Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2016, 00:32   #1
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie Kazachstan-Kirgistan; trochę info mi potrzeba :).

Czołem .
Panie i Panowie. Sprawa jest taka. Wespół z jedenastoma ponadczterdziestolatkami wymyśliliśmy sobie wyjazd do Kazachstanu i Kirgistanu.
Wyjazd niemotocyklowy. Będziemy latali, korzystali z marszrutek. Ale jest trochę wątpliwości i obaw.
1. Chcemy w jeden dzień dostać się z Ałmaty do Kanionu Charyn, obejrzeć go, i przez przejście Kegen (Karkara) dostać się do Karakol. Czy jest to możliwe? Słyszałem, że to przejście zamykane jest o zmroku. Wyjazd koniec sierpnia. Zupełnie nie wiem, o której tam się możemy spodziewać tego zmroku.
2. Co naprawdę warto zwiedzić/zobaczyć, będąc już przy Yssyk-Kol? Tam mamy dwa dni zaplanowane.
3. W sumie punkt najistotniejszy!! Bezpieczeństwo. Żony kilku naszych kolegów robią straszny raban o ten wyjazd. No cóż, to chyba ten wiek, że nie będzie im się chciało szukać nowych chłopów . A tak poważnie.... Bywacie tam, jeździ Was w tamte rejony wielu. Będą bić, rabować, (gwałtów nie biorę pod uwagę), czy raczej spokojnie i bez nerw? Też jestem lekko pos....any, ale jak się powiedziało A, to trzeba i B wymówić....
Liczę na Wasze doświadczenia i ewentualne wskazóweczki .
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez BartekJ : 26.07.2016 o 00:36
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2016, 07:18   #2
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 38 min 38 s
Domyślnie

W trąbę mozesz dostać i na swojej ulicy a prawdopodobieństwo, zw dostaniesz w nią nad Issykiem jest zdecydowanie mniejsze niz we własnym miescie. Mie Issyk nie urzekł, zwłaszcza od północnej strony. Taki kirgiski Baltyk wraz z Władkiem i Międzyzdrojami. No nie, właściwie to urzekające są brzegi Zielem umajone..
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2016, 08:25   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 12 min 32 s
Domyślnie

1. Bez problemu do zrobienia ale należy ruszyć się z rana. Dojazd po stronie kazachskiej częściowo szutrowy a po kirgiskiej też z 20-30 km szutru Nie wiem czy to przejście jest zamykane po zmroku ale nie zauważyłem żadnych informacji coby miało tak być a przekraczałem ciut ponad miesiąc temu. Przejście lajtowe, ekipa po obu stronach mocno luźna. Szybko i sprawnie.
2. Issyk Kul jest ogromne. 2 dni to trochę mało. Najciekawszy byłby objazd jeziora wokół.
3. Spokojnie i bez nerw. Ja bym sobie życzył coby u nas tak było.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2016, 10:36   #4
MacGyver
 
MacGyver's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Dubai
Posty: 71
Motocykl: RD07a
Przebieg: 104k
MacGyver jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 49 min 15 s
Domyślnie

we wrzesniu zeszlego roku ogarnelismy 9 dniowy objazd po kirgistanie

wypozyczylismy auto w Bishkeku I pojechalismy na objazd.

teraz info w skrocie

1 spanie na dziko nie stanowi problemu (o hotele mnie nie pytajcie)
2 zadnego problem z bezpieczenstwem - ludzie przyjazni
3 srednia predkosc jaka trzeba przyjac przy planiwaniu wycieczki to 40 km /h
4 wiele drog oznaczonych na google maps jako zolte sa jedynie sciezkami przez step
5 najpopularniejsze auto terenowe to czerwone audi 100 rocznik z przed 1990 :P

to tyle co przychodzi mi na razie na mysl
MacGyver jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2016, 21:03   #5
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Bezpiecznie, absolutnie - to nie Bawaria.
Nad Issykiem polecam południowy brzeg, na północy nie ma po co... Do zobaczenia: Jety Oguz i gorące źródła, droga na południe do Barskoon, plaże w okolicy Tamgi, wąwóz Skazka, słone jezioro.
Nie wiem jak jest czynne przejście, w sensie do której. Kiedyś przekraczałem je po 22.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2016, 21:23   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 12 min 32 s
Domyślnie

