Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2009, 08:23   #41
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

akumularo zawsze będzie ciepły jak go ręką zamacasz, jak się ładuje to delikutaśnie się nagrzewa - takie som zasady chemii a jak żróki jasno świecą to tylko się cieszyć jak napięcie jest git to po co się martwić. zawsze jak zgasisz silnik żarówki przygasają a jak odpalisz to świecą jaśniej, podobnie jak włączysz kierunkowskazy

z tego co wiem, to aku się gotuje jak dostaje za duży prąd (stwierdziłem własnoręcznie :P). może to być spowodowne przez ładowanie prostownikiem samochodowym. trudno mi podać diagnozę nie znając dokładnie tematu i nie widząc instalacji. pomijam samą wadę fabryczną baterii, bo to też może wystąpić jeżeli jednak napięcie w instalacji jest w normie i szytkie te kurewskie kostki elektryczne (93.27% przyczyn awarii regulatora) są czyste to nic nie ma prawa się dziać. a jak pisałem aku zawsze się minimalnie rozgrzeje, zwłaszcza jak macasz zmarzniętą ręką. zbyt duże grzanie oznacza za duży prąd (A). Aku ładujemy prądem do 10% jego pojemności!!!

aaa.... jeszcze jedno! jak się aku zwarzy/zepsuje/odkręci klema/zesra w sensie ogólnym - to wtedy napięcie w instalacji się podnosi i żarówki mogą polecieć! sprawdzajcie stan dokręcenia klem przed dłuższą trasą!
__________________
:O

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 25.06.2012 o 08:44
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2009, 14:14   #42
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

Wczoraj robiłem motonga z uwalonym ładowaniem za duże napięcie około 17V przyczyną był przewód masy , łączący minus aku z obudowa silnika.
Po pomiarach rezystancja tegoz kabla byla bliska 7ohm co powodowalo wzrost napiecia ładowania. Klient wymienił wcześniej regulator i akumulator , a tak naprawde byla winna klema oczkowa za paredziesiąt groszy ktora sobie zgniła.

Pozdrawiam
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2009, 00:05   #43
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Po przeczytaniu wątku z palącymi się kostkami rzuciłem się do sprawdzania, konserwowania i przy okazji zajrzałem do akumulatora, który okazał się prawie suchy (moto jak dla mnie o dziwo paliło i świeciło bez problemów). Ubywanie elektrolitu obserwowałem już wcześniej, ale uzupełniałem go wodą. Zmierzyłem około 15 V przy niskich obrotach i pod 18 V przy 5000 obr. Kiedy założyłem zapasową używkę było na poziomie 13 V. W obydwu przypadkach w aku wesoło bulgotało. Czy te oznaki wskazują na padający regler, czy po prostu aku jest już do d … i przez to ładowanie tak fiksuje?
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 22:10   #44
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,314
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 16 min 50 s
Domyślnie

Wczoraj dwa razy zgasł mi tripmaster przy odpalaniu. Wieczorem rozrusznik nawet nie kręcił. Jeno przekaźnik rozrusznika radośnie terkotał. Dziś ledwie odpaliła ale zanim przejechałem kilka km, przestały działać kierunkowskazy.
Gdy sprawdziłem miernikiem to było ok 11.5V i NIE ŁADOWAŁO. niezależnie od obrotów napięcie było takie samo. Wrzuciłem używane ale SPRAWNE aku(12,7V). Na nim przejechałem ok 15km do domu. na światłach, grzanych manetkach. Aku wciąż miał około 12,7V. Na wolnych obrotach napięcie zaczęło rosnąć i w niecałą minutę skoczyło do 13.24V. Ki diabeł?

P.s. jedna żarówka w zegarach mi padła. Regulator gorący że jajka smażyć można.
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 22:21   #45
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

W jakim stanie wtyczka? Znajdź masę, może się od ramy odkręciła. Zerosiudemkofcy powiedzo dzie to.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2009, 23:20   #46
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Zerosiudemkofcy powiedzo dzie to.
po czym odpowiedzą sobie, że tutaj!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20091121066.jpg (938.0 KB, 8 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez JuIo : 30.12.2009 o 23:22
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2009, 00:49   #47
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

w siódemce jest pod zbiornikiem blisko jego mocowania tam gdzie się przykręca
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
regulator napięcia vinc18 Układ elektryczny i zapłonowy 36 05.11.2022 08:20
Regulator Napięcia Jaki?? darkier Układ elektryczny i zapłonowy 46 17.10.2022 13:04
Regulator napięcia fh014aa wolly Układ elektryczny i zapłonowy 2 19.07.2011 10:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.