Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.04.2021, 09:17   #21
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mój znajomy kilka lat bawił się taką oczyszczalnią, taką z trzcinami na końcu, sam zbudował , dbał, pielęgnował, ale gdy na wiosce pojawiła się kanalizacja to się do niej podłączył. Może to kwestia wieku, podobno przychodzi taki czas że coraz mniej się chce. No ale chyba niepotrzebnie to piszę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 09:43   #22
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 756
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 8 godz 9 min 0
Domyślnie

Ale dobrze, że pisać się jeszcze chce...
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 09:49   #23
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 54 min 3 s
Domyślnie

Jeśli się ma hajs to można się wszędzie podłączyć. Dla mnie priorytetem jest woda po oczyszczeniu, która w całości chce zużywać na ogródek. Biedny jestem i nie stać mnie na branie wody z sieci aby mieć zieloną trawę albo bulwy w ogrodku.

Po drugie kanaliza rośnie z roku na rok i trzeba codziennie na 7ma być w fabryce aby zarobić na te opłaty. Jakby nie te posrane certyfikaty, to hiper ekologiczne szambo mam do 10kpln
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 10:20   #24
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 13 min 53 s
Domyślnie

Szambo ekologiczne mam i tylko z napowietrzaniem bakterie tlenowe lepiej rozkładają z kominków śmierdzi jeśli jest źle zrobiona instalacja powinna być rura wyprowadzona do odpowietrzenia nad dach lub odpowietrzenie spięte w pierścień do doprowadzającej ścieki ale i tak musi być w domu kominek napowietrzający kanalizację na dachu żadnych automatów napowietrzających majac kompresor trzeba się liczyć co 3 lata z wymianą membrany bo pęknie oczyszczalnia biologiczna jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad żadnych acze kretów kiepow rozpuszczalników i młynków do zlewów bakterie nie przerobią surowych ziemniaków .glina i ił to słabe podłoże do rozsaczanie lepiej puścić do rowu jak jest u mnie jest natura 2000 i gmina w mojej wiosce zamontowala oczyszczalnie sotlarenz.
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 10:59   #25
raf
 
raf's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Za zielonymi górami, za lasami
Posty: 1,133
Motocykl: czarny, pomarańczowe ladaco
raf jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 6 dni 12 godz 47 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Raf,Czy trzeba na to pozwolenie?
A jak myślisz?
raf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 11:25   #26
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,369
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 56 min 47 s
Domyślnie

Ja tam burżuazyjnie / świadomie (proszę samodzielnie wybrać) siem podłoczył do kanałlizacji. Taki przymus w planie zagospodarowania.
Biologiczną miał brat. Nie mógł się nachwalić. Bakteryjki regularnie zdychały - ponoć domestos i środki do czyszczenia przypalonych tłuszczów im nie w smak. Leśne powietrze źle wpływało na kompresor napowietrzający, prąd w sieci wiejskiej nie spełniał kryteriów jakości wymaganych przez pompki....
Po za tym, pomny własnych radosnych doświadczeń z szambem, wywozem szamba, kosztami, raz nawet zamarzło

Kwestie jakości oczyszczenia wody pomijam świadomie.

zdrowia
__________________
keep it simple
strobus1 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 12:49   #27
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,084
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Gdyby Paweł miał wodę i ścieki w granicy działki lub na działce to nie byłoby tego zapytania.....
Ludziom nie dogodzisz....nie ma złotego środka w żadnym zagadnieniu....ludzie na siłę komplikują sobie czasami życie
Dla przykładu u mnie w Bełchatowie woda+ścieki to koszt ok 16,5pln za 1m3 wody !!! W Uszczynie na działce woda z sieci 2,7pln/m3 + budowa oczyszczalni, która w moim przypadku kosztowała za całość 12k. !!!! Ewentualna nadwyżka/nadprodukcja wody odprowadzona do rowu melioracyjnego tuż za działką - bez żadnych uzgodnień, na wydrę
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 13:14   #28
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 7 s
Domyślnie

Jak ma być ekologicznie to tylko szambo. Jak oczyszczalnia, to omijaj szerokim łukiem firmę Delfin. Walczę z ich produktem 5 lat. Podobno Kingaspan Biorock działa.
Fassi na ogródek to chyba z żadnej oczyszczalni lepiej nie lać.
Mygosia masz wiedzę/namiary na roślinki które lubią to co wypływa z oczyszczalni. Z mojej biologicznej wypływa różny produkt.
Podsumowując, doktoryzowałem się w temacie i drugi raz oczyszczalni bym chyba nie zrobił.
flisak jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 13:20   #29
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 54 min 3 s
Domyślnie

Producent zapewnia mi jakość wody do kąpieli wyLatującej z trzciny. Pisałem z ludźmi z foruma niemieckiego co to używają już 25 lat Wszystko git. Domestosy i inne chloru trzeba wywalić, można stosować kwasy i zasady w zamian. Poza tym Co roku gmina przychodzi po próbki i bada czy oczyszczalnia pracuje. Nie będę mieć żadnej pompy i innego wywietrznika. Gwarancja 30 lat na materiały.

W zeszłym roku zakazano podelwania ogródka bo nie było wody w studni gminnej. Dlatego nie chce nic rozsaczac tylko wszystko łapać. Chce też aby po kilku latach mi się to spłaciło. Biedny jestem, a dożywocia w banku nie podpisze.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2021, 13:27   #30
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

W Zabrzu podobnie, jestesmy na niechlubnym 3 (lub juz drugim) miejscu w PL pod wzgledem kosztow wody i sciekow. Cena odprowadzonych sciekow juz dawno przekroczyla i to DUZO cene dostarczonego metra szesc. wody. Zuzywajac wode tylko do codziennych czynnosci co fakture zastanawiam sie skad oni d k..y nedzy biora te kwoty. I jak to jest mozliwe zebysmy na tym zadupiu mieli wode drozsza niz w stolicy czy Wroclawiu.
Sasiad zdecydowal sie w zeszlym roku na szalony krok podlewania ogrodu woda wodociagowa, nie majac tzw podlicznika. Czyli wodociagi kasowaly gruby hajs za kazdy wylany metr wody LACZNIE z odprowadzeniem sciekow co nie mialo miejsca przy wodzie wylewanej do ogrodu. Widzialem faktury jakie dostal bo przyzedl sie pozalic.. no obled jakie kwoty tam byly powypisywane.

Miasto ogolnie ma rozbudowany system wodociagow i kanalizacji i jestesmy w punkcie kiedy dochodzi do paradoksu. Na dobrze "usieciowionych" dzialkach ludzie decyduja sie na niepodlaczanie do sieci kanalizacyjnej, zamiast tego wybieraja przydomowe oczyszczalnie biologiczne. Wygrywa prosty rachunek ekonomiczny, znajac zuzycie wody czteroosobowej rodziny i aktualnie kompletnie popieprzone stawki za odprowadzenie sciekow taka inwestycja szybko sie zwraca.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
oczyszczalnia , oczyszczalnia trzcinowa , szambo


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.