Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2016, 22:08   #11
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć nowego.

Mam problemy z biegami, a przede wszystkim ze "znajdowaniem" luzu na postoju.
Co się dzieje:
- Podczas jazdy biegi wchodzą gładko, zarówno w górę jak i redukcje.
- Po zatrzymaniu - np. dojeżdżam do skrzyżowania na 2ce, wciskam sprzęgło w końcowej fazie, zatrzymuję się i nie mogę znaleźć luzu. Zazwyczaj wchodzi jedynka i w tym momencie bieg się "klinuje" (w tym sensie, że nie mogę przejść na inny bądź na luz, po prostu dźwignia jest twarda i nie można nic zrobić). Czasami taka sytuacja zdarza się na 2ce. Wystarczy lekko ruszyć i można zmienić bieg, ale z pominięciem luzu.
- Próbowałem regulować linkę sprzęgła. Nic to nie pomaga, za to pojawił się kolejny problem - po wrzuceniu 1ki sprzęgło cały czas "ciągnie" do przodu, pomimo wciśnięcia klamki do oporu. Także obroty spadają.
- Gdy wyłączę silnik - można mieszać biegami do woli.

Afrykę kupiłem stosunkowo niedawno. Przebieg w tej chwili wynosi 66900km.
Początkowo sądziłem, że to wina starego oleju. Poprzedni właściciel zalał jakiś Motul, który przy zlewaniu miał barwę i konsystencję smoły. Obecnie zalałem nowy olej Valvoline 10w40 półsyntetyk. Myślałem, że coś to da, ale wciąż dzieje się to co opisałem wyżej.
Słychać, że sprzęgło trochę hałasuje po wciśnięciu, ale nie jest to na pewno głośny łomot, raczej lekki szum.

Co może być przyczyną problemu? Proszę o pomoc i wskazanie co powinienem z tym dalej zrobić. Czy wygląda to na winę sprzęgła czy raczej problem tkwi w skrzyni biegów?
Pozdrawiam

PS. Zapomniałem dodać jeszcze jeden objaw złej pracy skrzyni. Przy wrzuconej 1ce, podczas podjeżdżania pod wzniesienie lub po prostu dając mocno gazu na prostej bieg wyskakuje sam z siebie na luz. Z moich obserwacji wynika, że dzieje się to przy około 5000rpm.

Ostatnio edytowane przez Vee : 24.07.2016 o 22:36 Powód: Dodanie informacji.
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2016, 23:31   #12
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,718
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 17 min 40 s
Domyślnie

Z tego co opisujesz wygląda na uszkodzone sprzęgło, lub uszkodzenia na sterowaniu tym sprzęgłem. Może coś nie tak z linką lub luzy na dźwigni w osłonie sprzęgła (łożysko) Poobserwuj te elementy naciskając klamkę i zobacz jak to się przekłada na skok dźwigni przy silniku. Porównaj z inna AT. Jeśli tu nic nie znajdziesz to trzeba zdjąć pokrywę sprzęgła i szukać przyczyn.

Tu zmartwię ciebie. Kłopoty "sprzęgłowe" nijak się mają do wyskakiwania jedynki pod obciążeniem. IMHO są to dwa osobne tematy do naprawy. Jak pewnie się domyślasz trzeba rozebrać silnik w "drobny mak", żeby dostać się do skrzyń biegów
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2016, 10:26   #13
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Zacznij od wymiany oleju. Sprawdź też u kogoś innego mielenie skrzyni. Afryka ma dość ostre wbijanie biegów, wymagające przyzwyczajenia. Na pewno nie jest to GS lub czopek. Ostatnio jak słuchałem zapodania biegów w Nowej Hondzie 1100 to ...jakbym automat słyszał. Po zmianie oleju na syntetyk (powrocie) miałem piękne wchodzenia - jak w masełko. Po zalaniu połówki - jest lekko gorzej .... Jest to jednak wyczuwalne wyraźnie.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2016, 15:19   #14
Roni92
 
Roni92's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Tam, gdzie prąd w kablach zawraca(wawa Wawer)
Posty: 244
Motocykl: xrv Rally
Roni92 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 19 min 46 s
Domyślnie

No, mam identycznie, słyszałem, że to może być przegrzane/zniszczone sprzęgło - tarcze się jakby falują i nawet na pełnym, prawidłowym wysprzęgleniu "ciągnie". A przynajmniej mam nadzieje, że to 'tylko' to.
__________________
Jak nie zaryzykujesz, nic nie ugrasz,
ta misja niestety będzie trudna, jeśli zamiast mózgu masz kilo gówna!
Roni92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2016, 15:57   #15
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Kazmir
Cytat:
jorge
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Dopiero ostatnio miałem czas posiedzieć trochę nad tą sprawą. Połowicznie pomogła wymiana linki sprzęgła na nową. Problem wyskakujących biegów zniknął całkowicie. Luz o wiele łatwiej znaleźć i wbić z 2ki.

Mimo wszystko cały czas zdarza się, że wbity pierwszy bieg klinuje się na amen w czasie postoju. Wystarczy ruszyć i skrzynia chodzi jak złoto. Mam wrażenie, że ma to związek z "ciągnącym sprzęgłem".

Mianowicie: gdy wbiję pierwszy bieg czuć, że motocykl "chce jechać" mimo wciśniętej do końca klamki sprzęgła. Starałem się wyregulować linkę, aby pozbyć się tego efektu. Jednak nie udaje mi się tego osiągnąć. Luz na klamce jest właściwy. Zaznaczę, że biegi w czasie jazdy wchodzą bardzo dobrze, przy dodawaniu gazu nie wyczuwam, żeby sprzęgło się ślizgało. Tylko na tym nieszczęsnym postoju.
Przyjrzałem się pracy układu sprzęgła (klamka - linka - dźwignia przy silniku) i nie widzę nic co wzbudzałoby jakieś podejrzenia.

Macie jakąś radę co do samej regulacji? Być może robię coś źle.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Vee : 01.09.2016 o 16:01
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2016, 17:45   #16
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domyślnie

Prawdopodobnie masz przegrzane przekładki tarczek sprzęgłowych i dlatego ciągnie, po weryfikacji do wymiany najlepiej cały komplet.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2016, 14:49   #17
Roni92
 
Roni92's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Tam, gdzie prąd w kablach zawraca(wawa Wawer)
Posty: 244
Motocykl: xrv Rally
Roni92 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 19 min 46 s
Domyślnie

Potwierdzam wcześniej wspomniane przypuszczenia - wymiana tarcz sprzęgłowych + klamki sprzęgła + smarowanie linki i biegi wchodzą jak trzeba, żadnych oporów, zgrzytów, problemów ze znalezieniem luzu, jak w nowym
__________________
Jak nie zaryzykujesz, nic nie ugrasz,
ta misja niestety będzie trudna, jeśli zamiast mózgu masz kilo gówna!
Roni92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Biegi ciężko wchodzą grzegorz77 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 03.06.2013 22:59
Motorynka.. i biegi w manetce... ex1 Inne tematy 16 30.12.2012 11:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.