Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2022, 19:41   #11
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 37 min 15 s
Domyślnie

Pomijając takie szczegóły jak to że energia uzyskana jest dużo wyższa niż włożona, (czyli perpetum mobile) to jakim cudem bez żadnego regulatora ta twórczość nie rozpędza się w nieskończoność? No i jaka rozrzutność. Mając prądnicę trójfazową wykorzystywać tylko jedną fazę.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2022, 19:56   #12
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Może jakiś specjalista to skomentować?
To czemu tego nie ma w każdym gospodarstwie domowym?
Za to wyświetlona ta głupota jest 4 699 790 razy i cieszy kogoś...Pewnie o to chodzi.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.

Ostatnio edytowane przez Novy : 22.01.2022 o 22:52 Powód: Poprawiłem cytowanie
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2022, 20:59   #13
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

Może być że to o to chodzi
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2022, 21:02   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Za to wyświetlona ta głupota jest 4 699 790 razy
uwielbiam to powiedzenie:

we're the generation of smartphones
and dumb people

__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez Novy : 22.01.2022 o 22:53 Powód: Poprawiłem cytowanie
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2022, 22:54   #15
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Pogadajmy o bateriach domowych

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
aż dziw bierze, że współcześnie produkowane wypasy nie mają takie funkcji jak zasilanie domu - z tego co pamiętam to staruszek Leaf oferował to chyba od początku - popraw mnie jeśli się mylę.

V2G dopiero się wykluwa i nigdzie masowo chyba nie jest stosowane.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle-to-grid

Jeszcze kilka lat temu czytałem artykuły, że PV w geografii takiej jak ma PL nigdy się nie będzie opłacać, a o V2G nie pisał nikt bo prawie nie było EV. Ledwie 8 lat temu, pamietam jak oglądałem pierwsze relacje Bjorna N o przygodach z ładowaniem Tesli w Norwegii. Było jak dziś w PL.

Z V2G jest trochę jak z tym powiedzeniem o smartfonach i ludziach - jest logo, infografika, film na YT już zakładamy, że powinno się to zmaterlializować. Wręcz zdziwienie, ze jeszcze tego nie ma.

Zdaje się, że z Leafem były eksperymenty V2G czy jakieś doposażenia, ale standardowa ładowarka miała chyba z 6 kW mocy więc nawet gdyby Leaf potrafił i dom potrafił, i ta ładowarka była inwerterem to 6kW wystarczy ledwie na czajnik, żelazko i pralkę jednocześnie i mamy blackout.

V2G to przyszłości niedalekiej, ale chyba jednak wciąż pieśń. No i, jak nabrU zauważył, służy czemuś innemu niż temat wątku (bilansowaniu raczej niż optymalizacji PV czy zastosowaniom awaryjnym).
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2022, 23:18   #16
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

https://elektrowoz.pl/magazyny-energ...gaz-czytelnik/
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2022, 00:22   #17
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
aż dziw bierze, że współcześnie produkowane wypasy nie mają takie funkcji jak zasilanie domu - z tego co pamiętam to staruszek Leaf oferował to chyba od początku - popraw mnie jeśli się mylę.
Zgoda Leaf ma tą funkcjonalność tylko, że aby V2G / V2H działało to jeszcze trzeba smart meter, dwukierunkową ładowarkę i operatora energetycznego który to wspiera. Pisałem w wątku o EV, że mój op to właśnie testuje:

https://octopus.energy/blog/vehicle-to-grid/


Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
Od zawsze tak było że nie kupuje się nowego modelu pojazdu. Lepiej jak go wytestują na kliencie.

Volkswagen Plans To Offer V2G And Plug & Charge Technology In 2022. With V2G, electric cars can power a driver’s home or provide electricity to stabilize the electricity grid. All ID models with a 77 kWh battery will have this capability in the near future.
Szkoda, że dla Ciebie wszystko jest takie proste i uważasz, że wystarczy pstryknąć tylko palcami i wszystko się dzieje samo. Poza tym poza samochodem pare innych rzeczy jest potrzebnych do działania tego (vide odpowiedź dla Matjasa wyżej)

Poza tym do niedawna tylko standard złącza CHAdeMo (czyli zasadniczo Nissan) był kompatybilny / certyfikowany z V2G / V2H. A wszystkie nowsze EV wychodzą z teraz z nowym złączem CCS, które dopiero przechodzi proces certyfikacji (szczegóły poniżej) bo na dzisiaj jest jednokierunkowe (tj. ładowarka -> samochód EV). Ale oczywiście możesz to nazywać "testowaniem na kliencie", choć na logikę to nie ma co jeszcze testować

https://thedriven.io/2020/07/21/the-...-car-charging/

EDYTA: ciekawy komentarz przytoczony z artykułu zacytowanego przez tomkat, który jak nic nadaje się do wątku o EV

Cytat:
Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: oprócz tematu V2G warto zwrócić uwagę na czas podłączenia samochodu do ładowarki. Ludziom wydaje się, że ciągle jeżdżą i ciągle potrzebują auta, więc ładowanie elektryka będzie ich ograniczać, tymczasem ze statystyk Pana Tomasza wynika, że np. w sierpniu samochód ponad 80 procent czasu spędził na kablu. Stojąc.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2022, 00:36   #18
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie chcesz zauważyć że cała ta technologia jest w powijakach i musi upłynąć troszkę czasu żeby sie to wszystko dotarło. Ktoś kto będzie chciał kupić używanego elektryka za 5 lat omijać będzie szerokim łukiem modele nie oferujące pewnych funkcjonalności takie życie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2022, 00:43   #19
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

hola hola, ten temat nie miał być o V2G czy V2H, tylko o bateriach w domu - to po pierwsze...
Po drugie, jak już temat V2X ktoś wywołał, to ja nigdzie nie napisałem, że jest "plastik-fantastik" i mają go wszystkie EV i wystarczy podłączyć i stanie się jasność.
Po trzecie, to żadna technologia nie stoi w miejscu, tylko jest ciągle unowocześniania.
Więc sugeruję czytać ze zrozumieniem i nie "imputować" mi czegoś czego nie pisałem, ani wprost ani między wierszami...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2022, 00:46   #20
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Więc EOT a ty sobie tam pisz co Ci pasuje
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak przetestowac akumulator w warunkach domowych. teddy-boy Układ elektryczny i zapłonowy 7 02.03.2016 22:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.