Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.09.2019, 23:37   #1
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie Caberg Levo/Levante - ktoś ma, bądź się przymierzał?

Hejka,

Jak w temacie, drugi sezon właściwie przepyrkany w kasku tymczasowym więc szukam sensownego szczękowca.
Zwróciłem uwagę na kask Caberg Levo (w roku 2018 Levante), z wyglądu mocno przypomina pierwszego Neoteca co dobrze wróży. Na moto-opinie dostał dwie całkiem pozytywne oceny, ale w sumie nadal mało o tym kasku wiadomo. Stąd pytanie czy ktoś miał to w rękach bądź używa.
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2019, 07:18   #2
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Caberga nie mam ale hjc, shoei, airoh tak i mogę pomóc w baaaardzo dobrej cenie jakbyś apropo Caberga nie znalazł nic co Cię zainteresuje
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2019, 05:39   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 31 s
Domyślnie

Ja co prawda nie w tym modelu (nie lubię szczekowcow) ale jeżdżę w Cabergach od 12 lat. V2R a teraz już drugi EGO. Mogę powiedzieć że relacja cena jakość jest bardzo dobra. Także jeśli nie chcesz wydawać majątku napewno marka warta rozważenia.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2019, 10:38   #4
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 855
Motocykl: RD07 i CRF1000
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 godz 58 min 10 s
Domyślnie

Nie mam zastrzeżeń do jakości. Sam mam rhyno od 10 lat! Natomiast ja osobiście nie kupie już kasku tej firmy. Głównym problemem dla mnie jest brak części zamiennych. Caberg prowadzi taką politykę że części zamienne do swoich kasków ma tylko do czasu zakończenia ich produkcji. Miałem ogromne problemy żeby kupić sobie wizjer dwa lata temu a wypełnieniu już nie wspominając bo to kupiłem używane na tym forum.
Jak ktoś nie niszczy kasków i zamierza w nim dłużej pojeździć to radzę zwrócić uwagę jak później będzie z częściami.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2019, 12:14   #5
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi, jeżeli chodzi o innych producentów to:
- Neotec 2 jakoś nie zachwycił, zwłaszcza jak bierze się pod uwagę testy Sharp (wiem, niektórzy kręcą nosem, ale na tą chwile nie mamy innych przynajmniej względnie niezależnych badań dla kasków szczękowych),
- X-Lite 1004 jest w sumie najbliżej, ale jakoś nie podchodzi mi ten nolanowy mechanizm otwierania szczęki,
- HJC - RPHA 90 w sumie ma dość kiepskie opinie, częściowo potwierdzone bo miałem go w rękach i faktycznie górna wentylacja jest jakaś taka rozlatana. Dodatkowo dla tego modelu nie ma wyników testów bezpieczeństwa, a dla innych z tej rodziny RPHA 10/11 RPHA MAX mizeria, do tego nieustanne narzekania na serwiswięc nie będę ryzykować,
- Scorpion mam EXO 920, zupełnie nie pasuje kształtem do mojej głowy, do tego wyniki w SHARP dla tego modelu i reszty na poziomie dna i wodorostów
- LS2 o tych lepszych też wł nic nie wiadomo, a tańsze odpadają tytułem wentylacji i poziomu hałasu (jako drugi tymczasowy mam FF 325),
AGV i Airoh, nie miałem styczności, ale patrząc po opiniach mogą być problemy z poziomem hałasu.

Co do Caberga, wygląda na to, że robi kaski całkiem solidne, jeżeli chodzi o temat dostępności części, to Levo jest nowym modelem (pojawił się w 2018 jako Levante) więc nie powinno być problemu z dostaniem części przez następne parę lat. A i tak przyjmuję za SHOEI, ze kask po 5-7 latach należy traktować jak zużyty i wymienić.

Myślałem tez o Droidzie, ale te śmieszne nawiewy z przodu nie wyglądają zbyt aerodynamicznie więc spodziewam się hałasu na poziomie odrzutowca

Jak na razie czekam na testy SHARPA, jeździć w czym mam więc się nie pali, ale chciałbym przesiąść się na coś docelowego. Bo zarówno EXO 920 jaki FF325 są nieco męczące w użytkowaniu, każdy na swój sposób.

