Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.08.2010, 13:32   #11
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

BLOB ni ma Ci wody we Wroclawiu...
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 18:21   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BLOB Zobacz post
A ja mam pytanie a nawet dwa
1. Czy w twojej XL-ce jest chłodnica oleju pod lampami.
2. Czy woda się spaliła i niema czym umyć motóra
hej chopaki

nie mam oryginalnie chłodnicy /jeszcze / i tak jak motormaniak pisał nie były one zakładane. zajebiaszcza chłodnica jest bodaj w XR400 w wersji na stany - taka podkowa obejmująca główkę ramy.
ja mam już przygotowaną do wpięcia w sposób opisany przez motormaniaka chłodnicę z jakiegoś piaggio /rozmiarowo jest idealna właśnie w miejsce pod reflektory/ tylko w międzyczasie okazało się, że stałem się właścicielem przedniej zawiechy USD od KTM520 i nie będę dwa razy robił mocowania do półek. jak już będę szczepił tę zawiechę to od razu z chłodnicą.
niesie do za sobą sporo problemów do rozwiązania bo XL ma tylko w obiegu 2l oleju i jest że tak powiem kurewsko niestabilna temperaturowo. za przykład podam jazdę po lesie gdzie na termormetrze jest zawsze około w normalnej jeździe 100stC. NO I wpadamy w trzy jebitne kałuże ale takie, że mają swobodnie z 15m i ok 20cm głebokości - wtedy temp oleju spada spokojnie do 50stC i to nagle. przydałby się większy zbiornik oleju i termostat /Mocal na ten przykład robi świetne termostaty olejowe/ . tak moim zdaniem... i właśnie termostatu dotyczą moje wątpliwości.
dodatkowo nie wiem czy tak będzie /i tu Motormaniaku kochany rozwiej moje wątpliwości jeśli już miałeś XL z chłodnicą/ ale boję się, że jednak trochę inne są przekroje chłodnicy niż tego co było do tej pory i zastanawiam się, czy nie będzie za dużo oleju w silniku. oczywiście można to łatwo sprawdzić ale wolałbym nie mieć tego problemu. myślę, że jeśli jest pompa to da ona sobie radę opróżnic karter tak jak trzeba.
no a`le... to nie o chłodnicy wątek.

co do się bania o te rurki... XLa to nie WR250 i nie latam tym w powietrzu ale już trochę w różnych miejscach byłem i nic naprawdę się z tym nie działo. ogólnie to jest tak jak pisałem - rurka w zasadzie jest schowana w zagłębieniu zbiornika i jeśli coś się jej tam stanie to znaczyć będzie, że są również inne poważne problemy oby tylko natury technicznej. no takie mam do tego podejście.
na koniec - to nie ja jestem wynalazcą ino tak se zrobiłem jak pisałem w otwierającym wątek poście

Bandidos - ratuje Cię tylko w takiej sytuacji czujnik zamiast bagnetu lub korka spustowego i odczyt w kokpiciu, ale powiem szczerze, że IMHO to sztuka dla sztuki. AT jest tak zimnokrwistym motocyklem jak wszystkie VT /nawet VT500E, które miałem ongiś/, że mierzenie temperatury oleju ma walory czysto poznawcze.
W XL to bywa sprawa bycia i odbycia - tylko 2l krwi i tylko chłodzenie wiatrem. Ten silnik ma naprawdę bardzo ciężkie warunki pracy a mimo wieku nie jest to jakiś wielki muł bo ma nominalnie 46KM.

