Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2010, 20:56   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Historia jednej kanapy

Hej!

Urlop zbliżał się w tym roku wielkimi krokami. Widziałem już kątem oka pęczniejące torby i walizy a uszyma wyobraźni słyszałem już swoje jęki znosząc to wszystko do auta... W sumie to cieszyłem się na te dwa tygodnie względnej laby ale ... byłem załamany, że bez motocykla. Chciałem mieć ze sobą choć jakąś jego cząstkę bliską memu sercu...
Chyba coś nie do końca mi się udało bo padło na kanapę
Kanapa w mojej XL600LM od początku nie pasowała mię do wizerunku motocykla idealnego jakim bez wątpienia stanie się moja babcia XLka
Co do miękkości była w zasadzie OK ale miała potężny łęk przed bakiem, który uniemożliwiał mi zajęcie dowolnej pozycji na siedzeniu i powodował, że koniec końców zawsze kończyłem siedząc w pozycji jajotłucznej. dodatkowo jak dla mnie była dość szeroka i piła mnie na dłuższą metę w uda.
Sytuację pogorszył znacznie fakt iż zakupiłem risery kierownicy 30mm, żeby jeździło się wygodniej na stojaka. ww. łęk w połączeniu z tymi 'riserami' spowodował, że zacząłem się czuć jak Pan Fonda na jakimś apehangerze... Normalnie czoper na TKC80.
Postanowiłem to zmienić.
Zakupiłem na urlop 1mkw mikrogumy 5mm, puszkę kleju kontaktowego Pattex /Może być poczciwy Butapren ale nie mieli puszek 1kg/, tarczę z płatków papieru ściernego 120 na gumówkę, dermę 1,5mm czarną na dachy kabrioletów oraz ... hm... gumową wykładzinę podłogową z autobusu. to chyba wszystko. acha... zabrałem jeszcze maszynę do szycia. przy okazji uszyłem latawiec. ale nie było wiatru. k..a tylko padało.
robota odbywała się na raty, w międzyczasie donosiłem sobie piwko, padał deszcz, niestety sformatował mi się zupełnie telefon więc nie mam kompletnej dokumentacji fotograficznej ale ... jest 'przed' i 'po' i trochę 'w trakcie' i chyba nieźle widać o co chodzi.


fota 1: tu hądzina jeszcze z oryginalną kanapą i w pięknych okolicznościach gór wałbrzyskich;

fota 2,3: a tu kanapa w trakcie oklejania kolejnymi warstwami mikrogumy /spienionej gumy/ już po oszlifowaniu gumówką z papierem 120. ścieniowałem również boki. i to sporo;

fota 4: a tu już efekt końcowy. jak dla mnie wygląda i pasuje mi super.
jestem ogólnie chuderlak i mam wąską dópę a co za tym idzie wąską miednicę i taka wąska niepijąca w uda kanapa jest dla mnie bardzo OK.
pamiętam swój egzęplarz od Mariomoto i to nie było to. bardzo nie. Powrót do oryginału był dla mnie jak zbawienie.

tak więc... odrobina samegozaparcia i spokojnego wsłuchania się we własne potrzeby i można mieć to czego się chce najbardziej w kwestii kanapy... w końcu Wasza d..a najlepiej wie czego wam potrzeba

pozdrawiam
matjas
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg XLa zagórze.jpg (958.6 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0035.jpg (546.0 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0034.jpg (778.3 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0071.jpg (522.0 KB, 25 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2010, 21:35   #2
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Łoo matko Matjas ales ujebal kanape!
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 08:14   #3
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Normalnie kowalstwo artystyczne
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 08:19   #4
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

brzydka jest
ale mam nadzieję że wygodna
a gdzie masz błotnik ?
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 09:34   #5
peter


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 113
Motocykl: RD04
Przebieg: ogromny
peter jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puntek Zobacz post
a gdzie masz błotnik ?
w garażu...
__________________
poziomki powstaja przez przewracanie pionków
peter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 09:40   #6
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 42 min 41 s
Domyślnie

