Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.10.2015, 09:00   #181
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
twierdzi że sarny wcale się już nie boją ludzi czy warkotu maszyny.
To jest pół prawda. Dotyczy pracujących maszyn. W przypadku rekreacji sposób jazdy znacząco ulega zmianie. Piszecie o endurakach, crossach. A czy wiecie, że do lasu mają problem też wjeżdżać konni?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 09:07   #182
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 4 min 17 s
Domyślnie

Cóż, pewnie dlatego tak często je spotykam nawet na dystans 20-30 metrów.

Ludzie uprawiający jeździectwo mają oficjalne szlaki konne a w praktyce tam gdzie ja często jeżdżę poruszają się po całym lesie tak jak ja.

Ostatnio edytowane przez Songo : 20.10.2015 o 09:10
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 09:46   #183
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Dopóki poruszasz się na zasadzie przejazdu istniejącymi duktami, jest w miarę ok. To że sarna od razu nie ucieka, to nie sądź że stoi spokojnie i się patrzy. Musi Ona oszacować zagrożenie i podjąć właściwą decyzję. To nie jest całkowita obojętność. Mierzysz pewnie swoją miarą. Ja niestety widzę kilka scenariuszy, bo tego uczą napotykane problemy w pracy. A szacuje się podłóg tego najgorszego możliwego i określa się zakres dopuszczalnego błędu. A że nikt nie podjął na poważnie prób zmian, nikt nie zabiera się do tych zmian. Nikt nie lubi brać problemu na swoje barki. a tam gdzie zrobiono tory dla crossów, jest cała masa protestów od mieszkańców.

konni mają dokładnie ten sam problem z jazdą. Szlaków jest niewiele, nie połączone ze sobą a za jazdę drogami (nawet tymi legalnymi) są ścigani za niszczenie drogi...... bo wystarczy konika puścić w galop i zamiast drogi utwardzonej robi się powoli droga przekopana...

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 20.10.2015 o 09:49
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 10:14   #184
Kula
 
Kula's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Sadłuki
Posty: 19
Motocykl: Honda XR 400R
Galeria: Zdjęcia
Kula jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 21 min 18 s
Domyślnie

Pewnie, że konni mają problem, przecież konie rżą, ryją, srają prawie jak motocykl.

Adagiio pewnie wiesz o tym, że nie możesz jeździć po swoim lesie... bo to zabronione.

Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego nie można by wyznaczyć jakiegoś terenu do jazdy, określić zasady korzystania z danych ścieżek, dni w których byłoby to zabronione i po sprawie. No ale nie można, bo przecież znajdzie się czarna owca która będzie miała to w dupie i przez którą inni nie będą mogli jeździć. Tylko, że ta czarna owca będzie zawsze jeździć, nawet gdy będzie to zakazane, więc suma sumarum w dalszym ciągu zdarzą się miejsca przeorane przez crosowców, pomimo, że większość z nich nigdy do lasu nie wjechała.
__________________
Kula daje fula

https://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

Mój kanał

https://www.youtube.com/user/KulaXT/videos
Kula jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 10:23   #185
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Kula, ale powiedz. Komu na tym zależy, by wpuścić motocyklistów do lasu?
A przepis wyraźnie mówi kto może a kto nie. I ON JUŻ ISTNIEJE. Więc bez zmiany tego PRZEPISU, nikt nie wyznaczy tras w lesie ani nie pozwoli na palenie ognisk (całe grono turystów leśnych, chciałoby legalnie palić ognisko).

Zwróćcie uwagę, czego dotyczą Wasze życzenia. Nikt nie wyznaczy takich tras, bo nie może. Czyli nawet gdyby nadleśniczy bardzo chciał to nie może. Bo zakaz jest w Ustawie a nie na poziomie leśnictwa.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 20.10.2015 o 10:28
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 10:37   #186
Kula
 
Kula's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Sadłuki
Posty: 19
Motocykl: Honda XR 400R
Galeria: Zdjęcia
Kula jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 21 min 18 s
Domyślnie

Ja życzę sobie, żeby leśniczy, czy też strasz leśna nie brała mnie za dewastatora i truciciela tylko dlatego, że przejechałem przez las.
Pomimo, że mam swój las, to nie orzę go wzdłuż i wszerz, chodź oczywiście zdarzy się, że przez niego przejadę. Wiem, że wszystko zależy od tego kogo się spotka, tak jak napisałem wcześniej, wszędzie są czarne owca, po prostu trzeba być człowiekiem i tyle, w każdej sytuacji.
__________________
Kula daje fula

https://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

Mój kanał

https://www.youtube.com/user/KulaXT/videos
Kula jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 10:50   #187
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Strażnikowi płacą między innymi za to, by wymagał przestrzegania zapisów ustawy zasadniczej dla lasów. Zmieńcie ustawę, nie podejście strażnika.

