Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2009, 14:06   #1
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie --> Co sadzisz o tym droga/i motocyklistko/sto <--

Ciekawy temat do dyskusji i chcialbym podjac go na naszym forum. Prosze o konkretne wypowiedzi poparte argumentami i wlasnym punktem widzenia. Fajnie by bylo gdyby to nie byly jednolinijkowce, jeszcze gorzej gdy obrazaja i czepiaja opinie innych ludzi. Aby nie zasmiecac tego tematu prosze o jedna opinie od kazdego uzytkownika. Po jakims czasie podsumujemy ta dyskusje.Dziekuje za wpis.



Temat: --> http://www.tvn24.pl/2219389,28377,0,0,1,wideo.html

Link kampanii: http://uzyjwyobrazni.pl/

Pytanie: Co sadzisz o tej kampanii? Dotyczy ona Ciebie? Czy zmieni sposob myslenia? Forum nalezy do was.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 19.04.2009 o 14:20
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2009, 14:17   #2
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Ja powiem tak - dobrze że są takie kampanie tylko ta jest wyjątkowo niezrównoważona.
Powinna być też skierowana do kierowców samochodów żeby uważali na dwukółka.
Nie wspominając już o dyrekcji dróg chociaż to może afryk tak bardzo nie dotyczy jak innych motorów.

Mimo swoich niedociągnięć, jeżeli tylko jedno życie się uratuje przez tą kampanię to ja jestem za czterema łapami.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2009, 16:47   #3
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

szczerze mówiąc, nie mam zdania na temat tej kampanii, ani mnie nie obraża, ani nie wzbudza wyobraźni, nie wywołuje we mnie żadnych ani pozytywnych, ani negatywnych emocji.....plakat ten nie ingeruje w moje życie oraz sposób myślenia w żaden sposób, dlatego jest mi obojętna, a szczególnie plakat....
myśle za to, że wzbudza emocje na pewno u tych, co czują się jak potencjalne warzywo, albo ( przepraszam z góry za stwierdzenie, ale inaczej tego nie umiem ująć ) mają w rodzinie kogoś, kto już jest warzywem...
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2009, 21:07   #4
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Mnie osobiście tez akcja nie rusza, za to przysparza mi problemów w domu .... bliscy się zaczynają denerwować ...

Akcja mimo wszystko powinna mieć jednak miejsce, mówimy o niej - część tych co nie myśleli pomyślą, część tych co nie myśleli dowiedzą się o tym od innych - a to ma sens...i taki jest tego cel,oby jednak nie wygasła za szybko...

Zdjęć urwanych nóg, mózgu na szybie czy innych foto nie można pokazać na szerokim forum, a tę akcję jak najbardziej.

Boli tylko, że nie edukujemy kierowców 4 kółek. My co się motorami wozimy myślimy o innych dwókółkowcach, ci którzy nie znają motocykli nie myślą i dlatego w tej akcji tego mi brakuje nauczania WSZYSTKICH, a nie skupiania się tylko na motocyklistach i ich wadach...

