Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2009, 11:30   #11
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Swoją drogą jak się badziew kupuje to potem tak jest.
W Larssonie są DWA rodzaje uszczelnień do lag.
Te larssonowe Atheny można sobie faktycznie wsadzić, natomiast są jeszcze NOK (Japonia) i te warto kupować bo to jest to na czym AT fabrycznie wychodzi. Nie są tanie, ale warte swojej ceny.
Ariete bardzo dobre są, tak samo jak All Balls, jednak ten drugi jest sprzedawany bez pasty.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2010, 20:04   #12
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Kupiłem te droższe Atheny. Są w opakowaniu Athena, mają napis Athena ale obok niego jest napis NOK. Montował je ktoś? Po jakim czasie rzygają olejem?


Zaznaczam, że tak nie powinno się robić, ale w pośpiechu przy składaniu zawieszenia zawsze wbijałem stare NOK (mam takie w lagach, BEZ napisu ATHENA) i nie ciekną do dziś. Mają u mnie 4 lata i 40kkm, nie wiem ile miały u poprzedniego właściciela. Oczekuję takiej jakości od tych NOK ATHENA. Przeliczę się ?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2010, 23:36   #13
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Raz dalem sie nabrac na Ateny Nakrecilem 1000km po pojezierzu Drawskim i wracajac do domu musialem już omijac dziury Nigdy wiecej tego shitu nie kupie.Same NOKI w sensie NOKI(bez athena) były nie do zajechania!!!! Teraz jak juz widze nazwe Athena(nawet z boku odrazu odkladam). Nie pamietam co teraz do siebie włożyłem ale jest świetne. Koszt wraz z pylowymi wachal sie ok 112zl. Podobnie jak Ariette dwuwargowe z dodatkowym smarem do montażu. Lepiej dac pare groszy wiecej i miec spokój niz potem co chwile rozkładać i składać lagi do kupy. Jak ściagne skarpete to dam znac cóż to jest.....
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 10:30   #14
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

wybaczcie, to juz nie z larsona a made by Honda, takie uszczelniacze z przeciwpylowymi to koszt 83 zl czy nie lepiej showy po prostu wsadzić ?
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 10:51   #15
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

tzn kupowalem je osobno. Olejaki plus potem dodatkowo pylowki, ale z jednej firmy. nie pamietam ile juz dokladnie za nie zaplacilem, ale koszt byl tak kolo stowki, moze sto z groszem. Ale nie żałuje tej kasy!! Nie lubie babrac sie w lagach co 1000km. Kumpel jak zalozyl Atheny do VFR-y to nie ujechal nawet 50km a olej mial duzo gestrzy....
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 11:54   #16
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Kupiłem te droższe Atheny. Są w opakowaniu Athena, mają napis Athena ale obok niego jest napis NOK. Montował je ktoś? Po jakim czasie rzygają olejem?
ja bym tak nie demonizował w Larssonie są dwie wersje mówimy o P40FORK455093 czyli ta droższa 70pln za same olejowe(2szt) są to NOK-i nie ma tragedii jak nie przesadzisz z ciśnieniem w lagach i nie będziesz skakał i siłowo pokonywał przeszkód .... [zmieniał olej systematycznie ] dadzą rade u mnie umarł na Podaskim ale to na moje życzenie spoko daje rade . uszczelniacz jest z gumy i też się starzeje nie mówimy już o wycieraniu 4 lata Wieczny , zresztą laga też się wyciera, ja POLECAM NIE MA TRAGEDII
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 13:07   #17
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Lejesz miód na serce moje zatroskane .

Kupiłem właśnie te P40FORK455093 i mnie zbił z tropu napis Athena.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 14:13   #18
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

jak wylejesz ten olej po 4 sezonach i zobaczysz panewki to proponuje znieczulacz , a z drugiej strony jak już lagi są podtarte mają jakieś zaciągi to nawet złoty uszczelniacz nie pomoże , w trasie na końcu świata to starym sposobem skrócenie sprężynki pomaga ale to już podchodzi pod CHAMSTWO TECHNICZNE ale pomaga
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 14:57   #19
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Chwilę . Płyn hamulcowy wymieniam co 6 miesięcy, olej w silniku co 8kkm, chłodzący co roku. W lagach mam śruby spustowe więc olej wymieniam co rok max . Dlatego wszędzie mam czysto itd. Uszczelniacze w zawieszeniu w życiu mi jeszcze nie pociekły. Wyjmowałem je kilka razy żeby w końcu obejrzeć tuleje ślizgowe, a potem do prostowania.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2010, 15:27   #20
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Daj znać jak ci się bedzie na nich śmigało. Ja z nich zrezygnowałem właśnie przez ten napis"Athena", bo też szukałem NOKów. A prawda jest taka że jak sie wpier.... w ostrą dziurę to olej i tak siknie. A lagi przy zmianie oleju jest dobrze rozebrać i solidnie umyć z tego błota, łącznie ze sprężynami. Najważniejsze jest to żeby olej się nie sączył....
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łożyska, uszczelniacze - zestawienie klanol Regularne czynności serwisowe 5 21.12.2012 07:39
Pierscionki, uszczelniacze Evvil Silnik, sprzęgło, skrzynia 18 12.09.2011 21:21
Uszczelniacze zaworowe Athena. wieczny Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 27.11.2009 17:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.