Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.07.2021, 00:08   #141
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Wymodlę pogodę i pojedziemy jak dobry PamBuk pozwoli.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 10:59   #142
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 31 min 50 s
Domyślnie

Kurde RD04 na moje potrzeby ciężkawe. Rozglądałem się za XT 600 albo DR 650 albo coś w te kolory. Nie chce się pozbyć RD04 ale na więcej niż jeden motek na chwilę obecną nie mogę se pozwolić.
Mega mi podszedł KTM 640 ADV ( zdrówka Mikelos bo to ten od Ciebie).
Potem uznałem że szukam miodu w du..e i że RD04 jest super tylko moje umiejętności są goooowniane. A teraz to już w ogóle szukam 4x4.
Chyba potrzebuje pomocy specjalisty od głowy.
yyy odnoszę wrażenie ze ten post nic nie wniósł do tematu ale Twój XT Matjasie mega mi się podoba i znów myślę że to może jednak dobry kierunek.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 12:05   #143
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Szukanie miodu w doopie to nasz ulubiony sport odnoszę wrażenie

Wiem natomiast, że do takiego jeżdżenia po Dolnym Ślasku jak lubię /50/50/ absolutnie nie chcę motocykla powyżej 150kg zatankowanego. Cokolwiek w typie RD03/04/07, Transalp odpada. Jeżdżę 99% sam, wjeżdżam czasami w jakieś dziwne miejsca i muszę mieć możliwość się wykaraskać sam z jakiejś dupy gdybym się gdzieś wypieprzył kołami do góry.

Miałem dwa LC4Adv ten na WP50 i ten po lifcie na HFlow. Wolałem ten wcześniejszy ale tak czy siak to są myśliwce przechwytujące przy XT600.
Za to XTek ma ten spokój którego w KTM nie ma i nigdy nie będzie. Pracuje niemal bez wibracji /ma dobre wibracje - tak to nazwę/, pali tyle co KTM, i po prostu jedzie. Bywałem XT w paru takich miejscach gdzie naprawdę musiałem kombinować aby piąć się od górę i zapewniam, że nikomu nie byłoby tam lekko zwłaszcza na dualowej gumie, ale przez ten swój dól wyjechała pięknie na dwójce tuż tuż tuż tuż... powyżej wolnych obrotów.

Jak Ci chodzi po łbie takie coś to musisz się przejechać. Albo polubisz albo znienawidzisz. U mnie najmniej zastrzeżeń mam do silnika akurat. Chyba nie pasuje mi jak bardzo do przodu są podnóżki i to psuje całą ergonomię moim zdaniem.

I jeszcze jedno - jest to naprawdę Szwenduro - mam nieco wolniejsze przełożenie dzięki czemu nawet w dość trudnych miejscach ogarniam na dwójce, ale na szosie komfort dla silnika to jest 82-85kmhGPS. Jeśli lubisz jeździć szybciej i musisz cisnąć stówką to również odradzam. Oczywiście z tych 85kmh na piątce do wyprzedzania zabiera się jak na singla 600 przystało - nie ma z tym problemu, zwłaszcza na pusto. 82-85kmh zrobiliśmy całą Finlandię - 3600km. można.

Do kręcenia łbem na boki - motocykl idealny. Trochę brakuje chłodzenia cieczą ale nigdy nie weszło powyżej 115stopni. Czyli chyba taki normal dla powietrzaka. Jak zostanie, planuję założyć chłodnicę oleju o ile będzie gdzie sensownie wrzucić termostat. Na chłodnice miejsce mam idealne i bezpieczne między baniakiem Acerbisa a ramą.

Tyle ode mnie. Niezmiennie zapraszam.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 12:08   #144
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Matjas ale z jakiego powodu jak się chce lecieć stówką to odradzasz. W takim DR to przelotowa właśnie kole 100 mi pasi bo 85 to ni 4 ni 5 na standard przełożeniach. XT przy 100 się męczy już ? Czy jak?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 12:16   #145
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

napisałem przecież że mam nieco wolniejsze przełożenie. do tego z tego co pamiętam DR650 ma zajebiście długą skrzynię i na tej piątce można ujechać pewnie 100kmh.
na koniec mój komfort podróżowania taki golasem kończy się na MAX90. powyżej nie mam zamiaru trzymać się kiery po to żeby jechać zamiast po prostu siedzieć.

może też to mój łeb - DR350 też jeździłem MAX licznikowe 90. kiedyś ją przegoniłem do 110 tak aby zobaczyć jak to jest ale w jeżdżeniu dla przyjemności przez dzień cały te licznikowe 90 jest idealne a nawet ciut ciut za szybko.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 16:09   #146
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 31 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jeżdżę 99% sam, wjeżdżam czasami w jakieś dziwne miejsca i muszę mieć możliwość się wykaraskać sam z jakiejś dupy gdybym się gdzieś wypieprzył kołami do góry.
Ooo to dokładnie.
Puki co dalekie wyprawy odpadają i mam kilka godzin w miesiącu że mogę wyskoczyć na chwilkę wiec tak się turlam i zwiedzam okoliczne dróżki. I właśnie 98%sam głównie na taś tasiu.
Wskazówka prędkościomierza Afryki nie była w okolicy 100km/h już bardzo dawno ale za to kilka dróżek odpuściłem bo się obsr..em że sam nie wyjadę.
Kusisz Panie Matjasie na tego singla.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2021, 18:28   #147
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To jest przekaz podpajęczynówkowy
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2021, 19:43   #148
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 428
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 43 min 23 s
Domyślnie

Hejka co potrafią XT 600 pokazują na YT chłopaki z enduroszubienic .
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 09:25   #149
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Matjasku, a co z goldasem? Jeździsz tym jeszcze?
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 11:26   #150
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Golda pojechała już sporo czasu temu do nowego domu - na szczęście udało się sprzedać w miarę rozsądnej kwocie.
Jak dla mnie był to typowy motocykl do mienia. Była cegła K1100LT, był GL1200 i zdecydowanie wyleczyłem się ostatecznie z rozmiaru KingSize.

Teraz kończę leasing NCka i dopiero mam zagwozdkę co dalej. Z jednej strony lubię ten motocykl a z drugiej za rzadko jeżdżę gdzieś dalej po Europie /i nie ciągnie mnie/ aby trzymać coś tak typowo asfaltowego.

Zaczyna się powoli kluć we mnie myśl aby sprzedać NC, XT dołożyć troszkę grosza i może przesiąść się na Huskę 701 plus trial. To byłby scenariusz na tą chwilę idealny.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[wycięte z exc matjasa] Ogrzewanie webasto garażu CzarnyEZG Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 28 15.11.2021 22:55
ST1100 czyli jak wkur...ić Matjasa :) szynszyll Inne - dyskusja ogólna 50 06.07.2017 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.