to mówiłem ja lamer motorowy ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2009, 21:45   #5
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Mnie osobiście ta akcja nie bardzo rusza ano dlatego że jakoś nie utożsamiam sie z szaleńcami popisującymi się na drogach na plastikowych ścigaczach.
A to w szczególności pod ich adresem jest to kierowane.
Czy ktoś zauważa np jadące spokojnie i poważnie motocykle...... raczej nie bo nie zwracają na siebie uwagi a wręcz pozytywne odczucia.
Natomiast jak przeleci jakiś debil-samobójca niemal ocierając się o inne pojazdy strasząc w ten sposób przeciętnego użytkownika dróg to niby jak mają ludzie reagować ?
Przez nich ci normalni są wrzucani do jednego worka i wyrabiana ogólna opinnia że wszyscy motocykliści to "dawcy organów " czy jak to w tej kampanni "przyszłe"warzywa.
Jestem pewien że ta kampannia nie ma szans trafić do odbiorców pod których adresem jest kierowana....... bo ich inteligencja nie jest w stanie ogarnąć przesłania.
Osobnym tematem jest często bezmyślne i idiotyczne zachowanie kierowców samochodów które bardzo czesto jest bezpośrednią przyczyną wypadku.
Sam plakat i nagłośnienie tematu nie załatwi sprawy.
Posty przykład : dany delikwent jedzie z admierną prędkością, wyprzedza na trzeciego , spycha inne samochody...itp , nagle dojeżdża do wypadku drogowego, widzi kupę krwi, jakieś kawałki człowieka kogoś innego już w czarnym worku...... i co sobie myśli? dopada go chwila refleksji ...ale po parunastu kilometrach tłumaczy sobie eeeeeee mnie się to nie przytrafi , bo ja jestem lepszy od tamtego .... i dalej ognia i w gaz.
Taka jest mentalność większości polskich kierowców.
Skoro kawałki człowieka na drodze nie specjalnie na nich dzialają to niby ma kawałek rysunku podziałać.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2009, 16:06   #6
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Czy ktoś zauważa np jadące spokojnie i poważnie motocykle...... raczej nie bo nie zwracają na siebie uwagi a wręcz pozytywne odczucia.
Bardzo chciałbym żeby tak było że u kogos pozytywne odczucia wywołuje moja jazda ale chyba nic z tego póki co bo przecież na takiego motocyklistę się nie zwraca zwyczajnie uwagi.
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Natomiast jak przeleci jakiś debil-samobójca niemal ocierając się o inne pojazdy strasząc w ten sposób przeciętnego użytkownika dróg to niby jak mają ludzie reagować ?
Przez nich ci normalni są wrzucani do jednego worka i wyrabiana ogólna opinnia że wszyscy motocykliści to "dawcy organów " czy jak to w tej kampanni "przyszłe"warzywa.
No niestety tak jest, motocykliści jeszcze pewnie bardzo długo będą w PL uważani za "dawców nerek" itp. właśnie przez te kilka procent debili którzy nie potrafią zrozumieć że nie są sami na drodze...
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Osobnym tematem jest często bezmyślne i idiotyczne zachowanie kierowców samochodów które bardzo czesto jest bezpośrednią przyczyną wypadku.
No i dlatego najlepsze plakaty są w stylu: "spójrz w lusterka, dwa razy" zawsze to może pomóc dostrzec i normalnego motocyklistę jak i tego debila, a przeciez tego drugiego też życia szkoda.
Myślę, że takie kampanie mają sens i powinno być ich jak najwięcej. Niech dotrą chociaż do 1% użytkowników dróg i już będzie to wielki postęp.
Pewnie za parenaście lat jak motocyklistów będzie kilkaset % więcej niż dziś też już świadomość kierowców będzie większa i pomału będzie trochę bezpieczniej. A takie akcje przecież tylko w tym pomagają...nie sądzę aby miały przeszkadzać.
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2009, 20:41   #7
Zając


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Szczecinek
Posty: 134
Motocykl: RD07
Zając jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 24 min 56 s
Domyślnie

Mnie natomiast ta cała nagonka wkurza , jest jak co roku kolejny " sezon ogórkowy" . Nie wiem czy to do kogoś dotrze , są ludzie co lubią szybką jazdę i żaden plakat tego nie zmieni . Opinia publiczna jest rządna wrażeń , polityka i politycy są nudni !!! więc dajmy ludziom krwi , wypadki były są i będą
Zając jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2009, 13:20   #8
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Tez nie czuje sie w zaden sposob wzruszony w/w akcja, w materiale filmowym wypowiedzieli sie klakierzy (z wyjatkiem J. Dziewulskiego) ktorzy i tak swoja dezaprobata i oburzeniem nie wniosa niczego konstruktywnego! Za szalenca i idiote na dwoch kolkach nigdy nie bylem uwazany (i nie bede) co nie oznacza ze moge sie czuc bezpiecznie -jak to na drodze licho nie spi - jadac wolniej (rozsadniej) mozna chyba tylko sobie dopomoc w ewentualnym wyjsciu calym z opresji (ale jak mowie nie ma zadnych gwarancji ze tak wlasnie sie stanie). Niech akcja ta czy inne sie tocza, kazde uratowane w ten sposob zycie,lub jakakolwiek weryfikacja swojego swiatopogladu na ten temat 2 kolek to sukces!
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Syberia - Martwa Droga Zet Johny Kwestie różne, ale podróżne. 12 31.10.2013 15:11
Suchumska Droga Wojenna Gawron Przygotowania do wyjazdów 0 29.05.2012 14:30
Przebyta droga wg zegarów a GPS Misza Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 10 08.04.2012 12:26
Czy Chorwacja jest droga? Grzesiek33 Przygotowania do wyjazdów 19 17.08.2008 23:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.