Przy okazji Sambor to nie wy lecieliście 28 czerwca drogą z Murgabu w kierunku Chorogu 2 Afry i 2 jeszcze inne motki?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2016, 13:49   #7
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Kurde no normalnie dzięki Wam za ratowanie wyprawy . Bo już się kilku łamało, co robić.
W związku z tym mam jeszcze zapytanko, co robić z kasą? Tzn. mieć ze sobą tenge, i somy, i rozliczać się za cośtamcośtam w ichniejszej walucie, czy dolary tylko? Jakaś lokalna kasa na pewno będzie potrzebna, ale z kierownikami marszrutek co jest preferowane?
Podobno jest potrzeba deklarowania na granicy, ile się wwozi do kraju - prawda li to?
Jeszcze kwestia, ile np kosztuje pokój, albo jakieś miejsce noclegowe - coby nie dać się orżnąć? Ewentualnie wypożyczenie auta.
Uchchch..sporo tych znaków zapytania. Jednak jadąc na własnym moto miałbym mniej zagwozdek....ale to może następnym razem .
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2016, 14:09   #8
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Przy okazji Sambor to nie wy lecieliście 28 czerwca drogą z Murgabu w kierunku Chorogu 2 Afry i 2 jeszcze inne motki?
Nie, śmigałem wtedy na lekkich po Kirgistanie i spotkaliśmy sie z ekipa Padre.
W Murgabie byłem z dużymi beemkami, ale to później...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2016, 14:45   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 12 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BartekJ Zobacz post
Kurde no normalnie dzięki Wam za ratowanie wyprawy . Bo już się kilku łamało, co robić.
W związku z tym mam jeszcze zapytanko, co robić z kasą? Tzn. mieć ze sobą tenge, i somy, i rozliczać się za cośtamcośtam w ichniejszej walucie, czy dolary tylko? Jakaś lokalna kasa na pewno będzie potrzebna, ale z kierownikami marszrutek co jest preferowane?
Podobno jest potrzeba deklarowania na granicy, ile się wwozi do kraju - prawda li to?
Jeszcze kwestia, ile np kosztuje pokój, albo jakieś miejsce noclegowe - coby nie dać się orżnąć? Ewentualnie wypożyczenie auta.
Uchchch..sporo tych znaków zapytania. Jednak jadąc na własnym moto miałbym mniej zagwozdek....ale to może następnym razem .
Bierz Pan dolary i raczej w dużych nominałach bo w zależności od prowincji mogą stosować inny (gorszy) kurs na małe nominały.Mnie się nie zdarzyło ale raz gościu nie chciał wymienić 50$ tylko 100$ więc coś w tym jest.
Ewentualnie nie bierz kasy lub niewiele bo w miastach są bankomaty.
Kazachowie nie chcieli przyjąć zapłaty w dolcach. Raz gość na stacji paliw mi wymienił na tenge po kursie, który sam mu podałem bo nie wiedział po ile.
Na żadnej granicy nie deklarowałem kasy ale wpis był potrzebny jak masz powyżej 1500$. Tyle nie miałem a nawet gdyby to i tak nikt tego nie weryfikuje.
Za hotel w Kirgistanie zapłaciliśmy 3000 som. Ogromny 3 osobowy apartament z łazienką, klimą i śniadaniem. Można było taniej.Na nasze to jakieś 180 pln czyli 60 pln na łeb. Za hotele stawka była ok 10-15$ od głowy. Nocleg w jurcie z kolacją i śniadaniem ok 10$ na głowę.
Wynajem auta to około 40-80$ za dzień (w zależności od typu pojazdu ale jak macie się szwędać w terenie to lepiej brać terenówkę więc stawka z tych wyższych będzie).
Jak planujecie marszrutki to będzie z pewnością taniej ale tutaj będziecie mieć ograniczenia. Jeśli planujecie jeździć gdzie wam się umyśli to lepiej wynająć busa z driverem i latać gdzie wam pasuje. Ewentualnie gdzieś mam namiary na gości którzy robią objazd po najciekawszych miejscach, załatwiają noclegi, lokalne atrakcje, wizy do Tadżyków itp. Jak jesteś zainteresowany to pisz na wyszperam namiary. Fajne ludziska ale tu już koszty będą wyższe z tym że masz wszystko ogarnięte (jak kto lubi).
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2016, 09:51   #10
MacGyver
 
MacGyver's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Dubai
Posty: 71
Motocykl: RD07a
Przebieg: 104k
MacGyver jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 12 godz 49 min 15 s
Domyślnie

Jesli potrzebne Ci Auto w Kirgistanie skontaktuj sie z Danem +996775581099 rozmawia po Rosyjsku I Angielsku.

Co do waluty to w wiekszych miastach (calych 2 ) sa bankomaty I to z nich wyciagalismy lokalna gotowke.
MacGyver jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzeba Pomoc Prawna PRZEMOKAMILKA Inne tematy 15 17.09.2013 20:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.