zdrówka
matjas

p.s. co do mycia... ostatnio zrobiłem 300km tam i z powrotem do Wałbrzycha /80km w jedną mańkę/ z czego spokojnie połowa była nie po ancfalcie i to są efekty. no i jakoś jeszcze nie dotarłem na myjnię... a że nie umyta... wiecie jakie oczy ludzie we wro robią jak widzą błoto na motocyklu na takim Placu Solnym na przykład? aż się nie chce myć
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 26.08.2010 o 18:38
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 19:30   #13
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Wiedziałem że widziałem bo problemy takie miałem ze swoją
Masz tu takie coś, jak to sobie inni życie komplikują.
http://www.4strokes.com/forums/topic...02&whichpage=1
http://www.xrv.org.uk/forums/xl/4218...ooler-mod.html
musiałbym kopać sporo czasu ale znalazłem taki system który kosztował ok 250 zeta z gratów z szabru.
Widziałem też dodatkowe pompy do oliwy. Ach co to były za czasy jak sie cewki gotowało 2 razy w sezonie.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 26.08.2010 o 19:38
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 19:36   #14
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Nie wiem czy bardziej podoba mi się pomysł czy Matiasowe nietuzinkowe pióro
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 21:31   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAFWRO Zobacz post
Nie wiem czy bardziej podoba mi się pomysł czy Matiasowe nietuzinkowe pióro
moja Żona tez lubi moje nietuzinkowe pióro yhyhyhy a tak serio to dziękuję, ale leży u mnie niestety interpunkcja jak cholera, że tak powiem.

BLOB: dziękuwa za linki ale ja to jestem skutecznie kopiący po necie - właśnie o tych chłodnicach pisałem powyżej. niestety nikt tam nie adoptował termostatu ale ja chyba się do tego jednak posunę. CHYBA.
moja chłodnica kosztowała 100PLN do tego przewody teflonowe giętkie w oplocie stalowym z odpowiednimi okuciami zarobione na części oryginalnej instalacji z jakiejś zezłomowanej XL kosciły jakieś 270PLN. szkoda mi z tego rezygnować więc najpierw sprawdzę jak będzie BEZ termostatu. jak będzie wciąż za zimno to przeniosę chłodnicę na sztywno z półki dolnej, gdzie chodzi razem z lagami, na podciąg ramy, tak jak jest w DR na przykład i dorzucę termo Mocala. Jak się poszuka to się znajdzie za stówkę. To niestety nietania przeróbka ale jak pisałem - ten piec nie ma łatwego życia a i tak jest niebywale trwały /zwłaszcza dół/.

zdrowia
matjas

p.s. BLOB - jakie miałeś problemy z cewkami? u mnie moto przerywa w ulewie i po myjce /RafWro widział jak cierpiałem razem a nią w deszczu i tych gębokaśnych wielkich kałużach/. narazie wymieniłem fajkę bo była spękana a wiadomo, że to służy przebiciom. jeśli to nie pomoże to wtedy chyba faktycznie to gotowanie... używałeś parafiny jeśli piszesz serio?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 26.08.2010 o 21:36
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 22:51   #16
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Dzieki Matjas...
Mam zamoncony w korku termomierz, a tu widze takie cudo u Ciebie w idealnym miejscu, wiec osmielilem sie zapytac...
Zdrow
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 23:12   #17
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał banditos3 Zobacz post
Dzieki Matjas...
Mam zamoncony w korku termomierz, a tu widze takie cudo u Ciebie w idealnym miejscu, wiec osmielilem sie zapytac...
Zdrow
musisz zamienić AT na XL600 i też będziesz miał taki
za swoją AT możesz nawet ze trzy takie XL nabyć. jedna na parzyste dni, druga na nieparzyste, trzecia na niedziele i jako cafe racer