A nie za bardzo "pod górkę" ta kanapa ? Nie zsuwasz się do tyłu? Z własnej obserwacji wydaje mi sie najwygodniejsze rozwiązanie gdy kanapa jest dokładnie pozioma...

ps. robota ładna
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 11:18   #7
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

W swojej XL-ce jak pękło mi siedzenie to miałem takie odczucie jak by mnie ktoś szczypał po jajcach co siadłem to się zagłębiło a jak wstałem to takie szczyp szczyp.
Ucinając dyskusję czy miałem z tego przyjemność odpowiem od od razu NIE.
Do czego moje wywody, ano do tego, że jak zaczołem modzić z kanapą to tylko spierdzieliłem ją bardziej.
Orginalne poszycie zamieniłem na dermę - myślicie, że się ślizgałem , nic podobnego. Mechanizm anty aqapling siedzeniowy to były jebane zszywki którymi nadziałem nową dermę do plastyku i które wystając wierciły mi w udach i dupie mikrootworki wiecie taką membranę- goretexrally.
Efekt był taki ........... e -nie było sprzedałem moto i po pierwszej jeździe kolega chodził jak kowboj po przejechaniu na oklep 1000km.

Morał jest taki "Lepsze szczypanie jak dupy nakłuwanie"

Matjas a czy twoja Cię nie kłuje
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 14:45   #8
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,586
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 21 min 35 s
Domyślnie

Co zrobiłeś z gumową wykładziną podłogową z autobusu?
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2010, 19:14   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zetjohny Zobacz post
Co zrobiłeś z gumową wykładziną podłogową z autobusu?
wykładzina jest odwrócona do góry nogami i jest do d..y strony taką fajną fakturą dla której w sumie ją kupiłem /normalnie to są takie gumowe kóleczka jak znacie z MPK/ trzyma dupsko jak święty Tomasz diabła.
ja wiem, że ona nie jest może najpiękniejsza ale... żeby zlikwidować ten łęk trzeba było dodać, jak widzieliście, masę materiału. Nie można podnieść dolnej linii kanapy bo są boczki no i jest taka niespotykanie wysoka w związku z tym. ale czy to ważne... wygląda zajebiście rejli Wam powiem no i satysfakcja z samodzielnej roboty jest nie do przecenienia.
czy nie jest pod górkę? na oko nieco owszem ale odczuwalnie nie jest źle. zresztą - jak jest naprawdę pokaże pierwsza poważniejsza trasa czyli to będzie chyba do Białej. jak nie przyjadę z rowkiem na wysokości mostka to znaczyć będzie, że jest git
ogólnie XLa jest cudowna do jazdy na stojaka i jak się człowiekowi coś odciśnie to zawsze można stanąć na podnóżkach.
zumma zummarum jak mówią niemcy wolę taką kanapę od tego piastującego w niej wycięcia, które miałem do tej pory, więc jest to przeróbka wykonana z pełną premedytacją i moim zdaniem in plus...
może, jak pisałem nie za piękna, aaaaale chciałem podsunąć pomysł, że jakby kto chciał zmienić nieco swoje siodło zimą i miał nieco wolnego czasu i chciał go efektywnie wykorzystać jak ja swój na urlopie to w sumie dlaczego nie. ta pianka naprawdę nie jest zła i ładnie się klei i obrabia w opisany sposób.
skoro mogłem ja - może każdy.

pozdrawiam serdecznie
matjas

p.s. Blob - nie kóje mię. na wszystko poszła 'szlichta' z 10mm gąbki żeby ukryć wady produkcyjne i zszywki
p.s. 2 Puntek - nia ma błotnika bo słyszałem, że tak się robi supermoto hehehehe
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 24.08.2010 o 19:22
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Historia pewnego wyjazdu 7Greg Trochę dalej 217 21.01.2022 14:31
Historia pewnego mostu. Zet Johny Inne tematy 12 07.04.2014 14:46
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28
Historia pewnego dialogu podos Inne tematy 7 16.10.2008 19:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.