Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2013, 15:39   #31
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
przesadzasz. Przynajmniej marka trwa. Jeśli jesteś takim patriotą dlaczego jeździsz japońskim motorem a piszesz na tajwańskim komputerze z klawiaturą z Chin?
Jak marka trwa, skoro jakis chinczyk to klepie, a junak to tylko napis na moto Gdzie tu tradycja marki, i to nie ma nic wspolnego z patriotyzmem. Po prostu nie gra mi to historyczno-motoryzacyjnie ot co. Ale w epoce kiedy jaguar/land rover, aston martin, volvo i inne marki ktore odegrały znaczaca role w historii motoryzacji nie oparly sie rynkowi i nalazea do zlotych -nie ma sie chyba czemu bardzo dziwic. Pracujac od kilku lat w przemysle motoryzacyjnym (w firmie bedacej podwykonawca w/w) osobiscie jestem zaszokowany podejsciem do jakosci podzespolow. Poza papierami slowo "jakosc" nie am zadnego znaczenia, a szef kontroli jakosci to najwiekszy wrog kierownika produkcji.............Jak z tego ma powstac cos dobrego po zlozeniu w calosc Nawet przerobienie klasycznego Range rovera z luksusowego ale jednioczesnie dzielnego w terenie (po modach prawdziwego off roader-a) w gownianego suw-a do wozenia dzieci dos zkoly nie pomoze! Temat nie o samochodach, ale nie wierze ze w tym przypadku junaka jest inaczej


p.s jedze japonskim moto, zlozonym w hiszpanii...................
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 15:52   #32
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekc Zobacz post
Pracujac od kilku lat w przemysle motoryzacyjnym (w firmie bedacej podwykonawca w/w) osobiscie jestem zaszokowany podejsciem do jakosci podzespolow. Poza papierami slowo "jakosc" nie am zadnego znaczenia, a szef kontroli jakosci to najwiekszy wrog kierownika produkcji.............

to może powiedz dla kogo robisz to będzie wiadomo czego NIE kupowac.
znam z pierwszej ręki kwestie podejścia do jakości podzespołów elementów układu hamulcowego instalowanych w samochodach BMW i to jest miazga - niebywale restrykcyjne podejście do jakości kupowanych komponentów, czasami posunięte do absurdu. brak jakichkolwiek kompromisów.
jesli coś nie działa to juz jest po prostu statystyka - jeśli dziennie wychodzi 30000 setów to po prostu gdzieś, raz na jakiś czas musi być błąd /chodzi oczywiście op detal - np, niedomalowanie elementu.../ natomiast JAKOŚĆ musi kosztować i poniekąd stąd biorą się ceny aut i motocykli.
musze potwierdzić, że to co akceptują inne firmy w BMW nigdy by nie przeszło.

nie mam i nie planuję mieć BMW - żeby nie było.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 17:10   #33
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
to może powiedz dla kogo robisz to będzie wiadomo czego NIE kupowac.
znam z pierwszej ręki kwestie podejścia do jakości podzespołów elementów układu hamulcowego instalowanych w samochodach BMW i to jest miazga - niebywale restrykcyjne podejście do jakości kupowanych komponentów, czasami posunięte do absurdu. brak jakichkolwiek kompromisów.
jesli coś nie działa to juz jest po prostu statystyka - jeśli dziennie wychodzi 30000 setów to po prostu gdzieś, raz na jakiś czas musi być błąd /chodzi oczywiście op detal - np, niedomalowanie elementu.../ natomiast JAKOŚĆ musi kosztować i poniekąd stąd biorą się ceny aut i motocykli.
musze potwierdzić, że to co akceptują inne firmy w BMW nigdy by nie przeszło.

nie mam i nie planuję mieć BMW - żeby nie było.

matjas

Na wyspach skaldaja sprzety drogie (looknij na l405 range rover) my robimy do tegoz sprzeta zespol szyberdachu - z najanszych materialow, najtanszym kosztem. Tak samo firma ktora to dla nas/nich maluje (czarny e-coat), potem to do ans na ostania inspekcje wraca -totalne bardziewie! Takich przypadkow mozna by naliczyc wiecej, generalnie to co sie na wyspach sklada to ulepy w cholere...........A misateczko w ktorym mieszkam to glownie firmy zwiazane z przemyslem motoryzacyjnym

Dla bmw (mini morris) tez tu badziew produkujemy, podwykonawca (magna) lyka to jak leci i sklada w wieksze elementy..........
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 18:05   #34
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Do Range to dawali do szyberdachu taki specjalny klucz jakby się miał nie zamknąć. Już wiem komu mogę ryja obić
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 18:11   #35
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Do Range to dawali do szyberdachu taki specjalny klucz jakby się miał nie zamknąć. Już wiem komu mogę ryja obić
No ja nie biore tego na klate, bo staramy sie jak mozemy, ale nasi kierownicy nam tego nie ulatwiaja
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 18:16   #36
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekc Zobacz post
Jak marka trwa, skoro jakis chinczyk to klepie, a junak to tylko napis na moto Gdzie tu tradycja marki, i to nie ma nic wspolnego z patriotyzmem. Po prostu nie gra mi to historyczno-motoryzacyjnie ot co.
Rowery produkują pod tą nazwą czy motocykle? ja widzę motocykle.
Jakość i awaryjność zgodna z jakością PRL, więc tradycja marki zachowana.

To jest właśnie dowód, że czasem legend nie należy ruszać, bo spojrzy ktoś trzeźwym okiem.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2013, 21:56   #37
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 53 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Do Range to dawali do szyberdachu taki specjalny klucz jakby się miał nie zamknąć. Już wiem komu mogę ryja obić

Cytat:
a szef kontroli jakości to największy wróg kierownika produkcji
, ale tylko przy załodze! Przy podziale premii w zaciszu pomieszczeń służbowych to u nas w PRL-u wielcy przyjaciele
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2013, 00:10   #38
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Z szyberdachem w mini zdarzają się lipy, że wieje lub leje się woda..
Co do superowości marek, to gdzieś różnica musi być, że x kosztuje 10, a y 2 tysiące.
Ogarniam auta w serwisie, gdzie robi się 3 marki. W marce nazwijmy Y zdarzają się takie pierdy, jak zesrana pompa wspomagania, zardzewiałe linki ręcznego lub całe tylne zaciski do wywalenia po 40kkm od nowości(nie wspominam o wymianie świec i koniecznym serwisie nawet po 2700km). W BMW znowu takiego czegoś nie ma. Gorzej tylko wtedy, kiedy m.in. Vanos w aucie z 2009 roku po ok. 100kkm jest do wywalenia i kumulacja się robi na raz niemal 10 000 zł. do wydania.
Acha, piszę to już z jakiegoś tam doświadczenia. Nie, że szwagier znajomego żony kolegi tak powiedział.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!

Ostatnio edytowane przez nicek27 : 03.03.2013 o 00:12
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2013, 00:29   #39
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

A mój koreański 14 letni Lanos, ma 250 tys w kołach i żadnej awarii, zatem można zrobić tanio i dobrze, tylko trzeba mieć ciekawy i dobry projekt. Nowy Junak to chyba nie jest dobry projekt.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2013, 01:22   #40
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Nowe Yunaki widziałem w piątek na wystawie. Od przetaczania miały przebiegi po 300 metrów i już zardzewiałe były ramy w nich.

Jutro wrzuce jakieś foto bo chyba robiłem
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.