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2010, 23:39   #18
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Afryki nie zamienie ale XL moze bym sobie pierdalnal
Podoba mnie sie ten sprzecior... ale pewnie troche wazy co?
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2010, 07:16   #19
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Moje objawy nie miały nic wspólnego z wodą.
Jak moto dostało w dupe i cewki padły to albo 0 kontakt albo kontakt po wystygnięciu motocykla. Prawdopodobnie oliwa zalewała cewkę jak olej miał minimalną gęstość i odmawiał posłuszeństwa, Iskra zanikała a potem się pojawiała i to tylko na jakiś nieokreślony czas.
Dwa razy przezwajałem cewkę zapłonową raz w digitehu a raz pod warszawą z wawy jestem zadowolony bo jeździ do tej pory a po digiśmigi jebła po 50 motogodzinach. Pradwdopodobnnie z powodu h....ej izolacji cewki albo załamanego drucika podczas nawijania.
Jakby się nie dało cewek dać poza oliwą co rozwiązało by problemy do 0.
Wszystkie działania jakie poczynisz z cewkami jak są poadnięte spełzną na niczym.
Jak się coś u mnie jebało to sprawdzałem iskrę na zimnym i gorącym jak na ciepłym mniejsza to shit masz problem. A ta cewka to ponoć się wali właśnie przy braku ciągłości odprowadzania mocy fajka kabel do cewki oraz kabel masowy przy wyjści ze statora.
Sprawdź po primoduetricoquadroćmente czy jest moc na wyjściu z statora.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 27.08.2010 o 07:34
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2010, 07:53   #20
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Bllob: moja odpala super i jest z nią OK na zimno i na gorąco. jak pisałem - pewnie winna była spękana z lekka fajka. oryginalnie była w takiej metalowej osłonie i nie było widać co się tam dzieje. ale rozebrałem biedactfo a tam same ryski... miałem kiedyś coś takiego /jedną ryskę/ w FT500 /silnik XL500/ i za nic nie chciała jeździć w deszczu. dopiero dokładna inspekcja fajki i jej wymiana wyleczyła problem.

Bandidos: Ja się koniecznie uparłem na XL600LM 'normalne' XL600R waży tylko 134kg na sucho i bierze jakieś 12l wachy jak się nie mylę. Moto miało być tanie bo żonie musiałem kupić ałto jak wracała do pracy po macierzyńskim więc się przyczaiłem i strzeliłem LMa na ebay.de za 950EUR. Miała nowe TKC i nowe aku.
Nie była wszak idealna i wciąż nie jest bo nigdy nie mam tyle czasu żeby pogrzebać NARAZ przy wszystkim a moto ma bez mała 25lat.
Włożyłem jakieś 1500PLN do tej pory w czym zawiera się wymiana tłoka /Wossner/, komplet uszczelnień góry silnika, łożyska główki ramy /poleciały po 2500km w tym sporo terenu/. Oczywiście robocizna jest moja.
Jeśli nie masz parcia na tą rzadką wersję można XL600R kupić spokojnie i za 700EUR w niezłym stanie a Tobie większy zbiornik nienada bo masz AT.
Ogólnie po latach okazało się, że jestem jednak jednocylyldrowy i single to jest to co kręci mnie najbardziej. Pojeździłem nawet ostatnio RD07a dla ciekawości jakieś 40km ale zdecydowanie byłem rozczarowany. Tu mam naprawdę potężny dół i reakcja na otwarcie przepustnicy jest zupełnie nieporównywalna. Nie chodzi mi o kopa bo to przecież nie R1 ale sposób oddawania mocy jest dla mnie zdecydowanie lepszy. Na singlu FT500 zdecydowanie najwięcej się nauczyłem jak sobie przypomnę. Do tego znienawidzone wibracje... A ja je lubię. Ta mgiełka w lusterkach i mrowienie w dupsko. No ale to trzeba lubić.
Są i wady bo nie ma żadnej osłony przed wiatrem i deszczem i chłodem. Ale jeżdzę z reguły bardzo przepisowe 90km/h a wtedy tak nie pizga. To jest optimum i mam jakieś 3,5rpm. Bardzo ładnie gada wtedy. Ale nie mam turbulencji i mogę powiedzieć, że jest znacznie lepiej niż na mojej starej AT gdzie miałem turystyczną MRA i łbem rzucało na boki.
Teraz szukam XL600R najlepiej z importu i najlepiej bez papierów. Oczywiście w niezłym stanie. Zdecydowanie dłużej zamierzam zagościć na przystanku pt. honda XL600 bo to wspaniały i tani motocykl.
W planie mam zrobienie motocykla na bazie XL600R z wykorzystaniem zawiechy z KTMa, która pójdzie chwilowo do LMa, a jak już będzie 'R' to LM wróci do oryginału drogą restauracji bo to już jest klasyk i troszkę szkoda mi jej na krzaki...


zdrowia
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 27.08.2010 o 07:58
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.