Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.01.2021, 10:12   #191
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Myślę, że Twój / mój błędnik nie rozróżnia, czy w aucie buja nim spalinowy czy elektryczny silnik Podobnie jak nie rozróżnia, czy łajbę napędza wiatr, czy silnik Buja = choroba (lokomocyjna, morska).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:17   #192
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Specyfika oddawania mocy jest inna i podobno jest to dla niektórych problem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:27   #193
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
A jak zabraknie w trasie, to w czym przynieść prądu ?
- we wiaderku
- we foliówce
- w kostkach


Chyba nie dorosłem do cieszenia się nowościami...
Zerknij tutaj http://africatwin.com.pl/showpost.ph...9&postcount=19
Wstawiłem tam filmik YT jak goście jadą elektrykami do zera. Jest tam też pokazane jak samochody assistance (w UK) mają pokładowe ładowarki, które pozwalają w kilka, kilkanaście minut podładować ci pojazd abyś miał te powiedzmy 10km zasięgu i dojechał do właściwej stacji ładowania.

Co do realnych parametrów (zasięgów, czasów ładowania itp) niezła stronka to ev-database.org
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:40   #194
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post

Co do realnych parametrów (zasięgów, czasów ładowania itp) niezła stronka to ev-database.org
w.w dane na stronie to czysta teoria z WLTP - jak w każdym folderze.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:45   #195
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
w.w dane na stronie to czysta teoria z WLTP - jak w każdym folderze.
Być może, ale daje jakieś większe pojęcie o wielu parametrach samochodów EV w jednym miejscu.

Choć co ja tam wiem, na razie ze mnie jest EV teoretyk. Czeka mnie długie 3 m-ce wytrwałości (no chyba że przez COVID się coś rypnie i będę czekał wieki).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:45   #196
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Jest tam też pokazane jak samochody assistance (w UK) mają pokładowe ładowarki, które pozwalają w kilka, kilkanaście minut podładować ci pojazd abyś miał te powiedzmy 10km zasięgu i dojechał do właściwej stacji ładowania.
Słowo klucz - w UK
U nas przypuszczam może być problem z dojechaniem kogoś z ładowarką. A tym bardziej naładowaniem w kilka minut, aby wystarczyło na dojechanie do stacji
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 10:51   #197
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Słowo klucz - w UK
U nas przypuszczam może być problem z dojechaniem kogoś z ładowarką. A tym bardziej naładowaniem w kilka minut, aby wystarczyło na dojechanie do stacji
Dokładnie masz rację. Bez całej infrastruktury, gdy jedynie pozostaje ci ładować samochód w domu, całe to zamieszanie EV nie ma sensu.
Ja na przykład nie zamówiłem opcjonalnego kabla do ładowania w domu z gniazdka (w standardzie jest tylko kabel Type 2 czyli do wallboxa albo do ładowarek na stacjach) bo ładowanie z domu dla mnie nie ma sensu w momencie gdy jest najpowolniejszą z opcji i niekoniecznie najtańszą (mam ok. 6 darmowych 7kW ładowarek w promieniu 1km od domu).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 15:22   #198
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Ludzie pytają mnie ile to przejedzie na jednym ładowaniu? Wprawdzie nie są idealne warunki ale zrobiliśmy sobie wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Nie udał się zapakować do 100 % no ale prawie. Pierwszy odcinek po płaskim i zajechawszy na rynek miałem jeszcze 110 zasięgu, temperatura przeważnie poniżej 1,5 stopnia. Na kilkanaście kilometrów przed Kazimierzem temperatura podskoczyła do prawie 2 stopni i jeżeli wcześniej zasięg prognozowany rozbiegał się na minus z nawigacją to od tego momentu pojawił się nawet zysk na plus. Ruszając z Kazimierza wiedziałem że trzeba się doładować przed powrotem do domu. Tutaj jest przewaga tych co mieszkają na wyspach. Po pierwsze mają w pizdu ładowarek a niektóre nawet za darmo. Ja miałem krótki wybór Kraśnik albo Radom. Obecnie ładujemy się w Kraśniku jeszcze 20 minut temperatura 1,5 stopnia a ładowarka osiągnęła prawie swoje Max 50 kW, ładujemy do 80% bo więcej nie trzeba. Po drodze do Kazimierza przez zupełny przypadek trafiliśmy do winnicy Terra gdzie zanabyliśmy wino. Jednym słowem przyjemne z pożytecznym , niestety smutno wygląda turystyka w obecnym pandemicznym czasie.
To pokazuje że można liczyć na 250 km, jednak trzeba pamiętać o temperaturze zewnętrznej jak i to co mamy ustawione w klimatyzacji, jak patrzę to ludzie którzy jeżdżą ustawiają 18-19 bo tutaj każdy stopień ma znaczenie. Okazuje się że grzanie fotela i kierownicy to ułamek tego co pobiera ogrzewanie kabiny. Co do jazdy na resztkach paliwa to GSem zawsze tak jeździłem i różnica jest taka że w przypadku elektryka musimy mieć dużo przedłużaczy jak na filmiku kolegi Nabru , wytłumacz o co chodzi, albo mamy generator w bagażniku, jak w filmiku o Tesli
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg F34F384B-CDE2-4B80-8F68-CF2F9777B48E.jpg (612.9 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7F248035-413A-4B03-B384-03A82C3921FA.jpg (960.8 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg B322E65C-E12B-4814-A4AF-2B9C6047B45E.jpg (938.3 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 72A1B32F-DA40-43E7-90ED-771AF2ADACCC.jpg (596.1 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: png 324417B9-A009-4C0C-9BE7-47067B1F862A.png (434.5 KB, 22 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 15:37   #199
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,223
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 11 min 50 s
Domyślnie

Realny zasieg 250 km to w sumie może jedno ładowanie na tydzień przy jeździe w koło komina. Gdybym miał ładować codziennie to chyba wolę benzynę :-)
Id 3 ma naped na przód czy tył?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 19:15   #200
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Tutaj jest przewaga tych co mieszkają na wyspach. Po pierwsze mają w pizdu ładowarek a niektóre nawet za darmo. Ja miałem krótki wybór Kraśnik albo Radom. Obecnie ładujemy się w Kraśniku jeszcze 20 minut temperatura 1,5 stopnia a ładowarka osiągnęła prawie swoje Max 50 kW, ł
Marku, można tylko sądzić, że będzie lepiej...

W UK operatorzy ładowarek sami się proszą właścicieli pubów i hoteli, aby za friko mogli postawić na ich terenie ładowarki i jeszcze będą płacić czynsz właścicielom (szczegóły poniżej).

Gdyby się tak dało u Ciebie w Residence9 to byś miał jak znalazł i jeszcze byś dorobił.

https://instavolt.co.uk/for-site-own...ner-landlords/

https://ospreycharging.co.uk/ev-char...for-landlords/

Tymczasem zapraszam do mnie na Mii Electric Challenge
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.