Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2021, 10:21   #401
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 godz 47 min 54 s
Domyślnie

Rurkę wrzucasz np. do kartonu z mlekiem i stamtąd sobie ciągnie, a wypuszcza tymi samymi dyszami co kawę. Mam w biurze 2 tego typu i tam się to sprawdza, bo w ciągu dnia zużywa się kilka kartonów. W domu moim zdaniem lepszy jest oddzielny pojemnik na mleko, który można łatwo zdjąć i schować do lodówki.
Mam od niespełna miesiąca Philipsa LatteGo. Córka wybierała, więc nie było dyskusji. Kawy robi bardzo dobre, smakują mi lepiej niż z biurowych Siemensów, choć o tamtych też ciężko złe słowo powiedzieć. A co do awaryjności Philipsa to czas pokaże, gdy coś klęknie, to zamelduję tutaj. Jak na razie wszystko na plus.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 11:06   #402
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 15 min 53 s
Domyślnie

do Nivony też możesz dokupić pojemnik na mleko - ale po co skoro z kartonu może zaciągać bezpośrednio - po zrobionej kawie z mlekiem ekspres przypomina Ci że masz włączyć płukanie spieniacza - więc nie musisz nic myć - naciskasz i się samo płucze - raz na tydzień tylko czyszczę i myję ekspres łącznie z zaparzaczem. Moim zdaniem w Nivonie jest o tyle dobrze rozwiązane , ze z zaparzacza resztki lecą na tackę z wodą więc wylewa się to dość często, a niektóre ekspresy nie mają zbiorczej tacki tylko osobną pod zaparzaczem i może się to skończyć tak
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 11:37   #403
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 32 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lolex Zobacz post
Philipsa LatteGo. Córka wybierała
Który model wybrała Ja kupiłem EP3241/50...przesłanki kompletnie irracjonalne jak dla mnie (nalewanie wody z przodu i system mleczny, który na YouTube wyglada na łatwy do czyszczenia ale to składkowy prezent dla teściowej wiec zbyt wiele osób mialo coś do powiedzenia osobiście bym tej marki nie wybrał.
Kolega ma model tej serii i podobno pianka na Cappuccino jest niezbyt obfita- jakaś kontra opinia do tego
Testy zrobię w weekend.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 11:52   #404
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak juz wspomniane rurke wkladasz do kartona a po kazdym uzyciu nalezy podstawic szklanke i wlaczyc czyszczenie, pojemnik na mleko wstawiasz do lodowki a przed wstawieniem sam sie czysci. W delongi jest wybor ilosci pianki, dostosowania poszczegolnych programow do swoich upodoban, sa 4 latwo zmienialne profile by kazdy z domownikow mial to co lubi najbardziej. Zaparzacz bardzo prosty w budowie i czyszczeniu. Ceny ewentualnych czesci zamiennych tanie. Rurka czy tez dedykowany latwo demontowalny pojemnik to wygoda na tym samym poziomie tyle ze estetyczniej wyglada pojemnik . Minus tego rozwiazania to w lodowce musi zajmowac dodatkowe miejsce w porownaniu do rurki.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 13:56   #405
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 35 min 33 s
Domyślnie

Przez przez ponad jedenaście lat używałem Saeco Odea. Niestety wyzionął ducha i sewisant polecił mi Nivonę. Mam od zeszłego roku ekspres Nivona 756 - od tej pory zrobił w sumie około 3300 kaw i działa nadal bardzo dobrze. Czyszczę regularnie, wsypuje kawę i cieszę się smakiem

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 16:12   #406
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 godz 47 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał artizet Zobacz post
który model wybrała
4341/50

Co do ilości pianki w kawach mlecznych, to mogę tylko porównać do Siemensów z biura - na "domyślnym" ustawieniu jest jej rzeczywiście nieco mniej, ale dla mnie akurat to na plus, bo nie lubię mleka z kawą, wolę odwrotnie. Oczywiście można to regulować, jest 5 stopni, info o ilości w ml. Wydaje mi się, że każdy bez problemu ustawi to pod siebie. Minusem (dla większych rodzin) jest ilość profilów, są tylko 2 stałe plus 1 gościa. Ustrojstwo do mleka łatwo wyczyścić/przepłukać.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 20:24   #407
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,081
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 54 min 13 s
Domyślnie