Chyba że wolicie znów martwy przepis i widzimisię strażników. tego wpuszczę "bo mu dobrze z oczu patrzy" a "ten jest de...l" to nie wjedzie bo ...j. Będzie po polsku?
Po swoim prywatnym lesie jeżdżę spokojnie, kiedy chcę i czym chcę, jak każdy właściciel. Nie wiem skąd przeświadczenie, że po swoim nie wolno. Przecież ustawa wyraźnie wypisuje wyjątki od tego zakazu - a dotyczą tez całkiem dużej grupy ludzi, nie tylko leśników.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 11:05   #188
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 4 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Mierzysz pewnie swoją miarą. Ja niestety widzę kilka scenariuszy, bo tego uczą napotykane problemy w pracy. A szacuje się podłóg tego najgorszego możliwego i określa się zakres dopuszczalnego błędu.
A życie pokazuje że las ma się świetnie i mimo tych strasznych offroadowców raczej się odradza a nie marnieje.


Cytat:
Nikt nie lubi brać problemu na swoje barki. a tam gdzie zrobiono tory dla crossów, jest cała masa protestów od mieszkańców.
Cross a enduro to jednak trochę dwa inne światy.

Ludzie też protestują przeciwko lotnisku Okęcie chociaż dobrze wiedzieli gdzie się sprowadzają, przeciwko torowi w Poznaniu chociaż tor istnieje od bardzo dawna. Już zlikwidowali tor w Lublinie. Dla mnie nie jest to żaden argument bo niestety szarej Polskiej masie zawsze coś będzie przeszkadzać. Tak jak letnikom którzy przyjeżdżają na działkę i mają problem że sąsiad który mieszka od pokoleń w danym miejscu rżnie drewno w sobotę na sąsiedniej posesji Sytuacja autentyczna.
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 14:13   #189
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Las pokazuje się że radzi sobie świetnie, bo nie ma crossowców i enduro w lesie w liczbie znaczącej. Jest zakaz i wielu to hamuje. Gdzie jest rozryte znacząco, wcale sobie świetnie nie radzi. I nie ma znaczenia kto właśnie to rozrył. czy motocykl, koń czy firmy zajmujące się pozyskaniem drewna. tylko w tym ostatnim przypadku, każdy jest zgodny, że zaraz wchodza prace mające na celu przywrócenie zalesienia w tym miejscu/

Cross i enduro to różnica? Jaka, jeśli dla ustawy to jedno i w obecnej definicji ustawowej ani cross, ani enduro, ani inny pojazd posiadający silnik spalinowy nie może jeździć.
To ograniczenie też ma swe zalety. Szczególnie w okresie suchej jesieni i czasu zbierania grzybów.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 20.10.2015 o 14:17
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.10.2015, 14:25   #190
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 4 min 17 s
Domyślnie

Nie wiem czy zakaz tak wielu hamuje. Jednak sporo ludzi się tym interesuje. Chociaż ja też raczej wole żeby nic się nie zmieniało. Odpukać, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się mieć przykrego spotkania leśnika. Mało tego, jeden proponował mi pomoc z transportem motocykla gdy miałem awarie w lesie.

Ja myślę że jednak zwierzyna robi większą robotę niż ten przejazd.

Cytat:
Szczególnie w okresie suchej jesieni i czasu zbierania grzybów
Siatka w tłumiku daje radę.

Cytat:
każdy jest zgodny, że zaraz wchodza prace mające na celu przywrócenie zalesienia w tym miejscu/
Tylko po to żeby je później znów wyciąć.

Cytat:
Cross i enduro to różnica? Jaka, jeśli dla ustawy to jedno i w obecnej definicji ustawowej ani cross, ani enduro, ani inny pojazd posiadający silnik spalinowy nie może jeździć.
To ograniczenie też ma swe zalety. Szczególnie w okresie suchej jesieni i czasu zbierania grzybów.
Dla ustawy żadna, w naszym świecie ogromna. To całkiem inna bajka latanie po torze a podróż w nieznane czy sama specyfika terenu . Już nie wspominając o różnicach w samych motocyklach.

Ostatnio edytowane przez Songo : 20.10.2015 o 14:36
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 06:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 20:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 14:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 09:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.