Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.09.2015, 15:59   #21
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Dzięki wszystkim za wpisy i porady.

Songo, dokładnie o to mi chodzi -> po czterech latach walki z terenem za pomocą poczciwego trampka 650 uznałem, iż jestem nie w porządku wobec niego targając go po takich chaszczach i dziurach no i wobec siebie walcząc z 250 kilową maszyną a nie współpracując. Dlatego też postanowiłem zostawić sobie poczciwinę na dalsze wypady a panachać siebie i maszynę w innym układzie/poziomie współpracy. Chce lekkie, zwinne i małoawaryjne moto, które wrzucę na przyczepkę i wywiozę na 2-3 godzinne wypady w wymagający teren. Dodam, że jestem użytkownikiem - nie mechanikiem = żarówkę wymienię ale luzów zaworowych nie sprawdzę, zresztą chce moto jeździć a nie w nim grzebać. Prócz tego będzie to moje pierwsze moto o takiej charakterystyce i nie chce przeceniać swoich umiejętności. DeeRZeta wydaje mi się, że w pełni mieści się w moich wymaganiach -> chyba, że się mylę?
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2015, 18:40   #22
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 23 min 32 s
Domyślnie

Nada się idealnie.
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2015, 18:32   #23
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Jakby kto wyniuchał jakomś ładnym sztukę to nie wstydzić się..
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2015, 21:42   #24
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Na forum drz - ta wygląda nieźle :
http://www.dr-z.pl/viewtopic.php?f=31&t=3291
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2015, 21:44   #25
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 23 min 32 s
Domyślnie

No tyle że Ska. Ja bym się mimo wszystko zainteresował tą drztą Dgalki z forum drz.
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2015, 21:47   #26
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Songo, mówisz o tym cudzie po maksymalnych przeróbkach wszystkiego co się da w wersji Y? http://www.dr-z.pl/viewtopic.php?f=31&t=3117
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2015, 21:50   #27
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Opis motocykla z aledrogo:

Witam, do sprzedania posiadam moto enduro suzuki dr-z400 w wersji Y.. z roku 2002 taki wbity w dowód rejestracyjny. Moto posiada ubezpieczenie i przeglad do marca nastepnego roku. W motocyklu zrobiony gruntowny przegląd 5mth temu ... dlatego cena taka a nie inna posiadam opis remontu i karte z czesciami jak i stare czesci. Robiony pod siebie lecz wyjezdzam na stale za granice... W moto pozostało zrobic yhmmm wymienić tarcze hamulcową tył, przesmarować przedni zacisk i rozplesc i zapleśc na nowo kola. Silnik miał robiony remont korby tłoku uszczelniaczy, zaworów itp. mam wszystko wypisane. Z wygladu jak to enduro wiadomo plastiki itp poobdzierane itp. Posiadam dużo kompletów do zakladania :P... ponadto zrobione wszystkie łozyska w kołach zawieszeniu itp. Naped ma 5mth. Głowica w stanie dobrym nie powycierana i nie pozacierana. POmpa oleju działa bez zadnych problemów. Kazdy wie ze na rynku dostac cieżko dobra głowice do drz-ty. Wiec u siebie sprawdzilem wszystko. Zreszta zapraszam na ogledziny itp. Wymieniłem po 3 mth olej. wiec na oleju przejechane 2 mth od wymieny. Motoo nie pałowane tylko delikanie jeżdzone po remoncie...nie było czaasu. Cały opis remontu jak i historia u mnie znajduje się pod linkiem z forum http://www.dr-z.pl/viewtopic.php?f=19&t=953 , lagi pochodzą od yz250f kayaby...... Nie chce zaminic a nic innego ani nie bede odpisywał na meile typu daje 8 tysiecy i zabieram. Nie ciśnie mnie sprzedaż gdyż wiem co mam i co jest warte. Nie chcesz kupic nie pisz i nie trać czasu ani swojego ani mojego. Jesli nie sprzedam bedzie stał nie ma żaru sprzedaży ....
Wiecej info pod 517940626 Duzo ludzi dzwoni i pyta: co zostało wymienione i co jest w moto. Wiec napisze żeby następni nie dzwonili z takimi pytaniami: W motocyklu zrobiłem: -hand bary(listki) -nowe manetki -silikonowe przewody chłodnicy -wydech od suzuki rmz250 -przednia lampa ala ktm -nowy bagnet zety -nakretka główki ramy zeta -nowe nie łamiące się klamki w kolorze czerwonym -nowe oslony ramy carbon żeby nie wycierać ramy w miejscu trzymania butów -przedni zawias razem z półkami od yz250f 2005 rok -odpowietrzniki w kolorze czerwonym zety Niżej opis co zostało wymienione podczas remotu: -łożyska skrzyni biegów i wałka balansu KOYO -łożyska wału korbowego HOT RODS -filtr oleju -zestaw naprawczy przegubu wahacza ALL BALLS -łożyska koła przedniego ALL BALLS -zestaw napędowy DID VX2 + GROSSKOPF - -osłony neoprenowe amortyzatorów -łożyska koła tylnego ALL BALLS -zestaw naprawczy wahacza ALL BALLS -tarcze sprzęgła NEWFREN -korbowód WOSSNER -tłok WOSSNER kuty sel C -świeca irydowa DENSO IU24 -komplet uszczelek NAMURA -linka sprzęgła --uszczelki ATHENA (cylinder, głowica, sprzęgło, alternator) -łożysko góry amortyzatora ALL BALLS -łańcuch rozrządu MORSE 82RH -zawory wydechowe VERTEX -bróbka głowicy, wymiana korbowodu, honowanie cylindra ł-ożyska rolek wahacza -uleja dystansowa przedniej osi -olej do zawieszenia przedniego i tylnego IPONE -śruby i nakrętki -olej silnikowy CASTROL R4 10/50 2L -płyn układu chłodzenia G40 -łożysko ślizgowe i podkłasda 2 biegu OEM SUZUKI -zestaw naprawczy wałka zdawczego ALL BALLS -uszczelniacze przedniego zawieszenia ARIETTE jeśli czegoś zapomniałem to sorki...ale nie chce mi sie przepisywac wszystkiego z kartki która dostałem po remoncie...

Jakoś mnie nie zachęca, a autor przyznaje, że od czerwca nie miał żadnego telefonu..
I podstawowa lipa -> Y = kopa bez rozrusznika..
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2015, 07:41   #28
Songo
 
Songo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: DE
Posty: 154
Motocykl: DRZ400S
Songo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 23 min 32 s
Domyślnie

Tak, o tego mi chodziło. Nie znam go ani jego motocykla ale na forum jest dłuższy czas i remont prawdopodobnie nie jest jakiś lipny.
Fakt, sama kopka, może to być męczące.
Songo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2015, 09:05   #29
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Kochani, ktoś zna sprzęta?

http://olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-...tml#79e9fd94ae

wymiana przedniej zwiechy na UPS to in plus czy in minus?
czy to przypadkiem nie oznacza, że może to być przerobione SM?
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Leasing na nowy motocykl - ktoś w tym pracuje i może pomóc? Marcin z Zakopanego Inne tematy 7 13.04.2015 07:06
A moze taki hardcor na urlop dj.1 Kwestie różne, ale podróżne. 17 05.04.2011 13:53
Czy taki zestawik miał kto, może warto?? PiotrTMC Archiwum 5 13.03.2011 22:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.