Mam Nivonę 767 od 8 marca 2016, a więc przedwczoraj był jubileusz.
Naprawiam sam. W zasadzie nie tyle naprawiam, co wymieniam gumki i niektóre elementy. Dwa razy ułamała się złączka zaparzacza i raz wymieniałem wszystkie gumki i zawór drenażowy z kółkiem napędowym. Wszystkie części zdobyłem na allegro. Do dziś zrobiła dla 6 osób 18232 kaw (głównie 90ml). Poszło 202 kg kawy i 2756 litrów wody (kawy, czyszczenia, płukania), nie licząc tej z kranu do cotygodniowego mycia zaparzacza..
Dzisiaj wybrałbym pewnie dwa razy droższą Jurę, ale Nivona nie chce się rozlecieć...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2021, 07:28   #408
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 865
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 24 min 0
Domyślnie

Wczoraj pojechałem kupić ale tak mi zamieszali już w głowie że sam nie mogłem się zdecydować.
Za duży wybór powinny być dwa na Półce jak za komuny😁

Ostateczny wybór rozegra się pomiędzy:

Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100

https://m.euro.com.pl/ekspresy-cisni...B&gclsrc=aw.ds

siemens-te651319rw,44931370385_7.jpg

A tym:

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

https://m.euro.com.pl/ekspresy-cisni...350-55-b.bhtml

delonghi-ecam-350-55-b,12859996998_7.jpg


Ktoś ma jakieś ostatnie rady?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Novy : 13.03.2021 o 09:13 Powód: Dodalem zdjęcia i nazwy
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2021, 11:14   #409
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

a macales? miałem de longhi i był strasznie plastikowo-trzeszczący. Pokrętło od spieniacza raz mi się w palcach rozlecial, sam ekspres psuł się chyba dwa razy w ciągu trzech czy czterech lat. To inny model był, tańszy z pewnością. sprawdziłbym jeszcze w sieci procedury czyszczące / odkamieniajace, potrafi irytować gdy są skomplikowane i przy ekspresie trzeba stać.

Co do systemu spieniania nie będę się wymądrzał, bo preferuję klasyczna kolbę z pokrętłem. Masz kontrolę nad temperatura oraz intensywnością spieniania a układ jest całkowicie niezawodny.

Jeśli pijesz 2-3 kawy w ciągu dnia to taki dzbanek mija się z celem, szczególnie jak chcesz sobie na szybko trochę macchiato zrobić. Bywa też, że płukanie rurki i systemu spieniania ciagnie sporo wody, co powoduje konieczność częstszych dolewek - kolbę natomiast przedmuchujesz przez sekundę, przecierasz szmatką i end of story.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2021, 12:00   #410
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 22 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Wczoraj pojechałem kupić ale tak mi zamieszali już w głowie że sam nie mogłem się zdecydować.
Za duży wybór powinny być dwa na Półce jak za komuny😁

Ostateczny wybór rozegra się pomiędzy:

Siemens TE651319RW EQ.6 plus s.100

https://m.euro.com.pl/ekspresy-cisni...B&gclsrc=aw.ds

Załącznik 105175

A tym:

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

https://m.euro.com.pl/ekspresy-cisni...350-55-b.bhtml

Załącznik 105176


Ktoś ma jakieś ostatnie rady?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tego DeLonghi równo 2 lata. W zasadzie jestem zadowolony. Jedyne zastrzeżenie to że mleko UHT wlane do tego pojemnika i przechowywane w lodówce po kilku dniach zaczyna się psuć. To samo mleko w otwartym kartonie w lodówce może stać znacznie dłużej. Podgrzewacz na górze to ściema, chyba że robisz 10 kaw pod rząd to wtedy ta blacha się nagrzeje. Jak masz jakieś pytania to śmiało.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.