Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2021, 09:36   #21
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No to mi zrobiłeś i dobrze, i źle Dobrze, bo do Kalkuty wcale nie chciało mi się jechać, założyłem ze tam jest port i DHL, wiec można w miare tanio wysłać motocykl do Europy. Opcja z wysyłką samolotem z Katmandu wygląda znakomicie, czekam na wstępną wycenę. Tak do 2 tys. EUR może mieć to sens. Delhi dla mnie za daleko, musiałbym z Bhutanu 2 tys. km jechać, znając Indie to z 5 dni najmniej. No nic, mam o czym myśleć.
Czemu pisałeś, że Nepal rozczaruje? Wyobrażałem sobie, że z tych dróg pięknie widać Himalaje, powinno być tam zielono, w czym tkwi haczyk?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2021, 10:40   #22
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Bhutan to wiesz, że wiza kosztuje hm... ponad 200 dolarów. Za dzień... Wszystko tam jest wliczone, ale musisz tyle wydać. Lipiec i sierpień jest taniej, ale domyśl się dlaczego... Żeby wjechać do Bhutanu potrzebujesz agencji, która Ci to załatwi - np. tej https://www.bucketlistbhutan.com/, załatwią Ci równeiż permit na motocykl i będa Ci towarzyszyć podczas całej podróży. Bhutan jest inny niż wszystkie kraje i mam stamtąd fajne wspomnienia, ale nie jestem pewien czy chciałbym po raz drugi. A są takie miejsca, że i siódmy i dziewiąty raz jest super.
Nepal? W lecie będzie lało i niewiele widać. Chyba, że pojedziesz do Mustangu - Annapurna zatrzymuje deszcze i jest tam względnie sucho.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bałkański trip monkees Trochę dalej 2 21.01.2021 00:40
Trip master problem grohot Układ elektryczny i zapłonowy 11 23.03.2020 16:34
Trip II puszek Hardware 3 05.06.2017 06:22
Trip Master na - Włóczykij Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 1 20.05.2012 22:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.