Ostatnio edytowane przez Xeno : 13.09.2019 o 12:22
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2019, 00:31   #6
Pusty


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 13
Motocykl: TDM 900
Pusty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 36 min 18 s
Domyślnie

Mam tego caberga. Jest to bardzo fajny kask.
Jakość wykonania b dobra i z dobrych materiałów.
Na moją głowę pasuje i leży jak trzeba. Jest bardzo wygodny.
Aerodynamika bez zastrzeżeń, testowany do ok 190 km/h, nie dzieje się nic (można kręcić głową).
Rewelacyjna duża szyba daje szeroki kąt widzenia.
Pinlock praktycznie na całą szybę (nie przeszkadza).
Blenda bez zastrzeżeń.
Wentylacja górna całkiem dobrze daje, teraz przy jeździe w niskich temperaturach musiałem zamknąć górny wlot bo mi było zimno w głowę. Za to mogłoby trochę lepiej wiać na szybę. Coś tam czuć, że wieje ale moim zdaniem za słabo.
W porównaniu do poprzedniego mojego caberga justissimo jest w nim dużo ciszej.
Za to mocniej podwiewa na podbródek, nie wiem czy tam była dłuższa osłona czy to wina tej konstrukcji. Zostaje się przyzwyczaić.
Obsługa szczęki, wentylacji czy blendy w rękawicach nie sprawia żadnych problemów.
Widać, że przyłożyli się włosi do tego kasku.
Jeżeli miałbym go kupić jeszcze raz, kupiłbym.
Pusty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2019, 09:35   #7
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie

Dzięki za info, zdecydowanie pomocne. Jeżeli jeszcze można, to pozwolę zadać jeszcze jedno pytanie.
Wiem, że to mocno subiektywny temat i w dużej mierze zależy też od motocykla jak i rozmiaru wzdłużnego kierownika, ale jak się ma sprawa z poziomem hałasu wewnątrz?

[edit]
Doczytałem, czyli na pewno jest poprawa w stosunku do poprzednich Cabergów. Zostaje tylko przymierzyć na łeb i ew poczekać co Sharp w swojej mądrości powie na temat wytrzymałości na zewnętrzny czynnik mechaniczny

Ostatnio edytowane przez Xeno : 25.10.2019 o 18:22
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2019, 02:53   #8
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie

Mały update, SHARP zrobił mi mały prezent pod choinkę i wydał testy dla Caberg Levo, nie idealnie, ale ciągle całkiem nieźle:
https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-levo/

4 gwiazdki i testy cząstkowe nieco lepiej od Neoteców, XLitów 100* (1002, 1003 i 1004) czy Schubertów C*.
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2023, 12:54   #9
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie

Odpowiadając sobie i reszcie dla potomności i a ewentualnych zainteresowanych.

Szczęściem nie przeprowadzałem testów bezpieczeństwa, więc wierzę Sharpowi na słowo.
Kas na pewno jest bardzo wygodny w noszeniu jak i obsłudze. Zamek szczęki, suwak i suwak blendy nie wystają, o nic nie zaczepiają, nie ma problemu z obsługą w rękawicach.
Poziom hałasu (testowane na Trampku 650 z wysoką szybą): nie jest to najcichszy na rynku ale całkiem znośnie, po +8h jazdy nie odczuwa się nadmiernego zmęczenia hałasem . Prawdopodobnie byłby cichszy gdyby Caberg się wysilił i wprowadził 3 zamiast dwóch rozmiarów skorupy.

Największe mankamenty:
- powłoka lakiernicza - delikatna, łatwo się rysuje, łatwo powstaja odpryski. Drugi egzemplarz po 1 sezonie jest bardziej porysowany niż LS2 używany prze niecałe 2 sezony.
Pierwszy egzemplarz wrócił z serwisu z odbitym lakierem (stąd wiem o odpryskach), został wymieniony.
- trzeba zwracać uwagę na rozmaite drobne wpadki jakościowe, w pierwszym egzemplarzu odklejała się uszczelka z tyłu na rancie kasku, drugi egzemplarz nie ma już z tym problemu. W niektórych egzemplarzach które przymierzałem dość lekko chodziła zaślepka wlotu powietrza na szczęce.

Ogólnie przy cenie jaka za niego wołali (jakieś 1300PLN) to chyba było warto. Nie wiem co poprawili.zepsuli w modelu X, prawdopodobnie chodzi o metkę z ECE 22.06, przez co cena już nie jest taka fajna.
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Caberg Rhyno wypełnienie Baza Kaski 3 14.06.2018 07:01
Ma ktos znizki w hurtowni motoryzacyjnej badz swoj interes? PawelM. Inne tematy 8 30.10.2016 11:53
Caberg Xtrace teddy-boy Kaski 7 18.10.2016 18:37
silnik od Wiadra, bądz VTR do AT Mecia Inne tematy 9 03.06.2008 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.