Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2012, 01:36   #41
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Zakładając najmniejszy błąd pomiaru wszystkich 4 decydujących czynników wpływających na długość drogi hamowania (prędkość początkowa, czas opóźnienia zadziałania układu hamulcowego, czas narastania siły w układzie hamulcowym, współczynnik przyczepności przylgowej - zakłada się, że pojazdy mają sprawny ABS) przy prędkościach 50km/h i 60km/h otrzymujemy odpowiednio 15,4m oraz 21,5m. Zakładając największy błąd pomiaru otrzymamy 28,1m oraz 37,6m. Wykresy pewnie odnoszą się do drogi zatrzymania, w której dolicza się czas reakcji kierowcy a ten waha się od 0,5 do ponad 1 sekundy (nie pamiętam ile podaje stosowna norma). Reasumując - całkiem możliwe .

Oczywiście czas reakcji sobie zaniżamy bo jeździmy z dwoma palcami na hamulcu i każdy z nas to doskonały kierowca .

PS: to prędkość jest czynnikiem, którego jednostkowa zmiana wartości najistotniej wpływa na zmianę wartości drogi hamowania. Kurwa, ale zdanie ułożyłem. Jestem w stanie udowodnić to Metodą Wartości Skrajnych oraz Metodą Różniczki Zupełnej. Nie umiem Metodą Gaussa, Monte Carlo ani z wykorzystaniem procesów stochastycznych .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez wieczny : 10.03.2012 o 01:40
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 09:41   #42
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Wieczny, jesteś zajebisty

Ja wkleiłem tylko graf jaki był na wykładzie prowadzonym przez Policję. Podobne wyliczenie słyszałem już kiedyś dawniej. Przykład jest dla samochodu.


co do video: musimy mieć zgodę, bo policjant wygłaszał opinie z którymi np. może nie zgodzić się KG, a był na służbie swoją drogą bardzo fajnie mówił,

zatem podam skrót - argumenty, że można wjeżdżać pomiędzy pojazdy stojące w korku:
- wykonuje manewr omijania: art 23 - należy zachować bezpieczny odstęp (tak by niczego nie uszkodzić) i ostrożność (bez szkód).
- czy motocyklista może zajmować jednocześnie 2 pasy ruchu: jak można zająć coś co już jest zajęte i nie da się ich zająć jeszcze bardziej (sala w śmiech ) ... trudno jest czyś co ma szerokość 1 m zająć 2 pasy po 3 m
- argument ubezpieczyciela: z definicji pasa ruchu wynika, że motocyklisty tam nie może być. Kluczem jest słowo w definicji pasa ruchu: szerokość "wystarczająca" dla ruchy jednego rzędu pojazdów wielośladowych (tak jest w definicji)... nie można tego czytać jako szerokość "przeznaczona" dla ruchy jednego rzędu pojazdów wielośladowych.

Najechanie na linię ciągłą to mandat 100 zł, dotknięcie nogą linii się nie liczy.

Płenta: można - ale trzeba to zrobić z głową, wolno, bezpiecznie, podziękować, nie przejeżdżać przez ciągłe, nie wyprzedzaćprzed pasami.
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 11:18   #43
Ashanti
 
Ashanti's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: W-wa
Posty: 414
Motocykl: BMW F 650 GS Dakar
Galeria: Zdjęcia
Ashanti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Na szkoleniu Policjant zwracał uwagę na statystyki i udział motocyklistów w wypadkach. Okazuje się że wiele wypadków spowodowali sami motocykliści, chociaż i tak puszkarze wygrali.
W ostatnich latach zwiększyła się bardzo liczba motocykli i skuterów na drogach, co nie tylko statystyki muszą nam mówić, bo to widać.
Co Policjant przedstawił jako niepokojące, a niestety prawdziwe, to wzrost wypadków miedzy motocyklistami. I to niestety jest prawda, sama coś wiem na ten temat.
To powinno dać nam trochę do myślenia i być przestrogą. Uważajmy na siebie nawzajem, nie powodujmy niepotrzebnych zagrożeń dla innych motocyklistów / motocyklistek.
__________________
"cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają duszę"
Ashanti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 12:17   #44
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Kim był policjant, jakie ma doświadczenie praktyczne w temacie o którym toczy się rozmowa? Wykresy rysować to jedno a unikanie zagrożenia jako praktyka to co innego
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 12:25   #45
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
to jakaś bzdura
Chyba że auto miało nie sprawne hamulce albo hamowało silnikiem. W normalnych warunkach oba powinny się zatrzymać grubo przed przejściem.
Jakbyś mógł proszę wyjaśnić skąd wniosek, że w normalnych warunkach powinno zatrzymać się grubo przed przejściem?

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Inicjatywa jak żadko bardzo mi się podoba, ale powinno być wiecej w niej rzeczywistości, mniej wykresów.
Ok. Rozumiem. Rozumiem też, że masz w tym większą wiedzę i praktykę.


Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Kim był policjant
To chyba nieistotne?

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
jakie ma doświadczenie praktyczne w temacie o którym toczy się rozmowa?
Duże. Bardzo.

