Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.06.2015, 23:32   #21
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Inne do Afryki nie mają ale do wielu motocykli np JT robi z gumką
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2015, 00:53   #22
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Może to kogoś zainteresuje.
Od zawsze przejawia się wątek stosowania części hondowskich i ich zamienników. Te pierwsze krytykuje się za cenę, a te drugie lubi się za cenę.
Gumę na zębatce zdawczej często traktuje się jak fanabęrię, zbytek; bez gumy też przecież pojedzie, a większy hałas zagłusza głośniejszy wydech...
Blaszana osłona na tylnej zębatce też budzi politowanie, bo niby po co ona. Chyba tylko dla większych kosztów...
Każdy robi i wydaje swoją kasę według swojego uznania. Ja po obserwacji w poprzednim motocyklu zamienników filtrów, klocków i napędu o którym teraz mowa, postanowiłem konsekwentnie stosować tylko oryginały i po przejechaniu 140tyś ich zużycie wyglądało tak:
40 000 -zmiana pierwszego napędu kpl
61 000 -zmiana zębatki przód
76 000 -zmiana napędu kpl
93 000 -zmiana zębatki przód
101 000 -zmiana zębatki przód
112 000 -zmiana napędu kpl
121 000 -zmiana zębatki przód
136 000 -zmiana zębatki przód

Nigdy nie zdarzyły mi się wypadnięte rolki w łańcuchu i zwykle wyglądał tak, że jeszcze dałby radę, ale świadomość jak wyglądałaby jego współpraca z nową zębatką powodowała zmianę kpl.
Nowe zębatki zdawcze zawsze wchodziły na wałek z małym luzem.
Smarowane Matjasową olejarką, jazda od kilku lat na Mitasach, czyli jak tylko możliwe to nie po czarnym.

Może ktoś dla porównania robi zapiski, ile wytrzymują jakie zamienniki?
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2015, 11:22   #23
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Napęd DID 525VX zwykły praktycznie nie smarowany regularne topienie w błocie, mało jazdy po piachach - wytrzymał 35 tys. km i zaczęły rolki odpadać
Razem z tym łańcuchem założyłem zdawczą sunstara - wytrzymała 30 tys i ząbki odpadły
Tył JT 46z jeszcze by dała radę.

W tym sezonie założyłem znowu DID 525VX + przód zębatka JT, tył JT 47 i po przejechanych kilku tys km śmiem twierdzić, że ten napęd nie wytrzyma nawet połowy przebiegu poprzednika. Nie wyciągnał się ale już lata jak szmata na boki.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2015, 06:44   #24
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,341
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 25 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Może ktoś dla porównania robi zapiski, ile wytrzymują jakie zamienniki?
AT kupiłem z nowym napędem iris , sprzedający założył najgorsze co istniało dzięki czemu napęd ledwo dociągnął do 20tyskm i już ciągnął się po ziemi.

Teraz mam DID , po 13tyskm zmieniłem zdawczą i po kolejnych 16tyskm kolejną zdawczą . Zdawcze bezgumkowe.
Obecnie na łańcuchu mam 42tyskm i druga zdawcza dopiero delikatnie sygnalizuje że już trochę pojeździła.
Teraz albo ją zostawić i jeździć dalej ile napęd da radę albo zmienić jeszcze raz zdawczą i z 15 tyskm dostukać.
To zużywająca się zdawcza przyspiesza rozciąganie łańcucha a jej wymiana co parenaście tyskm jak widać zdecydowanie polepsza kondycje napędu.
Smaruję tylko hipolem systemem ręcznym czyli szczoteczką.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchenka z puszki. Sprawdź to! dery Szpej turystyczny - Produkty i Porady 30 08.12.2013 15:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.