Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.03.2017, 19:24   #31
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
Kiedyś już pytałem, ale nie było odzewu. Może teraz ktoś zauważy i coś wie...
Mianowicie wg. mnie ciekawa metoda na klekoczące sprzeęgło opisana przez Zippo tutaj

http://africatwin.com.pl/showthread....ht=zipo&page=4


czy ktoś wie ile to wytrzymało? I jak się ma po latach?
Tam już koledzy pisali, że to nie dzwonią sprężyny , co z wyważeniem calości , a ja zadam pytanie co z silnikiem jak ta blaszka się oderwie .... (widziałem juz taki silnik ....niestety nie do naprawy ponieważ wszystko w srodku zmielone).
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2017, 22:13   #32
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Mariusz poczytaj ten artykuł może Ci się bardziej rozjaśni : http://www.szrama.pl/oferta-cennik/r...oszy-sprzegla/
To jest jedna z tych firm , które rozgryzły problem.
Rozgryzły albo i nie. Albo na tyle rozgryzły że hondy nie robią.
Ich odpowiedź w tej sprawie sprzed kilku miesięcy:
witam.
niestety nie pomoge w naprawie kosza w tej marce..
dawno temu juz zrezygnowalem z naprawy koszy sprzegla marki Honda.
jest kilka rzeczy w tych sprzeglach nie do przeskoczenia..
co do halasow ktore sa po wcisnieciu to zazwyczaj nie jest to nic groznego ale wiadomo jak w kazdym przypadku trzeba to sprawdzic by pewnosc byla calkowita
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2017, 01:18   #33
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Czesc,

Rzeczywiscie temat troche nie do konca trafiony na forum AT - ale na pewno warto poszukac rady i tutaj - przy okazji moze wywiazac sie ciekawa dyskusja ktora i wam w czyms pomoze.

Tulejke mam juz zakupiona ... ale jej wymiary sa dokladnie takie same jak tej starej.

@Kazmir - wydaje mi sie (to tylko teoria) ze kiedy wcisniemy klamke sprzegla to tloczek dociska lozysko oporowe i kosz ma juz dwa punkty podparcia ... jeden zuzyty (lozysko slizgowe lub igielkowe), drugi dobry (lozysko oporowe),

@Mallory/Marcin - pewnie warto rozroznic kilka symptomow zuzytego sprzegla: a) metaliczne dudnienie ... kosz ma luz na tulejce lub jest zle wywazony (bycmoze rowniez przez nierowny docisk sprezyn), b) rzezenie - bycmoze lozysko oporowe, c) grzechotanie - luzne sprezyny lub zdecentrowany kosz, d) uslizgi, przeskoki - moze zuzyte tarcze lub sprezyny dociskowe.

Ktos kiedys powiedzial zeby sobie dac z tym spokoj i ... pewnie mial racje - ja na pewno bym tak zrobil gdyby moj kosz grzechotal.

Temat byl juz oczywiscie walkowany na forum TA (http://forum.transalpclub.pl/viewtop...?f=102&t=20208) - rozmawialem nawet z Damianem ktory dorobil sobie takie lozysko - ale ciezko byloby to zorganizowac, dlatego musze poszukac tokarza ktory podjalby sie takiej wymiany.

@Kazmir - prawda, Honda nie przewidziala wymiany samego lozyska (zupelnie niezrozumiale - poniewaz AT z starszych rocznikow maja lozysko igielkowe), problemem bedzie znalezc pasujace lozysko i odpowiednio je osadzic - dlatego warto poszukac kogos kto zna sie na temacie.

Mariusz
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2017, 01:30   #34
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie

Co do pomyslu z blaszkami ... ja osobiscie nie chcialbym miec czegos takiego - glownie dlatego ze producent nie przewidzial takiego elementu fabrycznie,

Ciezko stwierdzic jak to sie zachowa - pewnie jezeli kosz bedzie wywazony, podkladki dobrze dobrane (waga, wymiary), to pewnie moze to spelnic swoje zadanie,

Podkladki z wspomnianego tematu byly przyspawane - wiec pewnei sie nie oderwia
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2017, 11:13   #35
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 17 godz 54 min 16 s
Domyślnie

To oglądał ? https://www.youtube.com/watch?v=fAOMrZjCLz8

To, że stuki cichną po wciśnięciu klamki świadczy właśnie że kasuje się luz na wewnętrznej
tulei kosza i to tam masz luz a najpewniej na obu tulejach.
Zrób taki test https://www.youtube.com/watch?v=fAOMrZjCLz8
i napisz czy masz taki luz ?
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2017, 00:35   #36
mariusz1984_katowice


Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Orzesze
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mariusz1984_katowice jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 31 min 28 s
Domyślnie A co z lancuszkiem rozrzadu ?

Hmmm,

Ten drugi link chyba mial byc inny - w filmie jest tylko mowa o tym ze gosciu zeszlifowal 1/20 cala z tej tuleji ktora zamontowal ... jak dobrze zrozumialem, moj angielski nie jest najlepszy,

Kosz oddalem do tokarza, obiecal ze zrobi mi taka tulejke i ze bedzie trzymac jak oryginal - moze juz za 1-2 dni bede go mial z powrotem.

Mam pytanie co do lancuszka rozrzadu ... nie usmiecha mi sie rozbierac znowu wszystkiego / tanie to nie jest za jakis czas - wiec zastanawiam sie nad wymiana:

Wysuniecie klinu mierzony wedlug manuala (https://goo.gl/photos/vrMmj6hR9jWfpV6i6) ma 5.5 ( 7mm to max ), a wysuniecie wzgledem obudowy napinacza to 4mm / 4.5 mm (6 mm max w Haynesie.

Czyli 1.5 mm do limitu serwisowego,

Na ile wystarczy te 1.5 mm ? - wymieniac go czy przejezdze jeszcze 40-50tys (obecnie 83tys)
mariusz1984_katowice jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2017, 15:19   #37
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 17 godz 54 min 16 s
Domyślnie

To ile zebrał z tulei jest mało istotne, musiał dać grubszą tulejkę od 1-2mm aby wprasować z odpowiednim wciskiem do aluminium. Najważniejszy jest luz pomiędzy współpracującymi elementami - na filmie mówi, że ustala luz między mosiężną tuleją a tarczą z zębatką 0,03mm
Cassini jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samoistne zmiana długości linki sprzegla Pils Silnik, sprzęgło, skrzynia 1 29.05.2016 20:44
stuki z okolic sprzęgła,wału kamek Silnik, sprzęgło, skrzynia 2 12.11.2014 22:29
Pali tylko na luzie xralf Układ elektryczny i zapłonowy 20 01.04.2011 15:54
Uszczelka pokrywy sprzegla wuja Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 24.06.2009 02:48
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 01:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.