Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2019, 09:01   #51
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
Nic nie cieknie, nic się nie rwie, na wygląd/dotyk średnia półka, brak zastrzeżeń. Jedyne zastrzeżenia mam do aluminiowych masztów, ale porównanie mam tylko z colemanem, który ma własny alu-stop (gdzieś o tym czytałem). Coleman w pewnym momencie ugięcia po prostu pęka z wielkim hukiem, raz mi się to zdarzyło, myślałem że jakaś gałąź walnęła w namiot. W chince rurka się podda, tj. zegnie i już tak zostanie, ale można ją naprostować. Zupełnie nie wpływa to na użytkowanie, ale trochę mnie to zdziwiło na początku.

Co do samej konstrukcji a'la MSR, to jeszcze warto przy wyborze przyjrzeć się wymiarom. Chyba Ex ma taką chinkę, ale z innej firmy, też dwójkę, ale wymiary po rozłożeniu są wyraźnie mniejsze. Do tego mojego dwumetrowiec rozciąga się wygodnie i ma jeszcze luz na toboły.
A mialo byc tak latwo i prosto
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 11:33   #52
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dubel, rzadko tu bywam, ale się wtrącę:
Jeżdżę niemal wyłącznie na Północ i od 10 lat używam Arco od Marabuta. Sam o nim wcześniej wspomniałeś - spełnia wszystkie twoje wymagania. Nie zamienię go na nic innego, choć wcześniej używałem kilku innych.
On waży 3.5kg, a nie 4 (no, chyba że mokry). Zresztą takie różnice na moto nie grają pierwszorzędnej roli.
Jakość wykonania najwyższa z możliwych. A gdy po kilku latach dość długich wypraw podziurawiona podłoga zaczęła przeciekać (chyba właśnie ty dobrze wiesz co to kamieniste podłoże i jak trudno na Północy znaleźć trawkę..) wymienili mi tę podłogę na nową za zupełnie śmieszne pieniądze i trwało to "aż" dwa dni.
Dla mnie to namiot z absolutnie najwyższej półki.

Jedna dodatkowa uwaga: silne zimne wiatry (płaskowyże, otwarty brzeg morza) podwiewają do środka i potrafią mocno wychładzać nawet w zimowym śpiworze. Wersja z fartuchami śnieżnymi załatwia sprawę.

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 14:29   #53
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Miszel,
popieram w całej rozciągłości. Nie pomnę ale chyba Ty mi kiedyś rekomendowałeś ten namiot.
Używam Marabuta Arco od 7 lat. Nic się nie pruje, nie łamie, nie rozchodzi na szwach. To nie jest tania zabawka ale wykonanie na najwyższym poziomie. Serwis na miejscu w Polsce. Dwa wejścia, spory przedsionek. Z gabarytów jestem ponad średnią krajową, w środku z ciuchami moto, kaskiem i tankbagiem mam sporo miejsca.
Fakt - waży więcej niż drobna chinka ale za to podłoga jest jak z plandeki od TIR-a - byle szyszka jej nie przedziurawi.
Jednym słowem: polecam
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 16:00   #54
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Kurła, mam już 6 namiotów, a się teraz najarałem na tego Arco
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 16:09   #55
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
Kurła, mam już 6 namiotów, a się teraz najarałem na tego Arco
Artur ... i racja. Mi się tu nie chce zachwalać za bardzo Marabuta bo dlaczego ktoś miałby mi wierzyć bardziej niż innym::)) ale specjalnie Tobie powiem jeszcze raz... marabut jest tak solidnie wykonany i takiej jakości, że nie pożałujesz... czy arco czy baltoro... Ja lubię w baltoro dwa wejścia (już bym nie chciał z jednym, przyzwyczaiłem się) ... to jest zajebiste, otworzyć oba w górach i niech wiater hula :)). Ale jeżeli z jednym wejściem to arco. Ponadto czy arco czy baltoro to oba są zintegrowane z tropikiem... wkładasz pałąki i stoi... pamiętasz jak łatwo mój przenieść nawet z manelami w środku... kilka razy w nocy mi się zdarzyło opuścić namiot i przeciągnąć go z zawartością kilkadziesiąt metrów dalej...
Acha... i zastanów się nad wersją red-line ... lekka ... sam tej wersji myślę... tyle że mój marabut ostro molestowany ciagla jak nowy::))
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 16:55   #56
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

@Mallory - Arco ma dwa wejścia, a ta najnowsza "czerwona" wersja nawet trzy.

Generalnie można jeszcze dodać, że w samym materiale po 10 latach nie ma żadnych śladów degradacji od słońca, deszczu, ciągłego składania (bardzo często na mokro) i upychania w worku. Żadnego przeciekania.


@Navaja - Serdeczne pozdrowienia!

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 17:39   #57
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
@Mallory - Arco ma dwa wejścia, a ta najnowsza "czerwona" wersja nawet trzy.

Generalnie można jeszcze dodać, że w samym materiale po 10 latach nie ma żadnych śladów degradacji od słońca, deszczu, ciągłego składania (bardzo często na mokro) i upychania w worku. Żadnego przeciekania.


@Navaja - Serdeczne pozdrowienia!

Zdrówko,
Miszel
O... to mi umknęło ... dzięki za info... myślałem, że jedno... byłem w mylnym błędzie. To faktycznie arco chociaż troszkę cięższy od baltoro to fajna opcja szczególnie na moto.
Acha - ja mam z fartuchami śnieżnymi - jak nazwa wskazuje na śniegu się przydają.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 17:46   #58
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 2 min 42 s
Domyślnie

Jeszcze moja drobna uwaga jako użytkownika Gwinei. Waga tak naprawdę to nie jest największy problem. Subiektywnie mnie drażni wymiar po spakowaniu, czy to 2kg czy 4 przeważnie pakunek ma minumum 45 długości i nie wchodzi do kufra.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 18:50   #59
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ten Arco jest fajny i wierze wam zenie zajebliwy, moze bedzie nastepny jak se decatlon nie sprawdzi.
Zdecydowalem sie na Quickhiker 2 os. F&B teraz nawet cene obnizyli o 20% https://www.decathlon.pl/namiot-trek...BKFUxTH-sUdT8k

3 os. jest tanszy o 28%
https://www.decathlon.pl/namiot-trek...d_8386029.html


Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jeszcze moja drobna uwaga jako użytkownika Gwinei. Waga tak naprawdę to nie jest największy problem. Subiektywnie mnie drażni wymiar po spakowaniu, czy to 2kg czy 4 przeważnie pakunek ma minumum 45 długości i nie wchodzi do kufra.
ten decatlon ma 40cm
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2019, 19:28   #60
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 477
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 18 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Będzie Pan zadowolony, ten fresh and black jest super kiedyś zmieniłem zwykły zielony najprostszy na f&b najprostszy żeby móc spać na zlotach do 10 i się sprawdza.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tankbag - jaki macie, jaki polecacie Novy Gadżety / wyposażenie 57 21.04.2023 10:59
Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie? motormaniak Szpej turystyczny - Produkty i Porady 117 02.06.2020 23:52
Namiot 1 os muszel72 Szpej turystyczny - Produkty i Porady 58 01.05.2020 08:11
Namiot Marcin3City Archiwum 2 11.06.2018 00:29
Jaki namiot szturmowy? Ludwik Perney Szpej turystyczny - Produkty i Porady 34 29.05.2014 12:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.