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Wykresy rysować to jedno a unikanie zagrożenia jako praktyka to co innego
Ma praktykę.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 10.03.2012 o 12:34
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 13:01   #46
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Czytam że policjant wykładowca Ci zaimponował. Mi chodzi o to, skąd ten Pan ma wiedze, i czy czynnie bierze udział na codzień w zjawiskach o których mówi. To bardzo ważne i nie chodzi tu o moje czy czyjeś zaufanie (Policjant = Autorytet)
Panowie z drogówki na motocyklach zaczynają służbę późną wiosną i kończą wczesną jesienią. Proszę też sobie przypomnieć jak jeżdzą ubrani latem..


ale do meritum.

Co do drogi hamowania, to bardzo prosto to zweryfikować.
Odpalamy samochód. Na bezpiecznym odcinku drogi rozpędzamy go do w/w prędkości. Ustawiamy punkt na latarni czy innym widocznym miejscu i dajemy po heblu. Wychodzimy i mierzymy choćby krokami.

A potem to samo motocyklem Czekam na Wasze wyniki.

Wykresy wykresami ale bez praktyki niewiele to ludziom da, którzy się wdrażają w te procesy. Symulacje to można sobie w domu na kompie rysować. Ale też bez weryfikacji na drodzę nie wiele one nam dadzą.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 13:34   #47
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

@rambo

Wyznaczajac sobie pkt. Od ktorego hamujesz - jestea na hamowanie przygotowany, a co za tym idzie nie ma straty wynikajacej z opoznionej reakcji...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 13:34   #48
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Czytam że policjant wykładowca Ci zaimponował.
Zgadzam się w pełnej rozciągłości! Ale co co to ma wspólnego z hamowaniem samochodu i wykresu?

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Mi chodzi o to, skąd ten Pan ma wiedze, i czy czynnie bierze udział na codzień w zjawiskach o których mówi.
Z praktyki.


Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Panowie z drogówki na motocyklach zaczynają służbę późną wiosną i kończą wczesną jesienią. Proszę też sobie przypomnieć jak jeżdzą ubrani latem..
Co to ma wspólnego z rysunkiem drogi hamowania dwóch samochodów?

Skąd wiesz co mają na sobie / pod kurtką / spodniami?


Cytat:
Napisał rambo Zobacz post

Co do drogi hamowania, to bardzo prosto to zweryfikować.
Odpalamy samochód. Na bezpiecznym odcinku drogi rozpędzamy go do w/w prędkości. Ustawiamy punkt na latarni czy innym widocznym miejscu i dajemy po heblu. Wychodzimy i mierzymy choćby krokami.

A potem to samo motocyklem Czekam na Wasze wyniki.
Napisałeś, że wykres przedstawiający hamowanie dwóch samochodów to bzdura. Jak porównanie z motocyklem potwierdza Twój wywód?

Druga sprawa - do drogi hamowania dolicz proszę (w zdarzeniach drogowych kiedy dzieje się coś nagle - jak coś w wypadkami. Gdyby wypadek był stojącą latarnią to każdy by go/ją ominął) kilka innych zmiennych. Reakcja Ciebie (zauważenie zdarzenia + reakcja Twojego organizmu czyli naciśnięcie hamulca - pise o tym również Tymnon), reakcja układu hamlucowego, droga hamowania. Można dodać i czwartą, ale już mniejsza o to.


Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Wykresy wykresami ale bez praktyki niewiele to ludziom da, którzy się wdrażają w te procesy. Symulacje to można sobie w domu na kompie rysować. Ale też bez weryfikacji na drodzę nie wiele one nam dadzą.
1. Skąd wiesz, że on nie ma praktyki. Zapytałeś o to już raz,a teraz ponownie wracasz. Już odpowiadałem, że ma.
2. "Symulacje można sobie w kompie"... "bez weryfikacji na drodzę nie wiele one nam dadzą". Jak rozumiem zakładasz, że tak to się właśnie dzieje. Np. biegli sądowi siedzą przed komputerem i nie weryfikują założeń w realu? Mylne założenie.

P.S. Mam wrażenie, że odchodzimy od meritum

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 10.03.2012 o 13:48
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 15:52   #49
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył ale na wykresie jest droga nie 40m a 26m.
26m w złych warunkach jest realne.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 17:30   #50
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Wojtek, nie zachęciłeś mnie do dyskusji na poziomie. Myśle że mnie nie znasz zbytnio A to mogło deko zmienić twój ton

Pan policjant pewnie ma prawo jazdy ale czy wymieniony biegły sądowy je ma..?

Nie wiesz o czym piszesz, nie kojarzysz nawet jak policjanci jeżdzą ubrani latem.

Wykres jest nierealny na co dzień.

Pozdrawiam
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowa XRV w końcu się pojawiła !!! JarekAT Inne tematy 21 12.01.2011 17:04
:D W końcu mam Królową Tymon Inne tematy 24 14.07.2010 13:50
W końcu jest moja...... Reinchardt Inne tematy 21 21.05.2008 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.