
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 25.05.2013 o 16:23
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2013, 01:46   #16
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Myślę, że jak będzie własnoręcznie sporządzona umowa użyczenia z dużą ilością pieczątek i potwierdzeniem notarialnym to wszyscy będą zadowoleni. Do tego tłumacza przysięgłego ukraińskiego mam pod nosem, więc i tłumaczenie się zrobi.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2013, 23:39   #17
Astacus
 
Astacus's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Środa Śląska
Posty: 67
Motocykl: RD07
Astacus jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 7 min 20 s
Domyślnie

W moim przypadku najważniejszą pieczątką na przejściu w Kroscienku było 20 dolców... i opiernicz " a paczemu ty mnie od razu umowy z pieczątką nie dał, tylko dajesz bez pieczątki.
A tak poważnie to wystarczyła umowa pożyczenia moto i ... 20 dolarów jako pieczątka, ale nie ma gwarancji że oni wszyscy tacy sami i to im wystarczy
Astacus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2013, 16:07   #18
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Jurek wjeżdżał na UA niezarejestrowanym na siebie motocyklem. Umowa użyczenia nie była potrzeba, tylko pełnomocnictwo zezwalające na użytkowanie moto przez Jurka. Powinno być poswiadczone przez notariusza i przetłumaczone. Wtedy "wszystkie wymagania" nie były spełniona (nie było notarilanego poswiadczenia, bo sprawa była załatwiana na łapu capu i nie było czasu), ale pogranicznicy przepuścili. W obydwie strony i bez "dodatkowych opłat". Na wyjeździe nie zapłaciliśmy ani razu. Zatrzymano nas dwukrotnie: raz na drodze przygranicznej, na której w ogóle nie powinniśmy byli się znaleźć i drugi raz na słynnym posterunku przed Wołowcem (wtedy też problemy miało kilka osób z ofrum, co to ich puscić nie chcieli i na jakichś sądach się skończyło). U nas w pierwszym przypadku po prostu kazali nam zawrócić i pojechać inną drogą. W drugim kazali tylko "chuchnąć". Ale nie mieli do czego się przyczepić, więc pojechaliśmy dalej. Co zabawne pogranicznik "z leśnej" drogi miał akurat dyżur na granicy jak wracaliśmy. Oczywiście nas poznał. Uśmiechnął się. Zagadał. było "100 pytań" o motocyklach. Jakieś podjudzanie do jeżdżenia na kole na granicy i sporo śmiechu. Na tym się skończyło. Czyli w obydwie strony bez problemu. Ale ja mam chyba szczęście do przekraczania granic (jak do tej pory) - i tfu, tfu odpukać oby tak dalej, jak i spotykania sympatycznych policjantów, urzędników itp. W sumie nigdy nic i nigdzie nie zapłaciłam, choć straszono mnie wiele razy, szczególnie Azją Centralną.

Powodzenia Jarek.
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kosowo - problemy na granicy Poncki Przygotowania do wyjazdów 50 20.08.2019 08:55
Przekraczanie granic, paszport i broda :) Grucha Przygotowania do wyjazdów 11 04.04.2013 12:58
przekraczanie granicy na motocyklu mckrzysiek Przygotowania do wyjazdów 6 27.07.2008 19:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.